Како функционираат најдобрите мобилни слотови игри на Интернет

Слотови

2021-10-22

Benard Maumo

Постојат стотици, па дури и илјадници забавни видео слотови таму играјте на врвните мобилни казина. Но, за жал, изборот е премногу што може да се чувствува како претерување за новите мобилни казино играчи.

Како функционираат најдобрите мобилни слотови игри на Интернет

Значи, доближете се, почетници, и научете ги сите основи на најдобрите слотови игри на интернет. Овој водич, исто така, вклучува неколку предлози за да ја започнете вашата кариера на онлајн слот.

Најдобрите слотови игри онлајн Водич за избор

Под претпоставка дека не знаете што е онлајн слот, тоа е казино игра која ги имитира класичните автомати за овошни слот на копнените казина. Сепак, онлајн верзиите доаѓаат со дополнителни поволности како бонус вртења, симболи за расфрлање, Megaways и диви симболи.

Но, што го прави совршениот онлајн слот? Прво и основно, погледнете ги максималните/минималните монети и облози. Како почетник, разбирливо е да имате ограничен фонд. Затоа, играјте онлајн слотови што им овозможуваат на гејмерите да вложуваат помеѓу 0,10 и 100 долари. Оставете што е над тоа за друг ден.

Дополнително, погледнете го бројот на макари на одреден онлајн слот. Обично, овие игри доаѓаат со класичните три ролни, иако некои нудат до седум. Причината да изберете повеќе ролни е тоа што ќе уживате во различни начини на победа и линии за плаќање. Ова ги зголемува вашите вкупни приноси.

Разбирање на RTP и нестабилноста

RTP (Return to Player) е севкупниот принос што го гарантира видео слотот кога играчот ќе добие облог од 100 долари. Често, стапката доаѓа во проценти. На пример, ако видео слот има 95% RTP, тоа значи дека играчите можат да освојат до 95 $ за секои 100 $ играни. Останатите 5% се работ на куќата. Значи, цели повисоко!

Мобилните казина нудат и нешто што се нарекува варијанса на слот или нестабилност. Во основа, ова се однесува на фреквенцијата на исплата на играта. На пример, игрите со висока нестабилност плаќаат поретко, иако износот може да го промени животот. Од друга страна, слотови со ниска нестабилност се исплаќаат поредовно, но износот е помал. Затоа, почнете ниско и продолжете да го учите занаетот.

Што се платежни линии?

Друга витална компонента на онлајн слотови за учење се линиите за плаќање. Линијата за плаќање ги означува сите комбинации на победнички симболи за време на вртење. Во повеќето случаи, класичниот слот машина има 1 до 5 линии за плаќање, со модерни слотови кои се фалат дури 50 или 100.

Во меѓувреме, линиите за плаќање може да бидат цик-цак или директно преку макари. Во некои случаи, тие можат да бидат дијагонални, хоризонтални или вертикални. Во секој случај, победничката линија за плаќање се исплаќа ако сте се обложиле на неа.

Облози слотови Игри онлајн за играње

Сега кога ги знаете основите на онлајн слотови, време е да знаете неколку опции за да ги испробате како почетник. Тие вклучуваат:

  • Ѕвездено избувнувањеStarburst од NetEnt е веројатно најпопуларниот онлајн слот денес. Играта исплаќа до 50.000 пати почетен облог и има стапка на RTP од 96,1%.

  • Потрагата на Гонзо – Еве уште еден забавен наслов од NetEnt. Во оваа игра, ќе уживате во 3D графика и максимална исплата од 50.000 пати повеќе од оригиналниот влог. Сепак, RTP е 95,97%.

  • Мега Мула – Веројатно знаете нешто за најпопуларната мрежа за џекпот на онлајн слот денес. До сега, овој прогресивен џекпот има исплатено вкупно повеќе од 1,4 милијарди евра. За жал, RTP е 88,12%.

  • Потрагата на Гонзо по богатство – Програмерите на онлајн слотови како Evolution и NetEnt постојано иновираат. Во овој наслов, ќе уживате во комбинација на казино во живо и игра на онлајн слот. Уште подобро, оваа игра доаѓа со режим на VR (виртуелна реалност).

Заклучок

Подготвени да започнете да играте најдобрите слотови игри онлајн на мобилни казина? Пронајдете сигурно казино за мобилни телефони, смирете го телефонот и уживајте во шоуто.

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Новости