Вести

June 30, 2021

Yggdrasil Partners ReelPlay ќе го ослободи Jaguar SuperWays од Bad Dingo

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Оваа година веќе е забележана повеќекратна Игдрасил слотови хит на онлајн коцкање индустрија. На 21 мај 2021 година, компанијата објави дека ќе биде партнер ReelPlay да го објави сосема новиот видео слот на Bad Dingo – Jaguar SuperWays. Играта е сместена длабоко во јужноамериканската џунгла и има повеќе страшни животни, каскадни победи, проширување на симболите и неверојатни 387.000.000 начини за победа.

Yggdrasil Partners ReelPlay ќе го ослободи Jaguar SuperWays од Bad Dingo

Преглед на слотот Jaguar SuperWays

Како и повеќето нови слотови од познатото студио YGS Masters, акцијата на основната игра започнува на мрежа 5x3, која нуди до 243 начини за победа. Играчите можат да создадат победничка комбинација со слетување на три или повеќе соодветни икони на храмовите на соседните макари, почнувајќи од онаа лево.

Ако тоа се случи, бесплатните вртења ќе започнат со потенцијал од 1024 победнички начини. Запомнете, можете да освоите до 20 бесплатни вртења, активирајќи ја функцијата Jaguar SuperWays која дава импресивни 387, 420, 489 начини за победа.

Настрана, макарите имаат светло обоени од А до 9 кралски семејства покриени со ползавци од џунглата. Играчите исто така ќе добијат симболи како птица, анаконда, жаба и зелен скапоцен камен. Птицата е премиум симбол кој ги наградува играчите 12,5 пати од нивниот удел откако ќе слетаат девет во движење.

Потоа, тука е Дивиот претставен со Јагуар. Слетувањето на овој симбол случајно на линијата за наплата може да ги замени сите други стандардни симболи, освен оние на ролната 1. Истото важи и за храмот, кој е симбол за расфрлање.

Како и обично со другите онлајн слотови од овој развивач, играчите може да ја играат оваа игра на мобилни казина и десктоп казина. Тоа е затоа што играта е компатибилна со HTML5. Сепак, симболите може да изгледаат релативно мали на мрежата 9x9 ако користите паметен телефон. Сепак, играта работи доста добро на вашиот паметен телефон.

Бонус карактеристики на Jaguar SuperWays

Како што беше кажано претходно, механичарот SuperWays е централен во акцијата на играта. Гејмерите можат да ја активираат оваа функција со слетување на победничка комбинација која има икона со отпечаток од шепа. Потоа, овој симбол се заменува со голема икона за отпечаток од шепа, заменувајќи ги сите икони под него, освен симболот Scatter.

После тоа, нови симболи ќе каскадираат, формирајќи сосема нова добитна комбинација. Интересно, големиот отпечаток од шепи може да отклучи дополнителни ролни за да достигне до девет ролни, секоја со девет симболи. Со други зборови, ќе започнете да играте на мрежа 9x9 со 387.420.489 победнички начини.

Играчите исто така можат да ја активираат функцијата Бесплатни вртења откако ќе слетуваат три или повеќе симболи за растурање. Добијте 8, 7, 6, 5, 4 или 3 Скатер храмови и освојте 20, 18, 15, 12, 10 или 7 бонус вртења, соодветно. Игрите со бесплатни вртења се случуваат на машина 5x4 со 1.024 начини за победа.

Jaguar SuperWays Variance, RTP и Максимални облози

Разочарувачки, видео слотот Jaguar SuperWays има непријателски RTP од 94,3%, што е малку веројатно од слотови Yggdrasil. Во моментов, повеќето нови видео слотови нудат стапки над 96%. Исто така, фреквенцијата на стапката на удари од 41,28% е прилично висока.

Но, Yggdrasil ги смирува водите со максимален потенцијал за победа од 22.457 пати повеќе од почетниот влог. Опсегот на обложување е исто така доволно пријателски, кој се движи помеѓу 0,40 и 80 долари по спин. Ова значи дека играчите можат да добијат награда во вредност од 1.796.560 долари со максимален облог на едно вртење.

Завршни мисли на Jaguar SuperWays

Ако сте обожавател на механичарот Megaways, оваа игра вреди да одвоите време. Механичарот на SuperWays нуди огромен потенцијал за победа, надминувајќи 387 милиони начини на победа.

Но, пред да скокате горе-долу со возбуда, запомнете дека максималниот множител од 22.457x не се совпаѓа со неверојатните начини на победа. Исто така, RTP е супер-низок, со оглед на тоа што ова е прва игра од Bad Dingo's. Затоа, продолжете со претпазливост и уживајте во играта!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата
2024-05-30

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата

Вести