Вести

October 19, 2023

Почувствувајте го адреналинскиот налет за Ноќта на вештерките со големото страшно богатство од Inspired Entertainment

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Inspired Entertainment, развивач на волшебни слотови за мобилни телефони, ги повика играчите да се подготват за невидена сезона на Ноќта на вештерките со својот многуочекуван слот Big Scary Fortune. Овој зафатен слот со темата на Ноќта на вештерките ги носи гејмерите на патување кое трпи кичма, опремено со структура од 5 × 3 ролни, 10 линии за добивка и наелектризиран бонус за да уживаат во неограничени бесплатни вртења.

Почувствувајте го адреналинскиот налет за Ноќта на вештерките со големото страшно богатство од Inspired Entertainment

Играњето Big Scary Fortune е едноставно и возбудливо. Играчите ќе добијат награда ако 3-5 икони се совпаѓаат на линијата за плаќање. Има дополнителни бенефиции за симболите на тиква, при што 3, 4 или 5 од нив заработуваат играчи по 1, 5 долари или 20 долари, соодветно. Дивиот симбол, прикажан како страшило, може да ги замени сите икони за вредности освен иконата за бонус.

Играчите треба да внимаваат на симболот на бонусот на која било ролна, бидејќи три или повеќе ќе го активираат Големиот застрашувачки бонус. Но, пред бонус за бесплатни вртења започнува, играчите ќе бидат вклучени во натпревар 3. Количината на бонус иконите што ги активираа бесплатните вртења одлучува за бројот на видливите плочки на следниов начин:

  • 12 плочки за три бонус симболи
  • 9 плочки за четири бонус симболи
  • 6 плочки за пет бонус симболи

Во меѓувреме, совпаѓањето на 3 плочки ќе ја открие вредноста на големиот победник, иницирајќи бескрајни бонус вртења за време на Големиот застрашувачки бонус додека не се додели вредноста на големиот победник. Бидете внимателни за време на бонусот за симболите на страшило и тиква. Ова слот за мобилен можат да ги платат вредностите на тиквата и ако се појават повеќе страшила, играчите ќе ја добијат вредноста на секоја тиква уште еднаш.  

Откако ќе ги пополнат сите 15 места со Големиот победник, играчите на мобилни казина ќе ги бара сите вредности на тиквата и бонусниот круг завршува.

Inspired Entertainment неодамна ја зајакнува својата колекција на игри со нови иновативни наслови. Минатиот месец компанијата објави два мобилни слота, Милијарда шипки колекционер на злато и голема свинче банка. Уште во септември, компанијата потпиша а договорете се со водечки оператор во САД и Онтарио, Канада. 

Зборувајќи за слот машината со тема Ноќта на вештерките, Ричард Тери, директор за производи во Велика Британија во Инспирирана забава, кажа:

„Среќни сме што лансиравме уште еден сезонски наслов на нашите B3 малопродажни имоти. Big Scary Fortune е доказ за докажаната сезонска содржина на Inspired со возбудливата функција „Големо богатство“ која стана омилена на играчите од објавувањето во 2020 година. Сега, играчите можат уживајте во нивната омилена игра, со возбудлив бонус за неограничени бесплатни вртења и иновативно коцкање за да се одликува со функционалност и сето тоа со застрашувачки пресврт!"

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата
2024-05-30

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата

Вести