Вести

August 15, 2023

Искачете се на ВИП-нивото во Wazamba за да добиете 15% неделен кешбек

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Ако сакате да се регистрирате за мобилно казино со неограничени бонус промоции, Wazamba е најдобрата опција. На ова казино, ќе најдете неколку бонуси насочени кон играчите на автомати, игри на маса и игри со дилери во живо.

Искачете се на ВИП-нивото во Wazamba за да добиете 15% неделен кешбек

Така, по прелистувањето на страницата „Промоции“ на Wazamba, денешниот преглед ќе се фокусира на понудата за неделен Cashback од 15%. Ќе откриете што да направите за да ја побарате оваа понуда и дали бонусот вреди за вашето време.

Како да побарате неделен готовина од 15% на Wazamba?

Неделен бонус за враќање на готовина од 15% во Wazamba е релативно едноставен бонус за разбирање. Прво, тоа е а бонус за враќање на готовина, што значи дека казиното ќе ви врати до 15% од вашите неделни загуби. Промотивниот период е од понеделник 00:00 до недела 23:59 UTC. 

Важно е да се напомене дека ова неделен бонус е достапна само за членовите на првите 3 ВИП нивоа. Исто така, процентот на враќање на готовина и износот на бонусот варираат во зависност од вашето ниво на ВИП во казиното. Подолу е како функционира бонусот:

  • Злато: 5% враќање на готовина до 1.000 евра
  • Платина: 10% враќање на готовина до 2.000 евра
  • Дијамант: 15% враќање на готовина до 3.000 евра

На пример, член на Diamond може да игра казино игри во Вазамба од понеделник до недела и регистрира вкупна загуба од 1.000 евра. Во тој случај, казиното ќе врати 15% од изгубената сума (150 евра) во бонус средства кои не се повлекуваат. Не е потребен друг услов за пријавување!

Други работи што треба да ги знаете за неделната промоција за враќање на готовина

Сите бонуси и промоции во Wazamba имаат услови и услови кои диктираат како играчите ги користат. Условот за обложување е една од најважните работи што треба да се земат предвид при изборот на бонус за казино. Оваа стапка го одредува износот што ќе го обложите пред да го побарате бонусот за враќање на готовина и сите добивки од играње бонус.

На мобилни казино тврди дека играчите кои ги исполнуваат условите мора да го исполнат условот за пријателски 1x обложување пред да повлечат нешто. Ова е една од најпријатните стапки за обложување на бонус, имајќи предвид дека повеќето апликации за казино би додале 30x или 40x стапки.

Други услови за оваа промоција вклучуваат: 

  • Играчите мора да го контактираат казиното преку е-пошта или разговор во живо во понеделник за да го подигнат бонусот.
  • Бонусот за враќање на готовина нема ограничено време, иако тоа може да се промени.
  • Минималниот кредитен бонус за враќање на готовина е 5 €.
  • Само средствата потрошени на делот „Казино“ се квалификуваат за промоција.
About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Нурнете во светот на бегството од Тарков, кој чука со срцето: Водич за преживување
2024-06-06

Нурнете во светот на бегството од Тарков, кој чука со срцето: Водич за преживување

Вести