Најдобри мобилни казина во живо 2024

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
Fact CheckerHenrik JohanssonFact Checker

Во денешно време, љубителите на обложувањето го напуштаат стариот начин на играње казино игри преку десктоп уреди, со попогодни паметни телефони. Поради експлозивниот интерес за мобилно обложување, онлајн казино сајтовите се принудени да им обезбедат на своите клиенти релевантни опции.

Мобилните казина ви дозволуваат да ги играте вашите омилени игри од удобноста на вашиот дом. На врвот, мобилните казина имаат сè друго интегрирано, како бонус понуди, плаќања, па дури и функции за поддршка. Генерално, ако сте заинтересирани да играте во мобилни казина во живо, нема да ви треба ни вашиот десктоп компјутер.

Најдобри мобилни казина во живо

Има многу мобилни казина во живо што можете да ги најдете на интернет. Секој од нив има свои предности, па затоа треба да бидете внимателни при изборот на еден. Некои нудат поширок спектар на игри, додека други предлагаат повеќе бонуси. Ајде да провериме некои од најважните фактори што треба да се земат предвид кога го барате најдоброто казино во живо за мобилни телефони:

 • Проверете го разновидност на игри достапни,
 • Погледнете ги начините на плаќање,
 • Проверете дали казиното има мобилна апликација,
 • Поминете ги лиценците што ги има казиното,
 • Погледнете ги достапните бонус понуди.

Можете да поминете низ секое казино поединечно и да одвоите време за да видите дали одговара на вашите барања. Или можете да погледнете Списокот на CasinoRank на најдобри мобилни казина, каде што ги тестираме и ги избираме најдобрите.

Мобилни апликации за казино во живо наспроти верзии на страницата

Постојат две опции ако сакате да започнете да играте на мобилни казино во живо, или да користите мобилна апликација или верзија на мобилна страница. Мобилните апликации функционираат многу подобро, така што тие се дефинитивно подобрата варијанта за акција во казино во живо. Повеќе детали за нив се во табелата подолу.

Мобилни апликацииМобилни верзии на сајтови
Предности
 • Посветена мобилна платформа
 • Подобри перформанси
 • Одлична безбедност
 • Повеќе карактеристики
 • Инстант ажурирања
 • Троши помалку мобилни податоци
 • Поширок опсег на достапни игри
 • Достапно и за уреди со Android и iOS
 • Полесен пристап
 • Нема преземање или инсталирање
 • Компатибилен со секој мобилен прелистувач
 • Не е потребен дополнителен мобилен софтвер
Недостатоци
 • Потребно е преземање и инсталирање
 • Потребен е слободен простор на вашиот уред
 • Минимални системски барања
 • Може да има технички проблеми
 • Троши повеќе мобилни податоци

И мобилните апликации и верзиите на мобилни сајтови на казино сајтови ќе ви овозможат да уживате во вашите омилени игри. Сепак, како во живо казино коцкање, вклучително и играње на маси, каде што дилерот се пренесува во реално време, ве советуваме да се потпрете на мобилни апликации. Нема да се соочите со технички проблеми, но ќе имате непречено патување со коцкање во живо.

Како CasinoRank ги тестира мобилните казина во живо

За да ви помогне да заштедите време, но сепак да го најдете најдобриот мобилен казино во живо, тимот на CasinoRank направи истражување за вас и создаде листа со најдобри опции.

За да го направиме тоа, ја тестиравме секоја мобилна страница за обложување и проверивме дали поминала многу различни критериуми. Еве некои од најважните фактори што ги разгледуваме при проверката.

 • Избор на игри - Бројот на достапни табели во живо е една од најважните работи што ги бараме. Казиното мора да има широк спектар на игри за да може секој од вас да биде задоволен.
 • Лиценца - Проверуваме дали мобилното казино е лиценцирано од најголемите органи за коцкање, како што е Орган за игри на среќа на Малта, или на Комисија за коцкање во Обединетото Кралство. Ако е така, можеме да кажеме дека казиното е легитимно и можете слободно да ја креирате вашата сметка.
 • Безбедност - Повеќето мобилни апликации за коцкање ги користат најновите технологии за шифрирање за да го заштитат вашиот идентитет и средства, но ние го ставивме и тоа на тест.
 • Мобилна компатибилност - Речиси секое казино има развиено некои мобилни платформи. Сепак, тестираме дали има посветена мобилна апликација. Исто така, на кои уреди работи и како работи.
 • Бонуси - Секој обложувач сака да собира промо понуди, бидејќи тие буквално даваат бесплатни средства за играње. Значи, го разгледуваме промо изборот на секое казино, земајќи ги предвид факторите како што се износот на бонусот, колку е лесно да се собере, како и какви ограничувања има.

Започнете со играње игри со дилери во живо на мобилен телефон

Започнувањето со играње во кое било мобилно казино во живо е многу едноставно. Но, за да ви помогнеме уште повеќе, ќе ги дадеме чекорите за тоа:

 1. Изберете го мобилното казино во кое сакате да играте,
 2. Преземете ја апликацијата или верзијата на мобилната страница,
 3. Направете ја вашата сметка и активирајте ја,
 4. Направете го вашиот прв депозит,
 5. Проверете дали можете да соберете и почетни бонуси покрај тоа,
 6. Почнете да играте.

