5-те најдобри стратегии за видео покер

Видео Покер

2020-12-11

Онлајн видео покер лесно се рангира меѓу наједноставните онлајн казино игри. Едноставно е за учење, а исплатите се одлични. Но, ако сакате да заработите играјќи покер онлајн, постојат неколку едноставни правила кои мора да ги разберете. Иако правилата важат различно за секоја варијанта, главната цел е да се квалификувате за рака со пет карти и да ја земете наградата од табелата за плаќање. Затоа, прочитајте ако сакате да го победите казиното играјќи видео покер.

5-те најдобри стратегии за видео покер

1. Изберете ја вистинската варијанта на играта

Откако ќе креирате сметка на регулирано мобилно казино, веројатно ќе уживате во повеќе варијации на видео покер. Секако, Microgaming специјализира во оваа категорија, иако можете да добиете и варијации од Playtech и NetEnt. Тоа, рече, онлајн видео покерите имаат ниска предност, за разлика од повеќето казино игри. Сепак, прво одлучете која картичка да ја задржите и која да ја подарите. Подолу се дадени неколку стандардни предности на видео покер куќата на Microgaming:

 • Сите американски: 0,62%

 • Deuces Wild: 3,23%

 • Аса и осми: 0,91%

 • Дигалки или подобро: 0,46%

 • Deuces & Joker: 0,93% Прво, научете ги правилата на играта и знајте која рака ја победува другата. На пример, Jacks or Better има мал раб на куќата, но ќе ви требаат минимум два дигалки за да освоите нешто. Од друга страна, Aces & Eights има поголема хаус предност, но со повеќекратни специјални бонуси ако направите рака со карта со лице и кец на десетка.

  2. Прво научете ги табелите за плаќање

  Читањето и разбирањето на табелата за плаќање пред да играте е витална стратегија за онлајн покер што повеќето гејмери ја игнорираат. Тоа е затоа што табелата за плаќање ја одредува предноста на куќата. Секогаш играјте на платежна табела со исплата 9/6 (9 монети за целосна куќа и 6 монети за флеш). Во овој случај, работ на куќата ќе биде 0,46%. Избегнувајте машини со 8/6 и 9/5, бидејќи тие имаат повисоки рабови на куќиштето.

  3. Правилно играјте ја стратешката картичка

  Ако игра со видео покер нема стратешка картичка, прескокнете ја. Користењето на вистинската стратешка картичка ќе ви помогне да дознаете кои раце се повредни од другите. Почнете да читате од врвот додека не добиете соодветна рака со почетната рака. Ако најдете соодветна рака, чувајте ја стратегијата во тајност и отфрлете сè друго. На пример, ако имате 9, 9, 7, 7, 4, првата линија што одговара на вашата рака е првиот пар. Затоа, чувајте ги и фрлете ги 4-те.

  4. Обложувајте ги максималните монети

  Искуството докажува дека обложувањето на една паричка кога играте видео покер е ужасна грешка. Повеќето табели за плаќање нудат награди за една до пет монети. Значи, кога играте видео покер, обложите пет монети и добијте бонус од 5 монети. Но, дали секогаш треба да играте максимални монети? Па, не секогаш! Сепак, шансите да го добиете Royal Flush со максимални монети се подобри.

  5. Пробајте ги прогресивните џекпотови

  Иако оваа стратегија за покер звучи едноставно, сепак е еден од најкратките начини за освојување на големо видео покер. Испробајте видео покер игри кои нудат прогресивни џекпот. Вообичаено, можете да го освоите џекпотот со притискање на Royal Flush. Интересно е што можете да го барате и прогресивното кога обложувате помали влогови. Забележете, сепак, дека редовната табела за плаќање е послаба кај повеќето прогресиви за видео покер. Значи, ризикувајте повеќе за да уживате во неверојатни награди.

  Во крајна линија

  Сега знаете како да започнете да играте онлајн видео покер игри. Едноставното правило е да добиете стратешка картичка и да играте на табела за плаќање 9/6. Овие два, заедно со облозите со 5 монети, ќе ви ги дадат најдобрите можни шанси. И, се разбира, играјте на регулирани онлајн покер казина за фер и безбедна средина за игри.

Најнови вести

Betsoft Gaming го зајакнува својот избор на игри на маса со Врховни 777 Џекпот
2023-05-25

Betsoft Gaming го зајакнува својот избор на игри на маса со Врховни 777 Џекпот

Вести

Промоција на казино

1xBet:До 1500 € + 150 вртења
Играј сега
22BET
22BET:До 600 долари
1xSlots
1xSlots:До 1500 € + 150 бесплатни вртења