Вести

July 27, 2023

Push Gaming користи импресивни комбинации во автоматот Rat King

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Push Gaming, снабдувач на B2B онлајн слотови, го објави својот сосема нов наслов на игра, Rat King. Интересно е тоа што ова е инаугуративната слот машина на компанијата за плаќање насекаде.

Push Gaming користи импресивни комбинации во автоматот Rat King

Rat King користи огромна табла за игри 6x6 која црпи инспирација од видео игрите од 90-тите. Симболите на играта се состојат од повеќе прехранбени производи со 32-битен дизајн. Играчите можат да добијат исплата ако најмалку седум од овие симболи ги погодат ролните. Играчите можат да добијат нешто помеѓу 0,5x и 50x од влогот.

Акцијата за јадење станува уште повкусна, благодарение на механичарот на каскадни макари. Секогаш кога играчите бараат добитна комбинација, победничките симболи исчезнуваат од ролните и се заменуваат со нови кои паѓаат од врвот. Запомнете дека ова продолжува се додека играчите формираат победничка низа. 

Мултипликаторот со златна ѕвезда е уште еден наградувачки симбол во овој автомат за храна. Овој симбол може да ја зголеми вредноста на вашите победи на најдобрите мобилни онлајн казина до 500x кога ќе се појави на долниот дел од таблата за игра. Затоа, од суштинско значење е да се постигнат последователни победи за да се зголемат исплатите.

Како што е норма во повеќето мобилни слотови од Push Gaming, Rat King доаѓа со наградувачки режим на бесплатни вртења. Играчите можат да пристапат до бонусот откако ќе соберат најмалку три скетери на дното на таблата за игра.

Во текот на бесплатни вртења, можете да соберете дополнителни симболи за растурање за да отклучите до 20 дополнителни вртења. Дополнително, сите множители собрани за време на бонусните кругови ќе останат заклучени во текот на целиот круг, а секое дополнително растера ќе обезбеди уште три вртења. Ова кулминира со комбинација на механика, добивки и зголемени вредности на мултипликаторот.

Push Gaming вели дека слотот Rat King создава уникатна поставка за игри со комбинирање на традиционалните визуелни слики со модерни атрибути. Ова на крајот им дава на играчите на врвните мобилни казино платформи возбудлива можност да ги зголемат своите шанси за голема победа со акумулирање награди.

Студиото на програмерите беше зафатено неодамна со објавување мобилни казино игри нон-стоп. Пред Rat King, Push Gaming ги објави следните нови наслови:

Амит Самџи, главен продуцент на игри во Push Gaming, коментира:

„Кралот на стаорци е нашиот прв наслов кој се плаќа каде било. Исто така, има корист од инвентивниот механичар за собирање што е доказ за неверојатната креативност со која е благословен нашиот тим за развој. слот за кој сме убедени дека играчите ќе го обожаваат“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата
2024-05-30

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата

Вести