BTG Wild MegaWays слот Преглед

Слотови

2022-04-10

Ethan Tremblay

Со оглед на многуте онлајн казина кои доаѓаат, тешко е да се игнорираат заблудите што доаѓаат со оваа индустрија. 

BTG Wild MegaWays слот Преглед

Сепак, ова онлајн мобилни казино светот е добро регулиран со многу малку случаи на измамени играчи. Играчот дури може да почувствува притисок да го избере вистинското онлајн казино од огромниот број достапни онлајн мобилни казина.

Играчите ширум светот знаат дека мобилните казина се онлајн казино сајтови или апликации кои се посветени на носење слотови за вистински пари и игри на маса до своите клиенти. Овие услуги за игри се достапни на мобилен паметен телефон. Да, безбедно е да се играат слотови на мобилен телефон.

Нов слот од BTG

Big Time Gaming е постојан партнер за игри на многу играчи кои ги посетиле нивните онлајн страници. Оваа страница за игри не само што е целосно лиценцирана од угледни органи за игри, туку може да се пофали и со најсовремените системи за шифрирање податоци за безбедност на играчите.

Овој пат, пронаоѓачите на Megaways им ветија на своите лојални играчи нова слот-игра, Wild Portals Megaways, која доаѓа во нивните мобилни казина преку Интернет. 

Се очекува на 16 март 2022 година, да се биде досадно во казиното повеќе не е опција. Тие одлучија да ги интегрираат различните начини на победа на механиката на големите игри во онлајн мобилни слотови за нивните играчи.

Со Wild Portals Megaways, на играчот му се претставени диви симболи 2×2 кои случајно се појавуваат за време на почетната основна игра. Најдобриот дел од тоа е што овие диви симболи гарантирано ќе се појават дури и за време на бесплатните вртења! Колку е кул? Тоа е како да ја играте омилената мобилна игра, но да добивате неверојатни награди додека сте во неа.

Шанса да се тестираат подобрените карактеристики

Секој онлајн мобилен играч на казино може да го потврди ова. Добар поттик е добивањето зголемени множители во бесплатните вртења на автоматот Megaways. 

Меѓутоа, со Wild Portals, играчот е обврзан да добие слична можност да освои големи награди и во основната игра. Ова практично значи дека со Wild Portals Megaways, играчот има двојно поголеми шанси за победа отколку во претходната мобилна слот игра на Megaways.

Бидејќи онлајн казината Big Time Gaming работат со најдобрите онлајн казина во индустријата, ветувањето е дека слот-играта Wild Portals ќе им биде достапна на оние избрани онлајн казина за мобилни телефони откако ќе биде подготвена. Играчите ќе имаат шанса да ја испробаат оваа нова и возбудлива игра откако ќе биде пуштена на пазарот.

Прекрасен RTP на Six Reels

слотови Wild Portals Megaways доаѓа со автомат со 6 ролни што му дава на играчот до 117.649 начини да победи и да го врати џекпотот. Има највисок процент на враќање на играчот некогаш забележан. Неверојатни 96,5 проценти RTP рејтинг.

Слот машината доаѓа со функции како што се бесплатни вртења со гарантиран Wild Portal на секое вртење, распрснувачи, каскадни ролни, мултипликатори, Mega Wilds и основна игра Megaways.

Сепак, добро е да се забележи дека колку и да сакаат играчите да ја пробаат оваа игра, овие слотови не се за секого. Многу испарливите и комплицирани автомати бараат играч со одредено ниво на трпение и менталитет со висок ризик.

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Новости