Лиценци

DGOJ Spain

Шпанскиот пазар на коцкање доживеа забележителен раст во последните неколку години. Несомнено, секој ден се повеќе Шпанци се склони кон коцкање. Ова, исто така, го зголеми бројот на провајдери на коцкање во оваа земја, од кои некои се приклучија на редот на главните мобилни онлајн казина ширум светот. 

Прикажи повеќе..
UK Gambling Commission

Комисијата за коцкање во Обединетото Кралство издава лиценци на различни мобилни казино оператори во земјава. Тие регулираат различни онлајн казино игри како на пр слотови, бинго и игри на маса. Комисијата започна да постои во 2005 година по усвојувањето на Законот за коцкање.

Прикажи повеќе..
Belgian Gaming Commission

Белгиската комисија за игри на среќа (BGA) е крајниот орган во врска со коцкањето и лиценцирањето за операторите во регионот. Да претпоставиме дека играч или компанија не ги следи прописите за коцкање. Во тој случај, на оние кои ќе се осмелат да го оспорат законот се наметнуваат високи казни. Без разлика дали играчот учествува во коцкање на нелиценцирани места или нелиценцирано казино нуди услуги за гејмерите во Белгија, двете страни ќе се соочат со строги последици. Целта на Комисијата е да го регулира работењето како средство за заштита на играчите од неугледни оператори на коцкање. Иако намерата на Комисијата не е да ги отежнува работите со операторите или играчите, оние што ќе се прекршат со законот ќе се соочат со последиците.

Прикажи повеќе..
Costa Rica Gambling License

Костарика е мала нација лоцирана во Централна Америка со некои од најубавите диви животни и пејзажи во регионот. Луѓето ги привлекуваат неговите плажи, тропските дождовни шуми и вулканите. Поединци, исто така, ја посетуваат земјата за други активности поврзани со туризмот и онлајн игри.

Прикажи повеќе..
Cyprus Gaming and Casino Supervision Authority

Кипар е островска држава која се наоѓа во близина на Европа и е позната по своите туристички активности. Играта може да се подели на север и југ од територијата. На југот на островот Кипар има многу малку казина, а коцкањето е легално само на север. Сепак, Кипар е сè уште популарно место за добивање лиценца за онлајн покер, спортско обложување, лотарии, казина и бинго.

Прикажи повеќе..
Czech Republic Gaming Board

Во Чешка, таблата за игри на регионот ги регулира онлајн, мобилните казина и сите видови дигитално коцкање. Според законите во регионот, мобилните казина кои бараат лиценца за давање услуги на чешки граѓани мора да докажат дека компанијата работи според фер стандарди за деловно работење и има финансиска стабилност. 

Прикажи повеќе..
Estonian Tax and Customs Board

Мобилното коцкање е нова норма во многу земји во светот, бидејќи се повеќе коцкари се упатуваат на интернет за да ги добијат своите удари од казино. Естонија не е исклучок. 

Прикажи повеќе..
Kahnawake Gaming Commission

Канаваке се наоѓа во Канада и доаѓа од индиско име од јазикот Мохавк. Онлајн казина и казина од тули и малтер можат да работат во многу индиски резервации, кои се сметаат за автономни од САД и Канада. Додека коцкањето може да биде нелегално на некои места во САД и Канада, тоа е легално на родните земји.

Прикажи повеќе..

Lithuania Gaming Control Authority

Измами во казино за мобилни телефони: како да избегнете измама
2021-08-19

Измами во казино за мобилни телефони: како да избегнете измама

Онлајн казино игри расте во популарност во последно време. Иако повеќето од нив се легитимни, за жал, неколку се таму за да ги крадат парите и личните податоци на луѓето.

Мобилно казино eCOGRA сертификација
2020-11-30

Мобилно казино eCOGRA сертификација

Кога се прави сеопфатен мобилни казино изборот на Gui de, безбедноста и правичноста на платформата обично се на врвот на листата. Повеќето играчи ќе проверат дали онлајн мобилното казино има лиценца од врвни тела како што се UKGC и MGA. Но, иако не може да се негира дека ова е критично, мора да го погледнете еКОГРА сертификација за да се обезбеди правичност. Значи, што значи eCOGRA, и зошто е важно за играчот на казино?