Вести

November 20, 2020

Лоши навики што треба да ги избегнувате кога се коцкате

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Казината индустрија е огромна ширум светот. Всушност, статистиката покажува дека најмалку 26% (1,6 милијарди луѓе) од вкупната светска популација се коцкаат. Од овие играчи, повеќето веројатно ќе играат мобилни казино поради т тој вклучена погодност. Но, за да се спречите да губите пари и да останете фит додека играте, има некои лоши навики што треба да ги избегнувате. Ајде да погледнеме!

Лоши навики што треба да ги избегнувате кога се коцкате

Недостаток на стратегија

Ако пребарувате онлајн, веројатно ќе најдете стотици стратегии кои ќе ви помогнат да победите додека играте казино на вашиот мобилен телефон. Сепак, не сите од нив работат. Значи, најдобро е да направите темелно истражување за некои тврдоглави стратегии за казино за да избегнете исцрпување на вашата банка. На пример, научете некои покер совети за да знаете како да дејствувате во различни сценарија. Друга игра што бара работен план е блек џек. Научете основни трикови пред да се обложувате со вистински пари.

Обложување огромно после губитничка серија

Губењето на облогот за мобилни казино и износот на влогот немаат ништо заедничко. Или шансите не те фаворизираа, или не си анализирал добро. Затоа, обложувањето значителни суми по губење на неколку натпревари на кас нема да помогне ако сè уште ви недостасува добра стратегија. Ако не сте сигурни за вашиот план, секогаш одете на мали победи. И ако уживате во серија на победи, имајте отворен ум наместо да очекувате постојано да победувате.

Недефиниран банкрот

Кога се приклучувате на каква било форма на коцкање со вистински пари, корисно е јасно да го дефинирате буџетот за да спречите непланирани трошоци. Ако вашата главна цел е да играте за забава, најдобро е да играте на онлајн мобилно казино кое нуди бесплатен бонус без депозит. Ова треба да ви овозможи да се обложувате без вистински готовина и сепак да вршите повлекувања. Уште подобро, наградата дава можност да ги испробате мобилните казино игри пред да депонирате нешто.

Игнорирање на црвените знамиња (или позитивни сигнали)

Дури и успешните играчи на казино и спортско обложување знаат дека правењето предвидувања не е лесно. За да останете пред сè и да донесувате паметни одлуки, обидете се да ги следите најновите трендови и настани за игри. Забележете ги црвените знаменца барајќи ги движењата на обратната линија, во зависност од процентот на обложување. Добар пример се љубителите на спортско обложување со мобилни телефони кои водат сметка за флуктуирачките коефициенти за обложување. Генерално, овие сигнали треба да ви помогнат да ги избегнете опасните зони.

Потрошувачка на алкохол

Играњето казино на вашиот мобилен уред би требало да биде забавно, а едно или две шишиња пиво треба да го подобрат искуството. Но, како што можеби веќе знаете, консумирањето премногу од него може да го поткопа вашиот велнес план. Покрај тоа, неколку чаши алкохол може да ви го распрснат вниманието, што ќе доведе до скапа грешка. Затоа, знајте дека играњето со вистински пари бара соодветна пресметка и конзистентност.

Лишување од сон

Возењето на вашата омилена казино игра може да биде забавно додека не сфатите дека не спиете доволно. Имајќи го кажано тоа, треба да се одморите доволно ако сакате врвни перформанси. Направете распоред кој вклучува паузи и време за спиење. Добијте ја препорачаната дневна количина на време за спиење, што е нешто помеѓу шест до девет часа. Ако е можно, направете кратка дремка од 10 до 20 минути за да ја наполните концентрацијата, расположението и енергијата.

Продолжено седење

Општо земено, долгите периоди на седење или стоење, особено кога победувате, се вообичаени. Без разлика на вашата основна здравствена состојба, долгото стоење или седење може да ве изложи на вкочанетост, згрутчување на крвта и оток. Минимизирајте ги овие ризици со поставување на потсетник за аларм за да ви сигнализира кога да направите пауза. Излезете надвор, прошетајте и вратете се полни со енергија.

Заклучок

Се надеваме дека овие едноставни трикови треба да ви дадат позитивно искуство со игри со тоа што ќе станете свесни за тоа што треба да направите. Губењето на мобилна казино игра може да биде болно, но може да добиете добри резултати со избегнување на скапите грешки погоре. Со среќа!

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Еволуцијата на кодовите за игри: од лозинки до промотивни поволности
2024-04-16

Еволуцијата на кодовите за игри: од лозинки до промотивни поволности

Вести