Вести

October 5, 2023

Play'n GO ја поздрави легендата во враќањето на зелениот витез

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Play'n GO, снабдувач на иновативни мобилни слотови, со задоволство го објавува слотот за враќање на зелениот витез. Инвеститорот ги повикува сите аспиранти витези да се докажат против легендарниот лик во овој слот.

Play'n GO ја поздрави легендата во враќањето на зелениот витез

Оваа игра ја следи легендарната приказна за кралот Артур, која е полна со чест, упорност и раскош. Но, сега, кога храбриот воин се врати, време е да откриеме кој има сила да го однесе на трка, исто како што тоа го направи Сер Гавеин пред многу години. Завртете се и оставете ја спектакуларната битка да започне!

За време на секое вртење на ролните, Wild Multipliers може да се активираат пред да се избере случаен Wild Multiplier и да се додаде на сите Wilds во ролните. Ако еден или повеќе Wild Multipliers заменуваат друг симбол како дел од добитна комбинација, активната линија за плаќање ќе се помножи со вредноста на Wild Multipliers. Ова може да биде 2x, 5x, 10x, 25x или 100x.

Play'n GO додава дека играчите можат да ја активираат функцијата Бесплатни вртења со собирање на три симболи Scatter на која било ролна. Ова ќе им даде пет бесплатни вртења и можност да влезат во кругот на Shield Spins доколку се појават два Scatter за време на бонусните кругови. Исто така, вредноста на мултипликаторот за секое бесплатно вртење ќе се зголемува, почнувајќи од 2x и достигнувајќи 100x на петтото вртење.

Ова слот за мобилен исто така доаѓа со функцијата Shield Spins, која ќе го суспендира бонус за бесплатни вртења ако играчите го активираат. Дополнително, вредноста на Wild Multiplier од активираното вртење ќе стане леплива за целото времетраење на Shield Spins. Покрај тоа, сите дивини што се појавуваат за време на кругот се заклучени на место за остатокот од спинот.

Многу очекуваното враќање на зелениот витез е најновиот наслов во серијата Arthurian Legend на Play'n GO, која е во тренд на мобилни казина во последно време. Серијата започна со Lord Marlin & The Lady of the Lake пред компанијата да ја зајакне својата библиотека со игри Зелениот витез во март 2021 година.

При објавувањето на слотот, Play'n GO исто така објави а се справи со BeyondPlay да го прифати потенцијалот за играње со повеќе играчи казино игри. BeyondPlay, исто така, потпиша слични договори со водечки развивачи на софтвер како Big Time Gaming и Relax Gaming.

Амбасадорот на игрите на Play'n GO, Магнус Валентин, изјави:

„Ние сме неверојатно возбудени што ќе го вратиме застрашувачкиот борец на фановите во Враќањето на зелениот витез. Насловите на Артурската легенда секогаш се покажуваат како популарни додатоци на нашата широка библиотека на игри, како за играчите, така и за нашите дизајнери на игри! Со карактеристики како што е бонусот Shield Spins, играчите имаат шанса да заработат некои големи потенцијални победи.

„Со градењето на исчекување за време на рундата „Бесплатни вртења“, бидејќи играчите се надеваат дека ќе ги спуштат Shield Spins со што е можно поголем мултипликатор, атмосферата е атмосфера на интензитет и возбуда, слична на дуелот со самите легендарни Зелени витези“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата
2024-05-30

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата

Вести