Вести

September 21, 2023

Достигнете го врвот на боксерскиот натпревар во Кинг Кинг од Stakelogic

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherAmara NwosuResearcher

Стакелогик, врвен добавувач на иновативни слотови за мобилни телефони, ја објави својата најнова слот игра, Кингур Кинг. Потребни се гејмерите на патување во животинското царство, поканувајќи ги да се соочат со моќта на кралот Кенгур, познатиот боксерски шампион на земјата.

Достигнете го врвот на боксерскиот натпревар во Кинг Кинг од Stakelogic

Кралот на кенгур испорачува неверојатно агилен и прилагодлив борец, демонстриран кога се појавува како диви симбол на макари. Не само што ги заменува другите ликови, туку може и да скокне до друга поврзана ролна, оставајќи нов симбол Wild на негово место, создавајќи повеќе шанси за успех.

Стакелошки ги советува играчите да внимаваат на наградните бонус икони. Гејмерите можат да соберат најмалку три од нив каде било на таблата за игра за да го лансираат долгоочекуваниот Бонус за бесплатни вртења. Слетувањето со 3, 4 или 5 симболи ќе активира 10, 12 или 15 бесплатни вртења, соодветно.

Играчите ќе го забележат Дивиот кенгур позициониран во средината на мрежата на почетокот на бонусните кругови, продолжувајќи да се движи низ мрежата со секое вртење. Потоа, нивото на Бесплатни вртења ќе се зголеми за еден чекор ако играчите се мобилни казина соберете добитна комбинација со симболот Wild.

Како што продолжува ова, на слот за мобилен ќе ги елиминира сите икони со мала вредност од ролните. На развивач на софтвер вели дека гејмерите можат да го следат нивниот напредок на вистинскиот мерач. По секоја прогресија, гејмерите ќе добиваат повеќе бесплатни вртења за да продолжат да уживаат во боксерските рунди.

Кога гејмерите ќе стигнат до крајот на секоја рунда, дивиот кенгур ќе се зголеми во големина, а сите симболи што ги имаат ќе исчезнат од ролните. Овој симбол може да порасне и да достигне максимална големина од 5×5 доколку гејмерите стигнат до крајот на патеката.

Програмерот ги предупредува играчите дека предизвикот да се победи Кралот Кенгур нема да биде лесен. Играчите кои ќе успеат да излезат од ролните ќе ја добијат најголемата награда од 5.888,40 пати повеќе од влогот.

Кингур Кинг е најновото дополнување на колекцијата на иновативни казино игри на Stakelogic кои содржат неодамнешни изданија како Див див бас 2 и Candyways Bonanza 3 Megaways. Играта е веќе во живо на целата мрежа на казино на развивачот, вклучително и StarCasino, најновото дополнување.

Хозе Симон Кадала, главен менаџер на сметки во Stakelogic, коментира:

„Да се ​​превземе со кралот кенгур не е лесна задача, но мислиме дека со сите возбудливи бонус карактеристики што им ги дадовме на нашите играчи, тие имаат нешто повеќе од шанса да го победат од удар. Кралот на кенгур е фантастичен додаток на нашето растење портфолиото на слот и темата му дадоа шанса на нашиот тим навистина да ја изрази својата креативност и малку да се забавува во австралиската околина“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата
2024-05-30

Иднината на игрите: Како VR, Blockchain и AI ја обликуваат индустријата

Вести