Вести

June 15, 2021

8 книги за коцкање за спортско обложување и играчи во казино

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Културата на читање не го губи својот шарм наскоро. Денес луѓето читаат физички книги и е-книги за забава и за стекнување знаење. Зборувајќи за знаење, ќе треба да научите неколку стратегии за коцкање за да ја победите куќата на сопствената игра. И каде на друго место да се просветлите ако не за коцкарски книги и билтени?

8 книги за коцкање за спортско обложување и играчи во казино

Така, овој напис веќе ви го подигна тешкиот товар за да наведете десет корисни книги за казино за нови и искусни играчи.

Победи го дилерот – Едвард О. Торп

Не треба да ја читате оваа книга за да ја знаете намерата бидејќи насловот веќе открива сè. Едвард Торп, легендарниот бројач на карти, го споделува своето огромно коцкање со играчите на блек џек во оваа книга. Книгата содржи основни правила за блек џек, докажани стратегии за победа и начини да се забележи изневерувањето. Затоа, прочитајте ја оваа книга за да играте и да освоите блек џек мобилни казино, онлајн казино или копнено казино.

Формула на Fortune - Вилијам Паундстон

Дали некогаш сте размислувале за формулата за да се збогатите? Вие не сте сами. Во 1956 година, двајца научници од Bell Labs одлучија да ја истражат формулата за извонредно богатство. Заедно се збогатиле откако ја примениле науката за интернет и компјутерите или теоријата на информации. Значи, ако сте за совети за книги за казино за ставање облози и обложување, оваа книга е прилагодена за вас.

Соборување на куќата – Бен Мезрич

„Bringing the House: The Inside Story of Six Students of MIT Who Take Vegas for Millions“ е реална приказна за студентите на MIT и нивниот професор кои решиле да истражат стратегија за броење карти за да ја затворат куќата засекогаш. Како резултат на тоа, овој тим освои неверојатни 10 милиони долари, благодарение на нивната работна стратегија за броење карти. За да знаете како овие математички мавери ја освоиле наградата, прочитајте ја оваа книга.

Најголемиот блеф – Марија Коникова

Оваа книга за казино треба да ви помогне да ги преземете вашите покер игра на следното ниво. Во книгата, Марија Коникова раскажува како ја започнала својата покер кариера како гринхорн, но на крајот прераснала во игра, благодарение на водството од Ерик Зајдел. Писателот на психологот има освоено повеќе од 300.000 долари во моментов, зголемувајќи го бројот од ден на ден. Книгата ги содржи деталните тајни на нејзиниот успех.

Казино коцкање за Dummies - Кевин Блеквуд

Дали сте загрижени дека ќе го изгубите вашиот чевел во казиното? Смири се! Оваа книга за казино ќе ве води низ инсајдерски совети и трикови за да ги минимизирате загубите и да ги максимизирате добивките. Книгата ги прикажува правилата и стратегиите за видео слотови, рулет, блек џек, глупости и многу повеќе. Силно се препорачува ако започнувате во вашето омилено онлајн казино.

Остро спортско обложување - Стенфорд Вонг

За да станете мудар спортски обложувач, можеби ќе треба да го запалите полноќното масло за анализа на шансите и стратегија за учење. Па, оваа книга ги обучува обложувачите да станат сериозни спортски коцкари со детално објаснување на добро чуваната тајна за да се заложи убиецот и да се добијат пари. Сепак, има малку математика овде и таму.

Sharper: Водич за модерно спортско обложување - Вистинско покерџо

Еве уште една книга за спортско обложување за да ги изостри вашите вештини за коцкање. Со Sharper, ќе го спречите вашиот губиток на спортско обложување, благодарение на лесните системи на оваа книга. Sharper ќе ве научи дека спортското обложување бара напорна работа, фокус и многу обложување за да станете професионалец. Накратко, книгата не е за шема за брзо збогатување.

Професионален Блек Џек - Стенфорд Вонг

Стенфорд Вонг има напишано повеќе книги за блек џек, но оваа се издвојува. Оваа книга објаснува како да се направи правилно броење карти и други блек џек стратегии. Ќе дознаете за Wong's Halves – стратегија за броење карти со речиси совршена корелација и тактиката на Вонг за максимизирање на ефикасноста.

Заклучок

Со овие книги за коцкање, можете неизмерно да ги подобрите вашите онлајн казино и вештините за спортски книги. Повеќето се едноставни за разбирање, доволно детални и содржат точни информации. Значи, земете копија и почнете да добивате на коцкање веднаш.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата
2024-05-30

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата

Вести