Запомнете дека треба да ја потврдите вашата сметка за да можете да ја повлечете добивката. Оваа потврда се нарекува KYC (Знајте го вашиот клиент) и е потребна за потврдување на вашиот идентитет и адреса. За таа цел, треба да му испратите на мобилното казино скенирана копија или слика од некои од следните документи:

 • Лична карта (напред и назад)
 • Пасош (страница со вашата слика)
 • Возачка дозвола (напред и назад)
 • Сметка за комунални услуги (не постара од 3/6 месеци)
 • Извод од банка (не постар од 3/6 месеци)

Популарни мобилни казино игри во живо

Кога играте во кое било мобилно казино во живо, нема да пропуштите ниту една игра, бидејќи ќе имате пристап до целосниот избор на располагање. Некои од најпопуларните мобилни казино игри во живо што можете да ги најдете се:

 • Блек Џек во живо
 • Рулет во живо
 • Бакара во живо
 • Покер во живо
 • Емисии за игри во живо

Познато е дека игрите на маса во живо имаат многу низок раб. На пример, Блек Џек работ на куќата може да започне од 0,42% и Бакара од 1,01%. Генерално, кога играте игри со дилери во живо, не само што ќе уживате во коцкањето како играње во копнено казино, туку ќе имате корист од долниот раб на куќата.

Валидни мобилни уреди за играње игри со дилер во живо

Како што споменавме, мобилни казино апликации се подобри за уживање во живи табели со дилери, бидејќи ви овозможуваат подобро корисничко искуство. За среќа, речиси секоја мобилна апликација за казино во живо може да се преземе и инсталира на широк избор на мобилни уреди. Без разлика дали имате уред со iOS или Android, ќе можете да играте игри со дилер во живо на вашиот паметен телефон.

За да работи непречено, секоја мобилна апликација за казино ги има минималните системски барања што треба да ги покрие вашиот паметен телефон. Ако не, можете да го користите вашиот мобилен прелистувач за да пристапите до верзијата на мобилната страница на казиното во кое сте дел.

Најбрзите опции за мобилно банкарство за депозити и повлекувања

Друга огромна придобивка од играњето во живи мобилни казина е тоа што можете да продолжите со плаќањата без да треба да ја отворите десктоп верзијата на страницата за коцкање.

Се разбира, сите решенија за онлајн плаќање се достапни преку мобилни апликации и верзии на сајтови, така што имате слобода да го изберете оној што најмногу ви се допаѓа.

 • Дебитна картичка/кредитна картичка - една од најпопуларните опции за плаќање во мобилните казина со дилери во живо е дебит или кредитни картички, кои се многу сигурни и имаат високи максимални граници. Но, може да важат некои такси, исто така, времето на чекање е малку подолго.
 • банкарски трансфери - Банкарски трансфери остануваат еден од најкористените методи за плаќање во мобилните казина. Опциите за мобилно банкарство се многу безбедни, но може да потрае до 10 работни дена за да се обработат.
 • Е-паричници - Со е-паричници, можете лесно да правите сигурни трансакции, кои имаат ниско време на чекање, но може да имаат многу високи провизии.
 • Крипто - Ако сте за модерни криптовалути, можете да ги користите и за мобилни плаќања во казино. Крипто плаќања се обработуваат веднаш и ви дозволуваат да се обложувате анонимно. Сепак, мора да бидете внимателни бидејќи сите крипто-монети се испарливи.

Добрата вест е дека процесот за депонирање во мобилни казина е многу едноставно. Треба да следите само неколку чекори:

 1. Креирајте сметка во казино по ваш избор и најавете се,
 2. Одете во делот „Баса“, а потоа „Депозити“.
 3. Изберете која било од опциите за мобилно банкарство,
 4. Внесете ги сите потребни податоци за трансакцијата,
 5. Потврдете го депозитот.

Од друга страна, кога собирате некои профити, може да се запрашате дали можете да направите повлекувања користејќи го вашиот паметен телефон. Можете лесно да го направите тоа, но запомнете дека треба да имате потврдена сметка.

 1. Најавете се на вашата сметка,
 2. Одете во „Баса“, но овој пат „Повлекувања“,
 3. Изберете го начинот на плаќање што сакате да го користите (Повеќето мобилни казина имаат строга политика за повлекување на истиот начин што го користевте за депозит),
 4. Внесете го износот што сакате да го повлечете,
 5. Пополнете го формуларот за повлекување,
 6. Потврдете го барањето за повлекување.

