Најжешките совети за покер кои ќе ви помогнат да победите

Покер

2020-11-04

Ако сакате да играте покер на вашиот омилен мобилни казино и не знаете од каде да започнете, оваа страница е прилагодена за вас. Значи, како можете да играте и да победите на мобилни покер казина? Дури и на победниците на сериски мобилни казино им е предизвик да победат на апликации за онлајн покер без некои сериозни совети за покер. Значи, ајде да ја прекинеме потерата и да разговараме за некои покер стратегии кои ќе им помогнат и на почетниците и на професионалците да добијат пари за покер.

Најжешките совети за покер кои ќе ви помогнат да победите

Играјте ја играта бесплатно

Ако сакате правилно да ја разберете играта, пред сè, треба да ја испробате. Денес, повеќето мобилни апликации за покер нудат бесплатни игри на новите играчи кои успешно поставија сметка. Имајќи го кажано тоа, не ја пропуштајте оваа единствена можност да ја почувствувате вистинската работа без да вложите вистински пари. Одете напред и направете повеќе грешки додека ги учите правилата на играта.

Започнете со ниски влогови

Сега кога сте подготвени да започнете да играте како професионалец, ова е првата стратегија за онлајн покер што треба да ја совладате. Дури и ако сте навикнати на игри со готовина со високи влогови, препорачливо е да започнете со помали влогови на мобилниот покер. Како и кај бесплатните покер игри, ниските влогови ви овозможуваат да ги научите нијансите на играта без да изгубите богатство. Постепено напредувајте низ влоговите додека се повеќе се запознавате со играта.

Играјте на една маса

Една од главните придобивки од играњето покер онлајн е тоа што можете да играте на повеќе маси одеднаш. Иако може да биде примамливо да се започне со мулти-табели, ќе бидете во техничка неповолна положба со тоа што нема да ја разберете играта. Со други зборови, една маса треба да ви помогне да совладате како да освојувате мобилен покер постојано користејќи една маса. Откако ќе бидете сигурни на една покер маса, можете постепено да додавате табели во зависност од нивото на удобност.

Агресивно играјте помалку раце

Обично постои ограничување на бројот на почетни раце што треба да се играат пред падот во покер. Значи, ако играте премногу раце, можете да го исцрпите купот на чипови освен ако не сте среќни. Затоа треба да развиете солидна префлоп стратегија за онлајн покер за значително да ја подобрите вашата крајна линија. Имајте дисциплина и не играјте рака што не вреди да се игра.

Позицијата е клучна

Концептот за позиционирање секогаш треба да биде на задниот дел од вашиот ум кога играте покер во живо или мобилен/онлајн покер. Секогаш искористувајте ги предностите на копчето за дилер на масата, бидејќи тоа значи дека ќе бидете последниот актер во текот на целиот тенџере. Забележете дека местото на десната страна на копчето е второ најмоќно во спуштање спротивно од стрелките на часовникот додека не стигнете до нискиот мал ролет. Друга работа, секогаш ќе добивате повеќе игри играјќи од копчето отколку која било друга позиција.

Внимавај

Пред сè, покерот е игра базирана на стратегија и затоа е од витално значење да се обрне големо внимание на она што го прави вашиот противник на масата. Знам дека ова можеби не е лесно да се постигне кога сè уште сте почетник. Како и да е, обидете се најдобро да го направите вашето ниво за контра-проверка на двајцата леви играчи и еден од десната страна бидејќи тие ќе ви бидат основни противници во текот на играта. Дали вистинскиот играч игра премногу раце? Дали играчите се попасивни или поагресивни? Тој нема секогаш да има чудовиште. Затоа, повремено подигнете го или често викајте го на позиција за да видите дали може да го издржи притисокот.

Во крајна линија

Иако мобилниот покер е главно игра на среќа, користењето на вистинските вештини може да одреди дали ќе победите или не. Може да ви одземе само неколку минути за да ја совладате играта со вистинските совети за покер. Само искористете ги вашите вештини за психологија, математика и измама и ќе станете сериски победник во покер.

Најнови вести

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички
2022-09-21

Депозит по телефон наспроти казина со кредитни картички

Новости