Вести

August 31, 2023

Подгответе се да фатите големи победи во слотот Wild Wild Bass 2 од Stakelogic

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

На 24 август 2023 година, Stakelogic, познат развивач на слот за мобилни телефони, ја претстави својата најнова игра, Wild Wild Bass 2. Во оваа игра, компанијата ги поканува играчите да ја зграпчат својата опрема за риболов и да се стремат да ги фатат извонредните награди што претстојат.

Подгответе се да фатите големи победи во слотот Wild Wild Bass 2 од Stakelogic

Ова сосема ново казино игра е продолжение на слотот Wild Wild Bass од 2022 година, голем хит на пазарите низ Европа и пошироко. Последната рата од серијата одговара на поискусните коцкари, со многу бонус функции за снимање.

Откако ќе ги фрлат своите риболовни прачки во водите, играчите можат да фатат повеќе награди. Иконите со ниска вредност се кралските карти 9-А, додека алатите за риболов и патката се симболи со висока вредност. Усогласувањето на најмалку три икони на соседните макари може да ве награди до 15 пати повеќе од влогот.

Во меѓувреме, внимавајте на симболите Wild за време на основната игра. Ако се појават на ролните еден и два, функцијата Big Catch ќе се активира, нудејќи повеќе шанси за победа. Ова резултира со ролни три, четири, пет и шест кои се прошируваат до пет симболи високи.

За време на функцијата Big Catch, играчите можат да ги фатат симболите на бас каде било на ролните. Овие симболи имаат парична вредност што може да се додаде на вкупните добивки на играчот. Покрај тоа, играчите на најдобрите мобилни казина може да ја активира функцијата Insane Catch со слетување на симболите Insane Catch за да освои две, три или пет варијации на Insane Spin.

На почетокот на функцијата, првите две ролни се комбинираат за да формираат една калем за мултипликатор. Потоа, макари три до шест поединечно се трансформираат во 20 посебни ролни. За секое лудо вртење, играчите можат да освојат множител од 1x до 10x.

Забележете дека само Bass, Insane Catch или Blanks можат да слетаат за време на функцијата Insane Catch. По секое лудо вртење, играта ќе ја исчисти мрежата пред да ги додаде паричните вредности на Bass на вкупниот мултипликатор. И ако се појават симболи Insane Catch, играчите ќе добијат дополнителни луди вртења.

Како и другите мобилни слотови од Stakelogic, Wild Wild Bass 2 ја содржи и уникатната функција Super Stake. Тоа им овозможува на гејмерите да го удвојат својот облог за да ги зголемат нивните шанси за активирање на бонусните кругови и добивање поголеми добивки. Оваа функција е достапна и во компанијата Големиот улов на Ерик, авантура со риболов, објавена во јули 2023 година.

Хозе Симон Кадала, главен менаџер на сметки во Стакелошки, коментираше:

"Gone Fishin". Ова е знак дека играчите ќе висат откако ќе се упатат кон реката и ќе ги фрлат своите реплики во Wild Wild Bass 2. Ова е чекор понапред од оригиналот, со уште повеќе победи на чудовишта што треба да се фатат. Со нетрпение очекуваме да се види Wild Wild Bass 2 како слетува во лобито на операторите и играчите да се тркалаат во огромните парични награди што пливаат под површината“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Нурнете во развој на игри за Android: Вашата прва Java игра што е објавена
2024-05-22

Нурнете во развој на игри за Android: Вашата прва Java игра што е објавена

Вести