Вести

May 2, 2023

Освојте дел од турнирот златна монета од 2.000 евра во Wild Fortune

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Турнирите се некои од највозбудливите казино промоции на мобилни казино апликации. Иако конкуренцијата е обично жестока, вашите шанси за победа се големи бидејќи работ на куќата не игра никаква улога. Покрај тоа, повеќето турнири имаат ниски или нула барања за обложување што треба да се исполнат. 

Освојте дел од турнирот златна монета од 2.000 евра во Wild Fortune

MobileCasinoRank постојано работи за да им помогне на играчите на мобилни телефони да го пронајдат најдобри казино турнири. Денес, ќе научите неколку работи за турнирот во златна монета на Wild Fortune и како да го играте. 

Што е турнир во златна монета?

Турнирот „Златна монета“ е неделен настан во Казино Wild Fortune дека трагачите на среќа можат да се придружат и да освојат дел од паричната награда од 2.000 евра. Турнирот трае од понеделник до петок, а најсреќниот коцкар може да освои 450 евра. 

Во продолжение погледнете како се дели наградниот фонд меѓу среќните играчи:

 • Прво место: 450 евра
 • Второ место: 350 евра
 • Трето место: 200 евра
 • Четврто место: 150 €
 • Петто место: 100 евра
 • Шесто до десетто место: 50 €
 • Единаесетто до дваесетто место: 30 €
 • Од 21 до 30 место: 20 €

Досега, овој бонус за мобилни казино произведе повеќе од 80 победници. Настанот започнува од понеделник 00:00 до недела 23:59 CET секоја недела. 

Состојба на златна монета на Wild Fortune

Како што се очекуваше, овој турнир доаѓа со неколку услови кои гејмерите мора да ги почитуваат за да избегнат злоупотреба на бонуси. Откако ќе освојат дел од наградата, гејмерите мора да го исполнат условот за обложување 10 пати пред да се уплатат. Сега претпоставете дека сте се појавиле на седмото место со 50 евра. Условите налагаат дека мора да играте за 500 евра за да ја повлечете наградата. Тоа е пријателска стапка со оглед на некои бонуси за мобилни казино може да има барања за обложување до 50 пати. 

Еве и други услови за турнирот освен условот за обложување:

 • Победниците ја добиваат наградата 48 часа по завршувањето на настанот.
 • Играчите мора да направат барем еден депозит кога турнирот е активен за да се квалификуваат.
 • Максималните и минималните облози се 5 € и 1 € кога се обложуваат парите од бонусот. 
 • Вие автоматски се квалификувате за настанот откако ќе играте a казино слот машина
 • Играчите можат да го освојат бонусот само еднаш неделно.

Иако ќе се квалификувате за турнирот откако ќе играте кој било слот користејќи вистински пари, условите јасно ги наведуваат квалификациските игри. При пишувањето на оваа рецензија, повеќето наслови беа од Play'n GO, вклучувајќи Book of Dead, Mystery Joker, Fire Joker, Moon Princess, Reactoonz и многу повеќе. Затоа, погрижете се да ги проверите квалификациските игри пред да го играте овој возбудлив турнир.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Нурнете во светот на бегството од Тарков, кој чука со срцето: Водич за преживување
2024-06-06

Нурнете во светот на бегството од Тарков, кој чука со срцето: Водич за преживување

Вести