Вести

September 7, 2023

Greentube оди на египетска авантура во подемот на Tut Magic

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Greentube, водечки германски развивач на мобилни слотови и поделба на Novomatic, ја објави својата најнова креација, Rise of Tut Magic. Играта ги враќа играчите назад во златната ера на фараоните во антички египетски храм.

Greentube оди на египетска авантура во подемот на Tut Magic

Тоа е многу испарлив слот поставен на стандардна табла за игри 5x3 со до 10 линии за обложување. Во оваа класична игра со слот, Greentube ги поканува играчите да ги зграпчат античките богатства. Играта вклучува профитабилни бонус функции како што се бесплатни вртења и проширување на дивините за да им помогне на гејмерите да ја постигнат својата мисија.

Додека се внатре во древниот египетски храм, играчите можат да слетаат наградни симболи, вклучувајќи птица, мачка и куче. Фараонот е најнаградувачкиот симбол, со исплата која достигнува 7.500 монети за пет од еден вид.

Расфрлањето на бонусите е уште еден наградувачки симбол што треба да го барате во ова слот за мобилен. Развивачот на софтвер ги уверува играчите дека ќе добијат 12 бесплатни вртења откако ќе слетуваат најмалку три бонус икони каде било на таблата за игра. На бонус за бесплатни вртења има специјална функција за надградба на симболи за да ги направи круговите уште поисплатливи.

Во меѓувреме, на казино игра автоматски ќе надгради до пет симболи на симболи со повисоко плаќање на почетокот на функцијата за бесплатни вртења. И ако играчите слетаат целосно проширена дива, тие ќе уживаат во уште едно искуство за надградба на симболи.

Ако еден, два или три расфрлани диви симболи слетаат на ролните за време на бонусот, функцијата за бесплатни вртења може повторно да се активира, доделувајќи уште еден, три или пет бесплатни вртења. Оваа комбинација ги носи играчите мобилни казина поблиску до 500x врвна победа.

Покрај тоа, Гринтуб вели дека играчите во одредени јурисдикции можат да ја користат функцијата за купување бонус за да одат директно во круговите за бонус. За да ги добијат потребните симболи за бонуси, гејмерите мора да платат 87 пати повеќе од влогот.

Rise of Tut Magic е одличен додаток на колекцијата на мобилни казино игри на Greentube. Играта се придружува на друго неодамнешно издание, Сочни богатства, во балон изборот на слотови на компанијата. Greentube, исто така, склучи неколку договори со оператори во последно време, вклучително и Betway во Белгија.

Бернд Баумерт, директор за производство и операции на игри во Greentube, коментира:

„Rise of Tut Magic е уште едно египетско богатство во портфолиото на игри на Greentube благодарение на неговата навистина привлечна игра, класичниот дизајн и возбудливите бонус карактеристики и механика. Целосно очекуваме овој нов наслов да биде огромен хит и кај операторите и кај играчите и едвај чекаме да видете како функционира по неговото објавување“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата
2024-05-30

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата

Вести