Вести

July 10, 2021

Сè што треба да знаете за среќата на Zeldar на Epic Industries

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Дали сакате да ѕирнете во кристална топка и да ја знаете иднината? Па, Epic Industries ви нуди можност да го направите тоа и да освоите пари преку Zeldar's Fortunes. Овој онлајн слот на гејмерите им доделува повеќе Wilds, бесплатни вртења и повторно активирање на бесплатни вртења за да го подобрите вашиот победнички потенцијал. Затоа, подгответе го вашето мобилно казино и дознајте дали тарот картите ќе ви донесат среќа.

Сè што треба да знаете за среќата на Zeldar на Epic Industries

Слот Преглед

Zeldar's Fortunes е ангажиран видео слот играно на мрежа 5x3 со најмногу 20 фиксни линии за плаќање. На левата страна на екранот, ќе видите белобрадест гатач како мирно седи во неговиот кабинет. Гатачката гледа во златните макари макроа со жолти сијалици и сјајни свеќи.

Сепак, табела за плаќање има до шест стандардни симболи на овошје, вклучувајќи портокал, слива, лимон, лубеница, црвена седумка и цреши. Од друга страна, премиум симболите се сонцето, девојката, месечината и виолетовите/зелените ѕвезди. Иконите со карти за играње во зелена, црвена, сина и виолетова ги претставуваат пониските вредности. И да, кристалната топка е растурање, додека шегиот е дивината.

Освен што може да се пофали со возбудлива тема и повеќе симболи, оваа игра работи непречено и на мобилни телефони или десктоп компјутери. Запомнете, наградата за максимална победа од 100.000 УСД е достапна само за играчите на BetVictor Casino од следниот месец.

Карактеристики на играта

Како што се очекуваше, онлајн слотот на Zeldar's Fortunes нема доволно функции за максимизирање на победите. Тие вклучуваат:

Среќата на Зелдар се врти

Самиот Зелдар ќе ви даде задоволство за секое вртење на основната игра со фрлање карта во кавгата. За возврат, ќе видите една од овие мини-функционалности:

  • Колосална ролна - две или повеќе ролни ќе се комбинираат, формирајќи една ролна од колосални симболи.

  • Случајни дивини – пет дивини „магично“ ќе се појават на ролните штом ќе се спушти прашината.

  • Диви макари - Откако ќе се смират ролните, повеќе од две ролни ќе се претворат во дивина.

  • Отстранете ги оделата – Симболот со поголема вредност како зелената ѕвезда, виолетова ѕвезда, сонце, месечина или свет ќе ги замени симболите со помала вредност.

Бесплатните вртења на Зелдар

Полна е и вреќата со трикови на Зелдар бонус врти. Играчите можат да иницираат бесплатни кругови на вртење со притискање на три или повеќе Scatter симболи по случаен избор на линијата за плаќање. Прво, слетувањето на три симболи може да ви додели осум бонус вртења. Потоа, можете да добиете четири симболи низ ролните и да добиете десет бесплатни вртења. Плус, слетувањето на пет симболи за расејување им доделува на играчите 12 бонус вртења.

Не завршува тука. Откако играчот ќе ја иницира функцијата Бесплатни вртења, максимум четири бонус функции од одликата Fortune Spin ќе бидат избрани по случаен избор. И како што се очекуваше, наградата ќе се додаде на секое бесплатно вртење.

Повторно активирање на бесплатните вртења

Конечно, можете да освоите дополнителни вртења со добивање на најмалку две икони Scatter во едно вртење бонус. Добивањето два симболи ќе ви даде два бонус вртења, додека со приземјување три од нив ќе добиете осум дополнителни вртења. Исто така, слетувањето на четири икони Scatter наградува десет бонус круга со пет давајќи им на играчите 12 удари. Искрено, не може да биде подобро!

Нестабилноста, RTP и границите на обложување на Zeldar's Fortunes

За почеток, Zeldar's Fortunes е видео слот со средна нестабилност со „зло“ 95,20% RTP. Не станува ништо подобро бидејќи максимумот што играчот може да го обложи е 50,00 $ по спин со минимум 0,20 $. Запомнете, сите стандардни онлајн слотови имаат максимална граница за обложување од најмалку 100 долари.

Конечна пресуда

Сè на сè, Zeldar's Fortunes нуди многу малку за да ги возбуди високо-ролерите. Нестабилноста на играта, RTP и максималниот облог не се ништо за пишување дома. Исто така, множителот 1.250x е премногу низок за светските победници. Сепак, играта е прилично пријатна и забавна, на што треба да му дадете приоритет на прво место. Па, дали сте подготвени да ја посетите гатачката?

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Еволуцијата на кодовите за игри: од лозинки до промотивни поволности
2024-04-16

Еволуцијата на кодовите за игри: од лозинки до промотивни поволности

Вести