Слотови

November 17, 2020

Играјте со слот за мобилни телефони за биткоин

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Биткоинот е несомнено најпопуларната дигитална валута денес. Затоа, не е изненадување што онлајн и мобилни казиноПрифатете ја оваа форма на пари. И со повеќе од милион мобилни слот игри расфрлани наоколу, мобилните казина чекаат само да изберете a Биткоин слот и пробајте ја вашата среќа. Но, пред да започнете да играте, треба да научите неколку тешки победнички стратегии. Продолжи да читаш!

Играјте со слот за мобилни телефони за биткоин

Проверете ја конкуренцијата

Пред што било друго, треба да ги прочитате коментарите за мобилни казино Bitcoin. Иако можеби звучи лесно, зголемениот број на нови онлајн казина за Bitcoin може да го отежне наоѓањето на вистинската апликација. Тоа е затоа што казината секогаш се натпреваруваат за нови играчи нудејќи атрактивни бонуси и обемни библиотеки за игри.

Проверете го условот за обложување прикачен на бесплатните вртења или парите од бонус и утврдете дали условот е изводлив. Исто така, погледнете го максималниот Bitcoin cashout, лиценцирањето за казино и другите витални аспекти. Следењето на овие правила би требало да ви помогне брзо да го пронајдете најдоброто мобилно казино за играње слотови за Bitcoin.

Земи ги бесплатните бонуси

Како што реков, казината на Биткоин нудат различни бонуси за казино за да им дадат предност на новите и на постоечките играчи. Новите играчи можат да уживаат во награди за добредојде, како што се бонус пари или бесплатни вртења. Во повеќето случаи, вашите бесплатни вртења или бонус за добредојде се фиксираат на одредени слот игри. Пробајте ги слотовите за да видите дали ги исполнуваат вашите очекувања. Ако не, има стотици други мобилни казина на Биткоин на кои треба да се придружите.

Други бонуси за биткоин казино што можете да ги добиете вклучуваат:

  • Кешбек
  • Бонус за депозит
  • Бонуси за упатување пријател
  • ВИП програми
  • Бонус без депозит
  • И повеќе
  • Играјте за забава Ова е најпотценетиот, но веројатно најважниот трик за освојување играјќи мобилни слотови. Секогаш запомнете дека главната причина за приклучување на коцкањето не е да заработите пари, туку да уживате. Има оние темни денови кога можете да ја доживеете бескрајната надолна спирала. Сепак, паметните играчи ќе знаат дека ова е дел од игра .

Не губете ја главата во обид да бркате загуби преку облози со висок ризик и поголеми облози. Само држете се до вашиот буџет и уживајте. Разберете дека неуспехот е една од причините зошто играњето слотови за мобилни казино е толку забавно. Затоа, одбијте секакви искушенија да го скршите вашиот субсидирам.

Проучи го работ на куќата

Слот за мобилни телефони не е само убава слика со ротирачки симболи. Секој слот има добитна комбинација наречена RTP (Враќање на процент на играч). Овој процент е она што ги одредува вашите вкупни добивки во одредена слот игра. Исто така, се грижи мобилното казино никогаш да не прави загуби.

На пример, слот за Bitcoin може да има 100% RTP. Во овој случај, казиното и играчот ќе имаат слични шанси за победа. За да го пресметате процентот на RTP на слотот, поделете го добитниот број со големината на облогот пред да го помножите бројот со 100%. Вообичаено, повеќето Bitcoin слотови имаат стапка на RTP од 95% до 98%. Накратко, едноставното правило е да се обратите за мобилни слот игри на Bitcoin со повисока стапка.

Застанете кога победувате

За да се осигурате дека секогаш победувате кога играте слот-игри за мобилни Bitcoin, користете го овој испробан и проверен трик. Секој пат кога ќе го надминете почетниот биланс, престанете да играте затоа што веќе сте победиле. Повеќето играчи се во искушение да продолжат да се обложуваат со надеж дека ќе освојат повеќе. На крајот, тие губат уште повеќе пари, вклучително и онаа што штотуку ја освоија. Затоа, не станувајте жртва на оваа вообичаена замка.

Во крајна линија

Генерално, играњето и освојувањето на биткоин или која било друга слот игра за мобилни телефони е супер-лесно со овие трикови. Секогаш започнувајте со бесплатните игри за да добиете чувство како изгледа мобилното казино. Сега продолжете со примена на други победнички фактори како RTP. И запомнете дека повеќето мобилни казина на Bitcoin прифаќаат и традиционални валути. Уживајте!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата
2024-05-30

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата

Вести