Вести

August 17, 2023

Доминирајте на макари заедно со храбрите викинзи во Pragmatic Play's Pub Kings

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Pragmatic Play додаде уште еден наслов во својата колекција од 300+ игри. Ова беше откако компанијата го објави дебито на Pub Kings, слот на тема Викинзи кој ги поканува играчите да ги прослават храбрите Норвежани во замоци и споменици од камено доба.

Доминирајте на макари заедно со храбрите викинзи во Pragmatic Play's Pub Kings

Тоа е прилично јасен наслов со ролна 5x4 со до 20 линии за обложување. Играчите можат да создадат голем потенцијал за победа откако ќе се совпаднат со 3+ симболи на картички 10-А на која било линија за плаќање. Ова може да резултира со исплата од 0,5x до 15x. Радосните Викинзи се премиум симболи со уплата од 2x до 150x.

Како што продолжувате да ги зголемувате победите на Викинзите, можете да спуштите најмалку два симболи за расејување на макари 1, 3 и 5. Ако тоа се случи, играта ќе отклучи случаен множител до 5.000 пати од влогот.

Но, пред да го добиете највисокиот мултипликатор, ќе мора да се искачите на нивоата со собирање на една од наградите на седумте нивоа. На пример, собирањето награда од ниво 1 на ролна 1 може да ве награди со множител 10x, додека наградата од ниво 7 на ролна 1 може да дојде со главната награда од 5.000x. Значи, дефинитивно има многу можности за победа на ова слот машина.

Како што се очекуваше, Прагматична игра додаде возбудлив режим Бесплатни вртења на овој слот. Играчите се вклучени регулирани мобилни казино апликации ќе добие 10 бонус вртења откако ќе слета најмалку три скетери. Играта ќе ги додаде сегашните викиншки симболи со висока вредност на соодветната ролна.

За време на режимот „Бесплатни вртења“, ќе најдете уникатна лента за напредок во собирањето паб што ги брои сите симболи кои се платени по секое вртење пред да доделите множители на секој Викинг. Колку повеќе симболи со висока вредност постепено стекнувате, толку се повисоки вредностите на наградата. Мултипликаторот поврзан со најмногу симбол што сте го собрале потоа се додава на сите победи на крајот од рундата.

Pub Kings е несомнено одличен додаток на проширената колекција на Pragmatic Play мобилни казино игри. Неодамна, инвеститорот го објави Rocket Blast Megaways, возбудлив слот со вселенска тематика со илјадници начини на победа. Пред тоа, Pragmatic Play го претстави Diamond Cascade, слот кој плаќа кластер и со блескав потенцијал за добивка.

Еве што рече Ирина Корнидес, главен оперативен директор во Pragmatic Play, за новиот слот за мобилен:

„Паб Кингс создава мешавина од забавни карактеристики и лесна, весел тема, комплетна со повеќеслојна механика која лесно се разбира, што ја прави совршена за стекнување и задржување играчи. Играта нуди и покомплексна игра со солидни награди во форма на возбудливи случајни награди и бонус круг што може да се изгради, што го зголемува исчекувањето за да ги возбуди и забавува дури и најафирмираните играчи“

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Нурнете во светот на бегството од Тарков, кој чука со срцето: Водич за преживување
2024-06-06

Нурнете во светот на бегството од Тарков, кој чука со срцето: Водич за преживување

Вести