Џекпот од соништата на Relax Gaming го крунисува својот десетти милионер

Вести

2023-07-30

Benard Maumo

Relax Gaming, врвниот мобилен снабдувач на содржини за игри на казино, го објави својот десетти милионер. Ова е откако неименуван играч го освои мега џекпот на компанијата Dream Drop со врвни перформанси.

Џекпот од соништата на Relax Gaming го крунисува својот десетти милионер

Победничкиот коцкар освои неверојатни 2,7 милиони евра (2.706.506,08 евра) откако вложи само 1 евро на неодамна го лансираше Temple Tumble 2 Dream Drop. Оваа победа е значајна пресвртница за Опуштете се играње, бидејќи тоа е десетта мултимилионска исплата на џекпот во последните дванаесет месеци. Пред само неколку недели, среќен поединец освои огромни 2,6 милиони евра играјќи една од познатите титули на џекпот на Relax Gaming на Dream Drop, Fly Cat$.

Објавен во мај 2022 година, Temple Tumble 2 е еден од најиграните мобилни слотови во експанзивното портфолио на игри на компанијата. Неодамна, компанијата го додаде џекпотот Dream Drop на насловот, заедно со низа бонус функции. Во најновото издание, играчите добиваат многу шанси да се вртат бесплатно, со повеќе режими, како што се мноштво вртења, диви и зголемени множители за да ги подобрат нивните шанси за голема победа. 

Temple Tumble 2 постигна голем успех на најдобрите мобилни казина ширум светот. Ова е петти пат кога играчот го добива мега џекпот од Dream Drop казино игра.

Коментирајќи ја победата од пресвртница, Сајмон Хамон, извршен директор во Relax Gaming, му честиташе на играчот со изјавата:

„Отсекогаш сме имале големи амбиции за Дрим Дроп Џекпот и знаевме дека ќе се претстави добро и со играчите и со операторите. Искрено, тој ги надмина сите наши најлуди очекувања досега. Исто така е неверојатно задоволувачко да се види како десеттиот победник го активира џекпотот додека ја играв првата титула Dream Drop!"

Дафне Ксери, директорката на Product & CX во Play North, го изрази своето задоволство што казиното е домаќин на десеттиот победник на Dream Drop Mega Jackpot. Таа рече:

„Навистина е задоволство да се биде казиното што беше домаќин на десеттиот победник на Dream Drop Mega Jackpot! Сите во Play North се возбудени што гледаат ваква импресивна победа да се одржи овде. Ова е втор пат еден од нашите играчи да освои џекпот на Dream Drop и ние сме воодушевени што сме дел од историјата на Dream Drop!"

Најнови вести

Човекот од Илиноис го нарекува ден во неговата 40-годишна кариера откако освоил 2 милиони долари
2023-10-01

Човекот од Илиноис го нарекува ден во неговата 40-годишна кариера откако освоил 2 милиони долари

Вести