Вести

October 12, 2023

Yggdrasil ужива во ноќта на крвната месечина во вампирското богатство DoubleMax

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Yggdrasil Gaming, познат издавач на волшебни слотови за мобилни телефони, го објави својот најнов наслов, Vampire Riches. Тоа е игра на DoubleMax полна со профитабилни множители и громогласни симболи со икони за високи исплати во кои се претставени немртовци. 

Yggdrasil ужива во ноќта на крвната месечина во вампирското богатство DoubleMax

Овој слот 5x3 ги телепортира играчите во плашливиот Њујорк за време на ноќта на Крвавата месечина. Гејмерите може да добијат исплата која достигнува 2,5 пати повеќе од влогот откако ќе се совпаднат со најмалку три вампирски знаци на соседните ролни. Како што се очекуваше, симболите JA плаќаат најмалку 0,1x, 0,2x и 0,5x за совпаѓање на 3, 4 или 5 на соседните макари. Секогаш кога играчите формираат добитна комбинација, победничките симболи ги напуштаат ролните пред да паднат нови на нивно место.

Сепак, главната атракција на вампирската ноќ е функцијата DoubleMax, која е во тренд мобилни казина. Со оваа функција, секоја победа бескрајно ги удвојува множителите на множители, дозволувајќи им на гејмерите да соберат до 25.000 пати од влогот. 

Како и во повеќето Yggdrasil мобилни слотови, Vampire Riches DoubleMax има бонус за бесплатни вртења. Играчите можат да ги отклучат бонусните кругови откако ќе соберат најмалку три симболи за бесплатни вртења. Ако тоа се случи, атмосферата и музиката ќе преминат за да ја зголемат возбудата на играта и да додадат вампирска атмосфера. За време на вртењата на бонус, правилата за победа и множител на Лавина остануваат на сила, а мултипликаторот не се ресетира помеѓу вртењата. 

На развивач на софтвер вели дека опциите Golden Bet и Buy In им дозволуваат на гејмерите да ги зголемат шансите за отклучување на бонусот за бесплатни вртења. Сепак, овие функции не се достапни во играта во некои региони како Обединетото Кралство. 

Најновиот наслов на Yggdrasil, Vampire Riches DoubleMax, е солиден додаток на добавувачот библиотека за игри со Game Engagement Mechanic (GEM). Овој слот доаѓа само неколку дена откако компанијата се здружи со Jelly за да ја објави темата со овошје Горење Blox GigaBlox. Пред тоа, Yggdrasil ги покани играчите на азиска авантура во преполната акција Лотус воин процеп. 

Марк Мекгинли, главен директор за игри во Игдрасил, коментираше:

„Додека се ближиме до застрашувачката сезона, возбудени сме што ќе го објавиме овој наслов со вампирска тема во кој играчите ќе бидат на работ од нивните места. Нашиот популарен DoubleMax GEM служи за некои од највисоките мултипликатори во индустријата што може да доведе до огромните победи и Vampire Riches DoubleMax е одличен додаток на нашето растечко портфолио на водечки слотови."

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата
2024-05-30

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата

Вести