Вести

August 31, 2022

7 Топ рангирани мобилни казина 2022 година

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Истражувањето вели дека светот е дом на 6,6 милијарди корисници на мобилни телефони од 2022 година. Верувале или не, ова е 2 милијарди повеќе од корисниците на компјутери. Значи, ако овие бројки се нешто од што треба да се зависат, онлајн казината ќе направат сè за да се приклучат на мобилниот пазар. 

7 Топ рангирани мобилни казина 2022 година

Многу онлајн казина се компатибилни со HTML5, што значи дека играчите можат да пристапат до овие услуги на нивниот мобилен прелистувач или апликација. Но избор на мобилно казино што штиклира сите кутии може да бидат комплицирани. Поради оваа причина, овој пост дискутира за најдобрите мобилни казино апликации што треба да се користат во 2022 година. Изберете една!

1xBet – Најдобро за супер брзи исплати

1xBet е основана во 2007 година. Тој е лиценциран од доверливиот е-игри Curacao и е достапен во над 130 земји. Настрана, апликацијата 1xBet Casino е сеопфатна платформа за игри со разновиден опсег на игри. Апликацијата е достапна на 40+ јазици со игри со врвен квалитет од Microgaming, NetEnt, IGT, Betsoft и Playtech. 

Што се однесува до плаќањата, играчите на 1xBet Казино можат да користат повеќе од 20 даватели на плаќања. Играчите можат да вршат трансакции преку Skrill, Neteller, EcoPayz, AstroPay, Visa, MasterCard и многу повеќе. Исто така, можете да користите дигитални монети како Bitcoin, Litecoin, Ethereum и многу повеќе. И најдобро од сè, повлекувањата се достапни во рок од 24 часа. 

Добрите страни:

 • Брзи и удобни решенија за плаќање.
 • Достапно во 130+ земји.
 • Висококвалитетна спортска книшка.
 • Самостојни апликации за iPhone и Android.

Конс:

 • Не прифаќа играчи од САД и Велика Британија.
 • PayPal не е поддржан.

Ruby Fortune – Најдобро за забава во казино во живо

Во сопственост на Palace Group, Ruby Fortune е онлајн од 2003 година. Ова онлајн казино има лиценца на Malta Gaming Authority (MGA) и испорачува преку 500 мобилни казино игри со врвен квалитет. Во Ruby Fortune, ќе играте многу забавни слотови и класични игри на маса како блек џек, рулет, покер и бакара.

Ruby Fortune, исто така, располага со искуство со казино во живо од висока класа, благодарение на бескрајниот избор на наслови на Evolution Gaming. Играчите на мобилни казино можат да уживаат во титули како Lightning Roulette, Lightning Blackjack, Andar Bahar, Crazy Time и многу повеќе. Табелите се достапни 24/7, така што играчите немаат изговор да ја пропуштат акцијата.

Добрите страни:

 • 500+ многу забавни игри.
 • Широк спектар на банкарски методи.
 • Инстант игра и самостојна мобилна апликација.

Конс:

 • Не е достапно во ОК и САД.
 • Ограничени можности за бонус.

Крикја – Најдобро за чести промоции

Крикја можеби не е најпривлечната страница за игри, и покрај тоа што е релативно ново мобилно казино. Но, внесете го и ќе откриете богата колекција на казино игри и функции. Во Krikya, ќе пристапите до 1.000+ казино игри, вклучително и казино игри во живо од Evolution, Ezugi, Playtech, Pragmatic Play и AE Casino.

Но, кога станува збор за промоции, малкумина можат да му парираат на ова сосема ново онлајн казино. На пример, играчите добиваат 5% дневно повторно вчитување за играње наслови на Evolution Gaming. Крикја нуди и неделно во живо казино враќање на готовина, неделни слотови поврат на готовина и 50% пакет за добредојде во казино во живо. Списокот е едноставно бесконечен!

Добрите страни:

 • 1.000+ казино игри за играње.
 • Секција за казино во живо богата со игри.
 • Чести бонуси и промоции.

Конс:

 • Натрупан кориснички интерфејс.
 • Нема самостојна апликација.

1xSlots – Најдобро целокупно мобилно казино

Лансиран во 2017 година, 1xSlots е уште едно мобилно казино лиценцирана од Curacao e-Gaming. Ова мобилно казино нуди игри од 100+ развивачи на софтвер. Ќе биде потребен голем напор за да се игра огромната библиотека со над 10.000 наслови. Од тој број, 200+ се казино игри во живо од Evolution Gaming и Ezugi.

