Starburst Слот Водич

Слотови

2021-05-24

Eddy Cheung

Една од првите слот игри што ќе ги играте кога ќе креирате онлајн казино сметката е Starburst. Започна во 2012 година од NetEnt, лесно е да се види зошто оваа игра е главен во повеќето мобилни казина. Играта се одликува со уникатен спој на едноставност, шарена графика и убави исплати. Значи, овој напис ги истражува сите овие карактеристики и многу други за да ви ја даде предната нога кога играте Starburst.

Starburst Слот Водич

Што да очекувате кога играте Starburst

Пред сè, можете да научите како да играте Starburst за неколку минути, како што ќе видите подоцна во ова упатство. Играта има едноставна мрежа 5x3 со до 10 фиксни линии за плаќање. Иако овој распоред е релативно стандарден меѓу повеќето онлајн слотови, Starburst сепак успева да остане раменици над останатите.

Сепак, најплатениот симбол Starburst е лентата. Овде, играчите можат да ја добијат максималната победа вредна 250 пати почетен влог. Следуваат среќните 7-ки, кои можат да се пофалат со импресивен множител од 120x.

Како што се очекуваше, играта има и симболи со ниска плата, кои доаѓаат како осветлени скапоцени камења. Со приземјување на жолтиот скапоцен камен се исплаќа максимален множител од 60x, проследен со множител од 50x за зелениот скапоцен камен. Дополнително, при слетувањето на портокаловиот скапоцен камен се плаќа 40 пати повеќе од првичниот влог, а виолетовите и сините скапоцени камења се максимум 25 пати. Запомнете, ќе треба да поставите пет соодветни симболи на макари за да го активирате мултипликаторот.

Бонусните карактеристики

Кога играте Starburst, ќе се сретнете со механичарот Win Both Ways. Во овој случај, не е важно дали ги совпаѓате симболите од левата или десната страна бидејќи Starburst плаќа на која страна и да дојде победничката комбинација.

Сепак, вистинската промена на играта е слетувањето на Starburst Wilds на три средни ролни. The Wilds не само што ќе ги заменат другите симболи на ролните, туку тие исто така се прошируваат за да ја покријат целата ролна. Кога погодената ролна ќе се заклучи, функцијата за вртење се активира, што ви дава уште една шанса да слетате Wild. Ако не се појави нов Wild, ќе ја добиете конечната исплата.

Друга возбудлива карактеристика на слотови Starburst што го издвојува од другите онлајн слотови е недостатокот на симболи за расејување. Но, како што можеби веќе забележавте, играта го надополнува овој мал преврт со своите шарени дивини.

Starburst RTP и Max/Min Bet

При изборот на мобилни казино игри за играње, RTP и табелата за плаќање се некои од одлучувачките фактори. За среќа, Starburst се истакнува во двете сценарија. Играта се одликува со релативно висок RTP од 96,1%. Уште подобро, нестабилноста на играта се смета за ниска. Со едноставни зборови, можете да ги очекувате тие чести мали победи. Но запомнете дека големината на RTP и нивото на нестабилност може да бидат ирелевантни бидејќи сите резултати од автоматите се случајни.

Што се однесува до исплатата, играчите можат да соберат најмногу 50.000 монети со нивоа на облози кои се движат помеѓу 1-10. Минималниот износ на влогот на оваа игра е 0,10 евра, што може да достигне 100 евра по вртење кога ќе го изберете максималното ниво на облог и вредноста на монетата. Генерално, Starburst е одлична игра ако сакате повеќе да се забавувате отколку да собирате големи победи.

Како да се игра Starburst

Секој играч на онлајн казино може да игра Starburst, без оглед на нивото на вештина. Распоредот на играта е едноставен за навигација, при што се што ви треба се прикажува во основата на ролната. Можете исто така да го користите типичниот систем на NetEnt за да го промените нивото на облогот и вредноста на монетата. Изненадувачки, прилагодувањето на нивото на облог не влијае на бројот на линии за плаќање. Откако ќе ставите облог, внимавајте на светли симболи на скапоцени камења кои доаѓаат во различни бои за да знаете дали победите или не.

Завршни мисли

Сега знаете зошто познатите слотови Starburst се вообичаено име во повеќето мобилни казина. Неверојатната саундтрак, 3Д ефектите и вселенската тема ја прават играта неодолива. Додадете го потенцијалот за победа до 50.000 монети и Starburst не е вашата вообичаена онлајн казино игра. Не кажувај повеќе!

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Новости