Вести

May 4, 2023

Push Gaming го ослободува Dino PD слот со карактери на диносаурус

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Популарниот снабдувач на B2B игри со седиште во Велика Британија, Push Gaming, најави враќање во градот Тријас кој ја инспирираше неговата популарна игра Динополис. Ова е откако добавувачот на содржина го објави објавувањето на Дино ПД автомат

Push Gaming го ослободува Dino PD слот со карактери на диносаурус

Дејството се случува на 5 ролни и 4 редови со до 20 линии за плаќање. Push Gaming ја одржува традицијата на создавање мобилни слотови со висококвалитетна графика во играта. Сепак, поставките за играта може да бидат збунувачки бидејќи мешавината на автомобили и диносауруси има малку смисла. Но, тоа не треба да ве одвраќа од постигнување на максималната исплата од 10.000 пати. 

Играчите мора да одговараат на најмалку три симболи на линијата за обложување за да добијат исплата. Играта воведува нови ликови, вклучувајќи лисици, мегафони и бројни протагонисти на диносауруси, покрај познатата графика. Овие симболи можат да ве наградат со до 50 пати влог за пет од еден вид.

Играчите треба да го бараат флексибилниот диви симбол, кој ги заменува сите симболи за плаќање на мрежата. Дивиот е исто така премиум симбол на играта, кој ги наградува гејмерите врвни казино апликации со удел до 250 пати. Дополнително, можете да освоите награди до 1.000 пати влог откако ќе спуштите најмалку пет златни дино монети каде било на ролните. Ќе ги освоите инстант наградите што се припишуваат на секоја паричка. 

Круг на бесплатни вртења

Гејмерите можат да влезат во режим на слободно центрифугирање откако собрал еден коцкар и две икони за расфрлање. Оттука, ќе добиете повеќекратни бесплатни вртења и мултипликатор за шанса да добиете голема победа.

Дополнително, златните и колекционерските монети може да се појават за време на бонусните кругови, при што вториот овозможува повторно активирање и постепено го зголемува множителот за секои четири што ги собирате. Најниско платените симболи (крофни) исто така ќе се трансформираат во монети, зголемувајќи ги шансите за победа.

Еве што пишува Џорџ Фил, управен директор на Групацијата Push Gaming, рече за онлајн казино игра

„Дино ПД им овозможува на играчите спојување на однапред воспоставени популарни теми и механики додека ги надградува некои од основните карактеристики што го направија оригиналниот Динополис таков моментален хит. Навистина сме горди на различните механики што ги работевме во играта. Особено монетите Дино, кои отклучуваат повозбудливи нивоа за кои мислиме дека играчите ќе ги сакаат. Тоа е враќањето на ликовите кои се покажаа толку популарни претходно и со наградуваната уметничка режија, па затоа е фантастично да се види како се враќа темата за повеќе праисториска забава".

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата
2024-05-30

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата

Вести