Вести

April 19, 2023

BGaming дебитира слот за Alien Fruits со графика генерирана од вештачка интелигенција

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

BGaming, водечки развивач на онлајн мобилни слотови, најави патување во вселената за собирање награди со автоматот Alien Fruits. Тоа е возбудливо едноставен слот машина со остра и шарена графика што искажува одредено ниво на иновација. 

BGaming дебитира слот за Alien Fruits со графика генерирана од вештачка интелигенција
  • Оваа акција на тема простор се случува на 6 ролни и 5 редови со 8 линии за обложување. Играчите мора да одговараат на најмалку 8 симболи, вклучувајќи слива, лимон, пасионфрут, авокадо и калинка, за да направат добитна комбинација. Популарната функција Tumble е исто така на место за да ги замени сите победнички симболи со нови, зголемувајќи ги вашите шанси за активирање на максималната исплата од 15.000 пати. 
  • Ако на екранот се појават најмалку четири симболи на вселенски брод, плодовите ќе бидат телепортирани во друга галаксија, носејќи ги играчите во Бесплатен режим на центрифугирање. Овде, ќе освоите 10, 20 или 30 бонус вртења ако видите 3, 4 или 5 симболи за расфрлање, соодветно. Слетувањето на уште три скетери во бонусниот режим ќе предизвика 5 дополнителни вртења.

Телепорталот Multiplier им овозможува на овошните вонземјански симболи да пренесуваат сигнали до нивните родни планети. Ако тоа се случи, играчите можат да создадат случаен множител помеѓу 2x и 100x пред да го додадат множителот на вкупната победа. 

Функцијата за купување бонус се појавува и во овој автомат со вселенска тематика. Оваа функција ви овозможува да го купите вашиот начин во бонусниот режим со 100 пати повеќе од облогот. Сепак, функцијата не е дел од брендираниот слот во некои јурисдикции, како Обединетото Кралство. 

Коментирајќи за Alien Fruits, ко-CPO на BGaming, Јулија Алиаксеева, забележа: „Како водечки снабдувач на слотови, со задоволство го додаваме Alien Fruits во нашето портфолио од повеќе од 100 креативни наслови. Особено сме возбудени што воведуваме графика генерирана од вештачка интелигенција – само еден пример за иновативниот пристап на BGaming за развој на слотови“.

Овој слот машина беше лансиран од BGaming во регулирани мобилни казино апликации на 13 април 2023 година. Неговите воодушевувачки бонус карактеристики и пријателскиот 96% RTP им овозможуваат на гејмерите да ја освојат главната награда од 180.000 евра.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Нурнете во светот на бегството од Тарков, кој чука со срцето: Водич за преживување
2024-06-06

Нурнете во светот на бегството од Тарков, кој чука со срцето: Водич за преживување

Вести