Бонусите за мобилни казино во живо

Има многу бонуси за мобилни казино што можете да го добиете додека играте преку вашиот паметен телефон. Некои сајтови за коцкање нудат дури и специјални бонуси за игри во казино во живо за корисници кои конкретно играат преку мобилни апликации. Најпопуларните опции се следниве:

 • Бонус понуди за добредојде - Исто така познати како првични понуди, бонуси за добредојде се дадени од страна на казино сајтови за да привлечат нови клиенти и да ви дадат некои дополнителни средства за да започнете да играте.
 • CashBack - Еден од најпопуларните бонуси за коцкање во казино во живо е враќање на готовина. Речиси секое казино нуди некои варијација на враќање на готовина за игри во живо.
 • Бесплатни чипови - Има многу мобилни казина кои ќе ви дадат бесплатни чипови за различни игри како рулет. Бесплатните чипови се еквивалентни на бесплатните вртења кога станува збор за слотови.
 • Бонусите за повторно вчитување - Други многу популарни понуди за мобилни казино платформи во живо се повторно вчитај бонуси. Тие се многу слични на бонусите за добредојде, каде што треба да направите депозит и да добиете одреден процент како поттик.

Добрите и лошите страни на мобилните казина во живо

Мобилните казина во живо се случија да бидат многу привлечни за љубителите на казино во последните неколку години. Сепак, некои играчи сè уште претпочитаат да уживаат во нивните омилени игри преку десктоп-страниците. За да ви помогнеме да одлучите која опција е најдобра, ќе ви ги дадеме придобивките од мобилните казина со дилери во живо.

Предности

 • Погодност - мобилните казино сајтови ви дозволуваат да играте од каде и да сте.
 • Пристапност - Сите игри што можете да ги најдете на десктоп верзијата се достапни и преку мобилен телефон.
 • Извонредно искуство - можете да уживате во целосно извонредно искуство во казино со дилери во живо.
 • Бонуси - мобилните казина во живо нудат различни бонуси за привлекување и задржување на играчите.

Недостатоци

 • Мала големина на екранот - За некои обложувачи, играњето на помал мобилен екран може да биде предизвик.
 • Интернет врска - За да играте во кое било мобилно казино во живо, треба да имате стабилна интернет конекција. Ако не, може да се соочите со некои тешкотии и да пропуштите можности за обложување.
 • Траење на батеријата - Секоја апликација за мобилни казино или верзија на страницата одзема многу од вашата батерија. Значи, треба да знаете дека мора да бидете подготвени со полнач кога започнувате сесија.
 • Ограничени табели во живо - Постојат некои казина кои можеби имаат ограничени табели во живо за мобилни корисници.

Резиме

Има многу игри и бонуси во кои можете да уживате во мобилните казина. Но, мора да знаете дека има и некои ограничувања. Треба да играте на помал екран и да имате стабилна интернет конекција.

Сепак, мобилните казина во живо се одлични за обложувачите кои сакаат да играат во движење. Со зголемениот интерес за мобилно коцкање, сега можете да избирате помеѓу мобилни апликации и верзии на мобилни сајтови.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)

Што се мобилни казина во живо?

Live казино мобилен ви овозможува да ја играте омилената игра со дилер во живо користејќи го вашиот паметен телефон, без да мора да го користите вашиот десктоп уред.

Дали мобилните казина во живо се безбедни?

Да, се додека избирате угледно и лиценцирано мобилно казино, тие се безбедни за играње. Проверете дали тие нудат сигурни опции за плаќање.

Дали мобилните казина во живо ги нудат истите бонуси како десктоп казина?

Да, мобилните казина во живо ги нудат истите бонуси како и нивните десктоп колеги. Некои казина имаат дури и специфични промоции за мобилни корисници. Можете да најдете дополнителни детали за тоа во промо делот на вашето казино.

Дали мобилните казина во живо се легални?

Казината во живо на телефони се легални во земјите каде што е дозволено коцкање преку Интернет. Но, многу ве советуваме да ги проверите законите во вашиот регион, за да можете да избегнете проблеми во иднина.

Може ли да играм мобилни казино игри во живо бесплатно?

Иако можете да играте демо верзии на слот-игри, повеќето мобилни казино маси во живо немаат таква опција, освен најпопуларните и најпрофитабилните казина.

На која платформа можам да пристапам до мобилни казина во живо?

Повеќето онлајн казино сајтови имаат и мобилни апликации и верзии на мобилни страници. И двете се поддржани од уреди со Android и iOS. Меѓутоа, за да ја преземете апликацијата, вашиот уред треба да ги покрие минималните системски барања. Ако не, сепак можете да се потпрете на верзијата на мобилната страница.

Можеш ли да играш казино игри во живо на мобилен?

Да, може да играте во кое било казино во живо на мобилни уреди во денешно време. Имате дури и можност да изберете помеѓу апликации и верзии на сајтови, кои доаѓаат со различни добрите и лошите страни. Сепак, топло ви препорачуваме да ја користите опцијата за мобилна апликација за казино во живо ако е можно, бидејќи апликациите работат подобро, така што нема да се соочите со технички проблеми или заостанувања.

Можете ли да играте во живи мобилни казина за вистински пари?

Да, може да играте за вистински пари во кое било казино во живо на мобилен уред. Можете да го користите нашиот водич за мобилни казино за да го започнете вашето патување со коцкање во живо за вистински средства од вашиот паметен телефон.