Lithuania Gaming Control Authority

Со економија која брзо се шири, пејзажот на мобилното казино во Литванија е составен дел од опциите за забава во регионот. Регулаторниот орган, наречен Lithuania Gaming Control (LGCA) ги надгледува сите форми на коцкање, вклучително и мобилните казина. Од легализирањето на коцкањето во 2001 година, казино индустријата е високо регулирана.

До 2016 година, мобилното коцкање бараше оператор да аплицира и да добие лиценца за игри од органот за легално работење. За мобилните казина со седиште во други региони, операторот на мобилниот казино мора да биде партнер со една од лиценцираните копнени операции на казина во Литванија за да ги исполни регулаторните барања.

Lithuania Gaming Control Authority
Flag

No matches found, please try:

mk Country FlagCheckmark

1xBet

mk Country FlagCheckmark
До 1500 € + 150 вртења
Show less...Прикажи повеќе
Добијте го бонусот
 • Високо ролери казино
 • Се играше во многу земји
 • Најдобар избор на облози
Show less...
Прикажи повеќе
 • Високо ролери казино
 • Се играше во многу земји
 • Најдобар избор на облози

Мобилното казино 1xBet е подружница во целосна сопственост на Сергеј Корсаков. Матичната компанија е со седиште во Кипар и има филијали низ целиот свет. Мобилното казино 1xBet е лиценцирано и регулирано според законите на Владата на Курасао. Експанзивното лоби за игри во мобилното казино 1xBet е реномирани софтверски провајдери како што се Microgaming и NetEnt. 1Xbet е добро воспоставена онлајн казино платформа во светот на коцкањето. Казиното првично беше лансирано во 2007 година, а со текот на годините доби огромен број следбеници. Сите негови операции се легитимни бидејќи е лиценцирана и регулирана од Комисијата за еИгри во Курасао. Како резултат на тоа, тие можат да обезбедат услуги на ценети клиенти од целиот свет. Тие моментално имаат стотици илјади корисници, значително повеќе од повеќето онлајн казина. Во овој преглед на 1XBet казино, ќе погледнеме зошто толку многу луѓе го претпочитаат ова мобилно казино пред другите. Некои од поволностите што ќе ги дознаете вклучуваат мобилна компатибилност, бонуси за нови играчи и одлична колекција на игри.

До 600 долари
Show less...Прикажи повеќе
 • Широк опсег на плаќања
 • 12000+ слотови
 • Достапно спортско обложување
Show less...
Прикажи повеќе
 • Широк опсег на плаќања
 • 12000+ слотови
 • Достапно спортско обложување

Основана од група фанови на казино, едно нешто сигурно е дека 22Bet е развиен со интересите на современите коцкари во срцето.

До 1500 € + 150 бесплатни вртења
Show less...
Прикажи повеќе

  Основано во 2017 година, 1xslots е онлајн казино со седиште на Кипар во сопственост на Zavbin Ltd. и управувано од Orakum NV Повеќејазичното казино кое нуди стотици слотови и неделни турнири е регулирано во Курасао. Забавната страница промовира казино во живо со знак „секси дилер“. Паметните икони од менито на привлечната почетна страница ги обезбедуваат сите потребни врски.

  Мобилни казина лиценцирани од Органот за игри на среќа во Литванија

  Мобилни казина лиценцирани од Органот за игри на среќа во Литванија

  Коцкарите во Литванија може да уживаат во различни видови мобилни казино игри. Се додека мобилниот оператор има валиден лиценца за игри издадена од органот, може да обезбедува услуги за жителите на областа. Истите правила важат и за мобилните спортски книги.

  Регулаторната агенција во регионот ги блокира меѓународните мобилни казина кои се обидуваат нелегално да работат во литванскиот регион без соодветна лиценца.

  Повеќе од 165 онлајн казина нудат услуги за литванските граѓани и се уредно лиценцирани од органот. Од лиценцираните, голем дел нудат мобилен пристап преку веб-базирани игри на мобилен уред или мобилна апликација. Овие казина обезбедуваат услуги со прифаќање депозити и облози во литвански литас, американски долари и евра.

  Одликувајќи се со широк избор на казино игри, мобилните казина нудат слотови, игри на маса, покер и други дигитални игри за мобилни корисници. Доколку работи во Европската економска област, мобилното казино може да добие лиценца за дигитално коцкање за едно казино, салон за обложување, десет или повеќе установи за автомати или пет или повеќе места за трки со коњи.

  Органот внимателно го следи коцкањето базирано на веб во регионот, вклучително и мобилните казина. Строгите прописи се однесуваат на лиценцирањето за да се осигури дека сите литвански гејмери имаат безбедно, сигурно и транспарентно искуство мобилни казино искуство.

  Мобилни казина лиценцирани од Органот за игри на среќа во Литванија
  За лиценцата LGCA

  За лиценцата LGCA

  Литванската управа за контрола на игри ги удвои нелиценцираните мобилни казино оператори, кои се насочени кон потрошувачите на национално ниво. Власта продолжува да се соочува со мобилните оператори кои не ги исполнуваат условите.

  Само лиценцирани бизниси со дозвола да нудат онлајн коцкање во регионот можат да обезбедуваат услуги за мобилни игри на граѓаните во регионот. Операторите кои немаат соодветни дозволи работат незаконски во мобилниот простор за игри.

  Републичкиот закон за игри на среќа ги поставува регулаторните барања за операторите за онлајн и мобилни игри во Литванија. Во предупредувањето до мобилните казино оператори, органот ги охрабри сите операции за коцкање од далечина за да се осигура дека секоја платформа е соодветно лиценцирана или не е достапна за литванските коцкари.

  Законот за игри на среќа ја спречи измамата што значително се зголеми во пејзажот за онлајн коцкање во регионот пред неговото донесување. Од нелегални веб-страници до бескрупулозните практики дизајнирани да го зголемат однесувањето на зависност, стариот начин на коцкање преку Интернет им овозможи на неугледните казина бесплатен пристап до граѓаните на Литванија.

  Органот е одговорен за спроведување на новите регулативи и враќање на довербата во мобилните игри во Литванија. Ако казиното нема присуство во Литванија, потребно е да биде партнер со лиценцирано казино во регионот, кое има копнена работа. Овие партнерства гарантираат дека операциите на мобилните казино се придржуваат до строгите прописи.

  За лиценцата LGCA