Вести

July 20, 2022

Мегавејс слотови - размислете двапати пред да играте

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Одземете ништо од нив; Megaways слотови се вистински договор овие денови. Овие слотови ги зголемуваат победничките начини на стотици илјади со неверојатни исплати. Но, некои играчи едноставно не наоѓаат слотови за Megaways вредни за возбуда. Па, зошто овие играчи се скептични за Megaways системите? Дали се оправдани во нивните стравови? Ќе дознаете!

Мегавејс слотови - размислете двапати пред да играте

Како функционираат слотови Megaways

Пред неколку години, гејмерите беа над Месечината кога Microgaming ги претстави своите први 243 начини за освојување автомати. Но, во 2016 година, Big Time Gaming го запрепасти светот кога дебитираше Bonanza, првиот слот на Megaways со илјадници начини на победа. Системите Megaways генерираат неверојатна возбуда поради различните можности за победа. 

Еве како функционира. Slots на Megaways може да поддржува 2 до 7 симболи на една ролна. Значи, ако А слот за мобилен машината има шест ролни, што значи дека гејмерите можат да добијат 117.649 победнички начини (7x7x7x7x7x7). Ако се пет ролни, тоа се преведува на 15.635 начини за победа. Импресивно, нели?

Покрај тоа што им дава на играчите илјадници начини да создадат победа, слотови Megaways се исто така преполни со акција. Едноставно кажано, нивните безброј можности за победа и чудниот формат значат дека гејмерите никогаш не престануваат да се вртат и да победуваат. Повеќето нудат бонус функции како што се бесплатни вртења, лепливи дивини и каскадни ролни. Генерално, привлечноста на слотовите на Megaways е едноставно неодолива.

Зошто слотови Megaways често се преценети

Но, и покрај добрите, слотови Megaways не се целосно беспрекорни. Еве неколку причини да бидете внимателни:

Збунувачка игра

Некои играчи почетници на автомати ќе се борат да ги разберат типичните 243 начини за победа. Па, што е со илјадниците на механиката на Мегавејс? Откако ќе го погледнат еден, почетниците можеби дури и не сакаат да пробаат слот машина Megaways. Често, распоредот може да биде збунувачки со различни висини и симболи. На пример, можете да видите два симболи на првата ролна, четири на втората, седум на третата и така натаму. Затоа, најпрво одвојте време за да ги научите овие игри.

Не можете да ги отклучите сите начини

Некои Megaways слотови како Laser Fruit by Игри со црвен тигар може да создаде повеќе од 60 милиони победнички начини. Но, глупаво е да се мисли дека можете да отклучите дури и мал дел од овие победнички комбинации. Ќе достигнете само неколку стотици, и тоа е тоа. Значи, правилно е да се каже дека Megaways е уште еден паметен маркетинг трик од развивачите на игри.

Добивките остануваат исти

Мегавејс нема никаква поврзаност со сумата што играчите ја носат дома по среќна сесија. Работата е што слотови Megaways нудат повеќе начини на победа отколку традиционалните слот машини. Но, иако ова може да доведе до повеќе победнички сесии, сето тоа зависи од влоговите што ги ставате, RTP, фреквенцијата на удари, бонусните вртења и другите функции во играта. Само кажи, шансите да се создаде вистинската комбинација за отклучување џекпот од 100.000 монети се многу мали во секоја игра.

Програмерите го додаваат на старите игри

Стана доста вообичаено програмерите да додаваат механика на Megaways на претходно успешни игри. Иако нема ништо лошо во повторното измислување на овие игри, играчите не добиваат ништо ново. Реалноста е дека игрите на Megaways ја нудат истата игра како и оригиналните наслови, без додадените начини на победа. И како што беше кажано претходно, отклучувањето на сите победнички начини е неверојатен сон. 

Заклучок

Механичарот на Megaways има своја грда страна која повеќето програмери не сакаат гејмерите да ја знаат. Но, тоа не значи дека овие игри не се ништо посебно. Всушност, играјте игри на Megaways преку класични слот машини. Овој механичар им нуди на играчите повеќе и различни начини на победа. Сепак, не очекувајте некоја забележлива разлика со традиционалните слотови.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Еволуцијата на кодовите за игри: од лозинки до промотивни поволности
2024-04-16

Еволуцијата на кодовите за игри: од лозинки до промотивни поволности

Вести