Како да ги победите Барањата за обложување

Вести

2020-11-21

Условот за обложување е задолжително зло што ќе го сретнете практично на сите онлајн бонуси за мобилни казино. Мобилни казина attr act играчи со профитабилни стимулации како бонуси без депозит и враќање на готовина. За жал, речиси 100% од овие награди не се достапни во инстант готовина. Постојат неколку услови што треба да се исполнат претходно повлекување пари. Значи, овој водич ги разложува сè што треба да знаете за условот за обложување и како да го завршите без напор.

Како да ги победите Барањата за обложување

Што значат барањата за обложување?

Кога играте казино на вашиот мобилен, веројатно ќе ви биде даден бонус готовина во одреден момент. Сепак, оваа готовина доаѓа со услови и услови што играчите мора да ги исполнат за да ја повлечат. Ќе треба да се обложите одреден број пати пред парите да станат вистински готовина. Тоа е условот за обложување или барањето за играње во онлајн и мобилни казино.

На пример, мобилното казино ви нуди бонус од 100% до 100 фунти откако ќе се регистрирате. Во суштина, ако играчот депонира 100 фунти, тој добива слична сума во бонус пари. Но, тука е трикот; бонусот може да има приложено барање за обложување 10x. Во тој случај, ќе го помножите условот за обложување со парите од бонус за да ја пронајдете сумата што мора да ја обложите за да ја повлечете, што е 1.000 фунти.

Зошто мобилните казина имаат барања за обложување?

Како и секој друг деловен субјект, мобилните казина се во игра за остварување профит. Затоа, давањето бесплатни пари на играчите нема да има никаква смисла. Затоа казиното се обидува атрактивно да го спакува бонусот за да ги натера играчите да се пријават. Исто така, повеќето онлајн казина имаат услов за обложување да се усогласат со прописите за спречување на перење пари. Без овој услов, криминалците лесно би ги исчистиле валканите пари со депонирање и повлекување готовина по желба.

Како да ги победите барањата за обложување на мобилни казино?

Искрено, не постои билет во еден правец за да се надмине условот за обложување. За среќа, можете да употребите неколку трикови. За почеток, проверете дали мобилното казино за кое ќе се регистрирате е лиценцирано и регулирано. Стотици доверливи мобилни казина нудат безбедна средина за коцкање откако ќе поминат низ ригорозни тестови. Изберете еден и побарајте бонус.

Можете исто така да го надминете условот за обложување со разгледување на вистинската игра за да ја завршите состојбата. За повеќето искусни играчи, слотови се игра на избор. Всушност, повеќето онлајн казина имаат 100% пондерирање на слотовите. Тоа значи дека ако играчот се обложи 1 £, ќе се брои 1 £ за исполнување на условот за обложување.

Конечно, прочитајте ги ситните букви пред да го побарате бонусот. Легитното и фер казино за мобилни телефони треба јасно да ги прикаже бонусите и условите. Овде, играчот треба да најде што било, вклучително и барањето за превртување на сите промоции и сите други витални информации. Гејмерите треба да го проверат и капакот за повлекување на добивките од бонусот.

Други работи кои влијаат на барањата за обложување

Освен типот и тежината на играта, неколку други работи можат да влијаат на условот за обложување. Тие вклучуваат: Датум на истекување – Повеќето бонуси за мобилни казино се активни само одредено време. Едноставно кажано, играчот ќе мора да го исполни условот за играње пред одреден датум. Во спротивно, ќе го изгубите бонусот во готовина.

Максимален облог – За жал, невозможно е да се обложуваат големи облози за брзо да се заврши условот за обложување на повеќето мобилни казина. Казината имаат ограничување од, да речеме, облози од 5 фунти за да го исчистат патот за играње. Затоа, изберете услов за обложување што можете брзо да го исполните.

Во крајна линија

Најочигледниот начин да се надмине условот за обложување додека играте казино на мобилен е да ставате облози додека не го достигнете износот. Но, како што можете да видите, одредени фактори како што се тежината на играта, датумот на истекување и лиценцирањето на казиното може да влијаат на тоа колку брзо ќе ги повлечете парите. Затоа, прво внимателно прочитајте ги T&C бидејќи нема враќање назад откако ќе ја побарате понудата.

Најнови вести

Човекот од Илиноис го нарекува ден во неговата 40-годишна кариера откако освоил 2 милиони долари
2023-10-01

Човекот од Илиноис го нарекува ден во неговата 40-годишна кариера откако освоил 2 милиони долари

Вести