Вести

September 22, 2023

Playson потпишува повеќенационален договор за агрегација на содржини со платформата за уши

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Playson, брзорастечки провајдер на мобилни казино игри, го прошири своето партнерство со The Ear Platform (TEP), мултинационален, брзо растечки сертифициран агрегатор. Во овој нов договор, казино игрите на Playson ќе бидат лансирани на мрежата на казино на ТЕП.

Playson потпишува повеќенационален договор за агрегација на содржини со платформата за уши

Според официјалното соопштение, Playson планира да ги лансира своите слотови за мобилни телефони Hold and Win со врвни перформанси на платформата. Некои од споменатите наслови вклучуваат:

  • 3 тенџериња Богатство: Држи и победи
  • Штрајк на монети: Држи и победи
  • Енергетски монети: Држете и победи

Договорот со ТЕП го опфаќа и широкиот опсег на забавни промотивни алатки на Playson и бонуси. Playson вели дека лансирањето на овие функции им дава единствена шанса на операторите и играчите да ја истражат нејзината врвна механика.

TEP, основана во 2014 година и со седиште во Милано, Италија, дистрибуира сосема ново мобилни казино игри со фасцинантна графика и врвна механика. Договорот со Playson дополнително ќе додаде квалитет на неговиот веќе добро прифатен избор на слотови и игри на маса.

Плејсон неодамна беше зафатен со ослободување на нови слотови и потпишување договори за партнерство со водечките казино оператори. Минатиот месец компанијата објави Волкот земјиште Држете и победи, слот 5x4 со животинска тема, кој веќе е омилен на обожавателите ширум светот. Потоа, на почетокот на овој месец, добавувачот на софтвер за мобилни казино објави наелектризирано искуство во Енергетски монети Држете и победи.

Коментирајќи го најновото партнерство на компанијата, Всеволод Лапин, главен оперативен директор во Playson, изјави:

„Агрегаторот на API на платформата за уши има високи перформанси и брзо се шири, а ние сме среќни што соработуваме со таква флексибилна компанија со сè пошироки изгледи за раст. Ова партнерство претставува одлична можност за Playson да допре до уште повеќе корисници и партнери“

Андреј Сиомлеа, комерцијален директор на The Ear Platform, додаде дека Playson е водечки бренд во глобалниот простор на iGaming и е идеален избор за сертифицирани мобилни казина.

„Игрите на Playson ги сакаат милиони корисници ширум светот и затоа не постои проект за iGaming кој не го вклучува Playson во својата понуда на провајдери и The Ear Platform е горда што ги пласира своите важни наслови“, продолжи службеникот.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата
2024-05-30

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата

Вести