Вести

August 10, 2023

4ThePlayer и Yggdrasil обезбедуваат големи победи во слот DoubleMax 10 000 п.н.е.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

4ThePlayer и Yggdrasil Gaming уживаа во плодно партнерство во последно време, објавувајќи иновативни казино игри во рамките на програмата YG Masters. 10 000 п.н.е. DoubleMax е најновиот наслов од партнерството, кој ги телепортира играчите назад во Леденото доба кога мамутите шетаа по земјата.

4ThePlayer и Yggdrasil обезбедуваат големи победи во слот DoubleMax 10 000 п.н.е.

Во овој слот, играчите можат да искусат возбудлив свет на џиновски суштества каде што можат да најдат профитабилни награди. Во играта се сместени две од реномираните Механики за играње ангажман на Yggdrasil (GEM): DoubleMax и GigaBlox.

Со легендарниот механичар DoubleMax, секоја каскада ќе го удвои вкупниот мултипликатор на победи. Од друга страна, функцијата GigaBlox обезбедува зголемени симболи за да им помогне на играчите да генерираат значителни победи. Играта ги вклучува и следните уникатни карактеристики:

  • Mammoth Explode: Создадете наградна каскада секогаш кога играчите не формираат добитна комбинација. Ова може да дојде и со случајни диви и множители на победи за да се формираат уште поголеми победи.
  • Mammoth Shuffle: во оваа функција, волнениот мамут ќе ги турка иконите GigaBlox на десната страна од таблата за игра налево, обезбедувајќи победа. Забележете дека ролната GigaBlox ќе се репозиционира надесно по секоја каскада, создавајќи повеќе шанси за победа.

Како што се очекуваше, играта има и функција за бесплатни вртења што гејмерите можат да ја активираат по слетувањето на 3+ симболи. За време на бонусните кругови, можете да најдете дополнителни каскади на Mammoth Ram и сигурни мешавини на Mammoth Ram. Исто така, множителите на победи не се ресетираат помеѓу секое вртење.

10 000 п.н.е. DoubleMax е еден од многуте мобилни слотови од развивачите на две игри за да стигнат регулирани мобилни казино апликации. Во јуни, тие објавија 5 Doggy Dollars, испраќајќи ги играчите на патување со победничките вуфери. Пред тоа, компаниите заминаа на риболов во Египет со 4 фантастични риби во Египет.

Марк Мекгинли, главен директор за игри на среќа во Игри на среќа Yggdrasil, коментираше:

„10 000 п.н.е. DoubleMax е уште еден одличен пример за тоа како можеме да ги користиме нашите популарни GEM-и со високи перформанси, комбинирајќи ги за да создадеме уште подобри искуства за играчите. Навистина едвај чекаме да видиме играчи како се заглавуваат во играта и ги добиваат наградите на механиката DoubleMax и GigaBlox“

Хенри Меклин, ко-основач – комерцијален и маркетинг директор во 4Играчот, додаде:

„Подгответе се да се опуштите со DoubleMax 10 000 п.н.е. – каде што GigaBlox се среќава со DoubleMax за прв пат, формирајќи лавина визуелен потенцијал со GigaBlox и наелектризирана возбуда со мултипликаторот DoubleMax! Тоа е мамут на играта, а ние го преполнивме со нашиот потпис 4ThePlayer магија, извонредно уметничко дело, солидна математика и возбудливи карактеристики како Mammoth Shuffle и Explode“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата
2024-05-30

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата

Вести