Онлајн слот игри со мала нестабилност

Слотови

2020-12-13

При изборот слот игри на онлајн казина, повеќето играчи имаат тенденција да гледаат на бонуси , теми, големината на џекпотот и RTP (Враќање на играчот). Сите овие се клучни начини за зголемување на вашите шанси за победа играјќи видео слотови. Но, што е со нестабилноста? Иако повеќето играчи не го гледаат овој концепт, нестабилноста игра витална улога во одредувањето колку можете да освоите на долг рок. Значи, прочитајте понатаму за да откриете зошто ниската нестабилност на слотовите значи повеќе победи.

Онлајн слот игри со мала нестабилност

Што е нестабилност на слотот?

Нестабилноста на слотот (варијанса) се однесува на однесувањето на слот-играта во однос на износот на исплатата, зачестеноста на исплатата и вклученото ниво на ризик. Некои слотови може да имаат долги суви периоди, но со повремени големи добивки. Овие игри може да имаат и повеќекратни големи победи во кратки периоди. Тоа се она што ние го нарекуваме слотови со висока нестабилност. За слотови со ниска нестабилност, може често да добивате, но исплатите обично се мали. Накратко, буџетските играчи секогаш можат да се одлучат за слотови со ниска нестабилност.

Како да се пресмета нестабилноста на слотот?

Исплатата на слот понекогаш може да биде фрустрирачка и неконзистентна. За среќа, можете да ги избегнете овие сценарија со учење на индексот на нестабилност на играта. Но, како го правите тоа? Иако повеќето програмери на слотови не ја нудат оваа информација, некои ја прикажуваат на табела за плаќање. На пример, слот игра може да понуди нестабилност од 4,6/5. Други може дури и да одат подалеку за да ги вклучат стапките на RTP.

Комбинацијата од овие елементи треба да биде најважното нешто што треба да се провери при изборот на видео слот. Особено, RTP треба да ви даде јасна слика за вашите шанси за победа или губење на одреден слот. Повеќето регулирани онлајн казина нудат стапки на слот RTP од 89,1% до 99%. Значи, ако се обложите 100 фунти, исплатата ќе биде од 89,1 до 99 фунти, а другиот процент ќе оди на работ на куќата. Забележете, сепак, дека RTP станува помалку прецизен со зголемена нестабилност.

Што е најважно, играњето на демо-режимот ќе ви помогне да ја одредите варијансата на слотот. Ако постигнете неколку победи со мала вредност, тоа е дефинитивно знак за слот со мала варијанса. Обратно е точно за слотови со висока нестабилност. И не заборавајте да го проверите максималниот облог. Тоа е затоа што слотови со голема варијанса со можни големи победи доаѓаат со големи максимални облози.

Најпопуларните видео слотови со ниска нестабилност

Ако не сте ризичен, тогаш слотови со ниска варијанса се вашата најдобра опција. Подолу се дадени некои доминантни имиња што можете да ги играте со ограничена банкарска сума:

  • ѕвезден изблик (NetEnt) – Starburst е веројатно најпопуларниот видео слот досега. Тоа е едноставно и елегантно со десет линии за фиксна плата и седум симболи. Благодарение на прекрасните и светли бои, Starburst останува омилен на навивачите меѓу искусните и почетниците играчи. Веројатно ќе го најдете на бонус за добредојде и бесплатни вртења.

  • Пари на кралствата (Microgaming ) – Иако сè уште е релативно нов, слотот Cash of Kingdoms од Microgaming е пријатен слот со мала варијанса со респектабилна база на фанови. Петнаесетте линии за плаќање плаќаат на двата начини со дополнителни бесплатни вртења, диви симболи и многу повеќе. Интересно е што има максимална исплата од 100.000 фунти.

  • Thunderstruck II (Microgaming) – Thunderstruck II е возбудливо продолжение што го надминува својот оригинал на многу начини. Објавен во 2010 година, овој возбудлив и волшебен видео слот има пет ролни со најмногу 243 начини на победа. Просечната стапка на RTP е 96,1%, со бонус кругови со бесплатни вртења.

  • Слот за Гемикс (Play'n Go ) – Gemix Slot е слот игра со мала варијанса со седум ролни и седум редови. Овде, можете да победите со усогласување на минимум пет симболи каде било на екранот. Ако имате среќа да поклопите дваесет симболи, ќе активирате четири бонус функции. Дури е можно да освоите 45.135 монети со едно вртење на овој слот со мала нестабилност.

    Заклучок

    Слот машините се случајни игри. Можете или да освоите големо во сесија или да изгубите цела субсидирам со отчукување на срцето. За да ја избегнете оваа ситуација која го мачи срцето, секогаш одете на помалку испарливи слот игри. Можете да бидете сигурни во почести исплати, иако помали отколку кај слотови со голема варијанса. Генерално, тие се совршени за почетници.

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Новости