Вести

September 28, 2023

Создадете ги најжешките победнички комбинации во Super Golden Dragon Inferno од Betsoft

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Betsoft, снабдувач на извонредни мобилни казино игри, го засили своето портфолио на слотови Hold & Win со врвни перформанси со Super Golden Dragon Inferno. Како што навестува името, оваа игра го следи оригиналниот наслов на Golden Dragon Inferno.

Создадете ги најжешките победнички комбинации во Super Golden Dragon Inferno од Betsoft

Оваа игра носи 243 шанси за победа и мноштво возбудливи карактеристики. Уште од првото вртење, најдобрите победнички комбинации се подготвени да се појават на екранот. Играчите уживаат во неколку можности за победа благодарение на Складираните мистериозни симболи, Didging Multiplier Wild Reel, Random Wilds, Betsoft Buy Bonus и Hold & Win.

Како и повеќето слотови на Betsoft, овој наслов ќе ги држи играчите на нивните прсти со непрекинато дејство. Синкопираниот саундтрак дава возбудливо искуство и тие го прават тоа во блесокот на светли бои кога ќе дојдат големите победи. Тоа е директна игра, но нејзината возбуда и потопување не се слични на која било друга.

Користејќи ја класичната црвена, зелена и златна заднина на свитоци, иконите со висока вредност се Буда, Желката и златниот мистериозен симбол на тропкање на вратата. Секоја ролна има наредени мистериозни позиции кои ќе се полнат со еден случаен симбол по вртењето. Сите симболи за замена ќе бидат исти за да се зголемат добивките уште повеќе.

Во меѓувреме, играчите на Betsoft's мобилни казина ќе видите Nudging Multiplier Wild Reel е на Ролна Три. Ако змејот се појави овде, тој ќе се турка нагоре и надолу по ролната за да го покрие целосно, а исто така нуди случаен множител помеѓу 2x и 10x. Ако нема победа, змејот ќе остане на позицијата, а играчот ќе добие едно вртење за другите ролни.

Гејмерите, исто така, можат да ја активираат функцијата Hold & Win со приземјување на шест или повеќе симболи за бонус Mini, Minor, Major и Grand. Ова ќе им даде на играчите три вртења, при што симболите за активирање стануваат лепливи. Секој пат кога ќе се појави нов симбол за бонус, преспините се враќаат на три, што е вообичаено во други мобилни слотови од страна на инвеститорот. Функцијата ќе заврши кога нема повеќе достапни вртења или откако ќе се пополнат сите 15 позиции.

Неколку дена претходно, Betsoft ги покани гејмерите да се сретнат со дарежливиот бог на мајмуните, Сун Вуконг, во 72 среќа. Развивачот на софтвер најави и патување во подземниот свет во Април Фјури и Комората на Скараби.

Фернандо Ван Велцен, раководител на управување со сметки во Betsoft Gaming, изјави:

„Бетсофт забележа извонредна реакција на играчите на нашите слотови „Држи и победа“ со водени води. Super Golden Dragon Inferno се надоврзува на оваа возбуда преку донесување на сите најдобри карактеристики во еден неверојатен слот, притоа давајќи разновидност на начини за победа заедно со одличниот потенцијал за победа

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Нурнете во развој на игри за Android: Вашата прва Java игра што е објавена
2024-05-22

Нурнете во развој на игри за Android: Вашата прва Java игра што е објавена

Вести