Но, пред да ја прочешлате библиотеката, побарајте бонус за натпревар од 1.500 евра со депозит од 10 евра. Бонусот се распределува на четири депозити, кои исто така доаѓаат со 150 бесплатни вртења. Опсегот на начини на плаќање е исто така импресивен, со е-паричници како Neteller и Skrill кои им даваат на играчите моментални повлекувања. Не може да биде подобро!

Добрите страни:

 • Илјадници казино игри.
 • Убав бонус за добредојде.
 • Инстант исплати.

Конс:

 • Нема играчи од ОК и САД.
 • Нема телефонска поддршка.

Spin Casino – Најдобро за сигурна и сигурна игра

Дали сè уште читате, надевајќи се дека ќе најдете мобилно казино во ОК? Придружете се на Spin Casino! Основано во 2017 година, Казиното Спин е лиценцирано од Органот за игри на среќа на Малта и Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство. Се разбира, ова го прави едно од најсигурните мобилни казина во Европа. Сепак, играчите од САД не се прифатени.

Ќе започнете го вашето искуство со Spin Casino со огромен бонус за добредојде од 1.000 долари. Откако го побараа бонусот за натпреварот, тие продолжуваат да играат сензационални слот машини од врвни програмери како Thunderkick, Big Time Gaming, Microgaming и многу повеќе. Веб-страницата исто така содржи казино игри во живо од Ezugi, Evolution Gaming, Extreme Gaming итн. 

Добрите страни:

 • Повлекувањата се обработуваат во рок од 24 часа.
 • Сочен бонус за натпревар од 1.000 долари.
 • Прифаќа играчи од ОК.

Конс:

 • Не прифаќа пријавување во САД.
 • Нема поддршка за разговор во живо.

Megapari – Најдобро за колекција на 3D слотови

Основана во 2019 година и акредитирана од Curacao e-Gaming Мегапари е дом на многу врвни казино игри. Овде, можете да играте над 500 игри од доверливи провајдери на софтвер како Endorphina, Play'n Go, Pragmatic Play и Microgaming; ги именувате. Играчите исто така можат да пристапат до стотици 3D слотови, како Cocorico од KA Gaming, Sweet Bonanza од Pragmatic Play и многу повеќе. 

Но, мобилната игра на казино не е забавна ако казиното не може да даде бесплатни пари. Во Мегапари, ќе добиете неодолив пакет за добредојде од 1.500 евра плус 150 бесплатни вртења. Што се однесува до лојалните играчи, во казиното има чести неделно враќање на готовина и ВИП-промоции. Исто така, играчите можат да добијат бонус за натпревар од 50% до 300 евра на нивниот десетти депозит.

Добрите страни:

 • Опсег на казино игри.
 • Огромен бонус за добредојде.
 • Поддржува плаќања со криптовалути.

Конс:

 • Тоа може да се направи со 24/7 разговор во живо.
 • Многу услови за бонус за добредојде.

Џекпот Сити – Најдобро за 24/7 поддршка

Џекпот Сити е популарно казино за мобилни телефони основано во 1998 година. Ова казино има лиценци од Органот за игри на среќа на Малта и Комисија за игри на среќа Kahnawake. Сега ова значи дека Џекпот Сити е достапен во повеќето јурисдикции, вклучувајќи ја и Канада. Новите играчи на Џекпот Сити Казино се добредојдени со огромен бонус за натпревар од 1.600 долари рамномерно распореден на нивните први четири депозити. 

Што се однесува до играта, библиотеката на Jackpot City содржи над 500 игри, а повеќето игри се обезбедени од Microgaming. Дополнително, Џекпот Сити има автомати за џекпот од повеќе милиони долари како Мега Мула и Мега Форчн. И што е најважно, играчите можат да контактираат со корисната поддршка 24/7 преку разговор во живо.

Добрите страни:

 • Одличен бонус за добредојде.
 • Повеќе игри со џекпот.
 • Прифаќа канадски играчи.

Конс:

 • Не прифаќа играчи од ОК и САД.
 • Бонус за добредојде ограничен на играчи со слот.

Заклучок

Ова се некои од најдобрите мобилни казина за присуство во 2022 година. Иако повеќето не прифаќаат играчи од Обединетото Кралство и САД, Казиното Спин прифаќа играчи од ОК. Значи, пријавете се и почнете да играте денес. И не заборавајте да побарате бонус за добредојде!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Еволуцијата на кодовите за игри: од лозинки до промотивни поволности
2024-04-16

Еволуцијата на кодовите за игри: од лозинки до промотивни поволности

Вести