Вести

October 30, 2020

Најдобрите мобилни игри со слотови за коцкање во 2020 година

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Слотовите се веројатно најпопуларните казино игри. Тие се лесни за разбирање, едноставни за играње и не им треба многу стратегија. За жал, наоѓање забавно и висококвалитетно коцкање мобилни слотови не е торта алк. Повеќето имаат ниски стапки на RTP (враќање до играч), со што се ограничуваат вашите шанси да добиете големи пари. Значи, за да ве скратиме за да добиете најдобри слотови за мобилни телефони за играње, подолу се најдобрите опции.

Најдобрите мобилни игри со слотови за коцкање во 2020 година

Ѕвездено избувнување

Произведено од NetEnt во 2012 година, Starburst е една од најпопуларните и најтрајните класици досега. Тоа е енергичен слот со 10 линии за плаќање и 5 ролни што е прилагоден за играчи кои бараат едноставно, но многу извонредно искуство за играње. Се одликува со прекрасна 3D графика и висококвалитетни звуци.

волшебникот од Оз

Волшебникот од Оз е забавна понуда на слот од Zynga. Има до 30 линии за плаќање и 5 ролни. Ќе ја играте оваа забавна игра со Тинмен, Дороти, Страшило и Кукавичкиот лав. Интересно е што можете да го играте Волшебникот од Оз офлајн или онлајн со вашите пријатели и да го синхронизирате вашиот напредок.

777 слотови

777 Slots е уште една популарна слот игра што е бесплатна за играње со купувања во апликација. Како и повеќето слотови на оваа листа, има повеќекратни дневни бонуси, живописни теми за слот машини и турнири со повеќе играчи. Ќе вртите три ролни и ќе користите активна линија за да направите добитна комбинација.

слотови (Златна HoYeah)

Slots (Golden HoYeah) е меѓу највисоко оценетите слот игри за мобилни телефони на Google Play Store и App Store. Играта има реални теми како Петел 88, Fortune Tree, Hello doggy и Fortune Panda. Режимот за повеќе играчи, исто така, ви овозможува да играте против глобалните играчи. Сепак, имајте на ум дека нема вистински парични добивки.

Патот на фараонот

Една од главните причини зошто ми се допаѓа оваа игра се прекрасните анимации и фантастичната графика кои гарантираат врвно искуство за играње слот. Нуди до 20 слотови со 50 линии, 25 линии, 10 линии, 3 макари-3 симболи, 5 тркала-4 симболи и 243 начини за победа! Можете исто така да откриете неверојатни бонуси и да играте до 5 турнири.

Пирамида: Потрага по бесмртност

Ова е уште една забавна NetEnt слот игра која нуди прекрасна графика, звуци и одлична севкупна игра. Играта ќе ве телепортира во древниот свет на богови и фараони во чудесна и воодушевувачка бегство назад во времето. Значи, ако сакате да станете бесмртни и да живеете вечно, пробајте ја оваа игра!

Потрагата на Гонзо

Како и Starburst, Gonzo's Quest е еден од пионерите на индустријата за онлајн слотови. Ќе уживате во врвна 3D графика и висококвалитетни звуци за да ја поставите основата за успехот на Gonzo's Quest. Играта има импресивна стапка на RTP (Враќање на играчот) од 95,97%.

Пиратите од темните мориња

Оваа игра ви ги ветува најголемите и најплатените џекпот во светот на iGaming. Ако сè уште се сомневате, прочитајте ги прегледите на Google Play Store. Покрај високите исплати, гејмерите ќе вртат и слот машини со пиратски теми и ќе земат уникатни кругови и бонуси за бесплатно вртење. Уште подобро, можете да играте офлајн.

слотови здроби

На оваа бесплатна игра со слотови во стилот на Вегас, ќе најдете прекрасни бонуси, фантастични звуци и неверојатна графика. Неодамна, играта додаде слот машини во видео со теми за слот што привлекуваат внимание. Можете исто така да поканите пријатели и да заработите бесплатни монети.

Слотоманија

Нека вашите прсти се забавуваат со Slotomania – бесплатна игра со слотови казино! Овде ќе сретнете високоплатени џекпот, повеќе од 200 премиум слот машини и дарежлив бонус за добредојде од 1 милион парички. Затоа, пробајте ја вашата среќа и уживајте во дивата ноќ со најжешките слот машини!

Заклучок

Со овие десет игри, можете да уживате во слотови за коцкање на мобилен за забава или вистинска готовина. Без разлика дали сакате игри со авантура или слотови за машини, овие атрактивни опции треба да бидат повеќе од доволни.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата
2024-05-30

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата

Вести