Вести

June 17, 2021

Внимание готвачи! - NetEnt ја издава пеколната кујна на Гордон Ремзи

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer

Најпознатиот светски готвач, Гордон Ремзи, секако има полни раце работа со бројни ТВ емисии и ресторани ширум светот. Како интернационален ресторант, Ремзи има ресторани распространети низ ОК, Франција, Сингапур и други големи градови.

Внимание готвачи! - NetEnt ја издава пеколната кујна на Гордон Ремзи

Но, за негова несреќа, NetEnt објави дека готвачот ќе го посети вашето омилено онлајн казино почнувајќи од 25 март 2021 година. Значи, дали сте подготвени да ја играте Пеколната кујна на Гордон Ремзи?

Преглед на слотот за пеколна кујна на Гордон Ремзи

Hell's Kitchen е видео слот 5x3 со 20 линии за плаќање. Играта е преполна со интензитет, возбуда и сиот вкус популарен кај Гордон Ремзи. Сепак, пеколната кујна е одлично дизајнирана, со случајни дивини кои се појавуваат каде било на основната игра. Играчите можат да создадат победничка комбинација со слетување на 5, 4 или 3 симболи кои се совпаѓаат низ линијата за плаќање. Симболите започнуваат од лево кон десно.

Како што се очекуваше, иконите со најголема вредност се јадењата со потпис на Гордон Ремзи. Прво, ќе го најдете Beef Wellington, кој може да ве награди со пристојна сума со приземјување на пет од нив. Потоа, тука е иконата за зачинета плескавица проследена со препознатлив коктел на Гордон Ремзи. И, се разбира, има и други симболи како класичните кралски членови и лепливиот пудинг од кафе.

Како и кај повеќето нови слотови од развивачот, пеколната кујна на Гордон Рамзи е развиена со помош на технологијата HTML5. Ова значи дека играта е достапна преку десктоп, таблет или мобилен телефон. Всушност, ќе го најдете распоредот на мрежата 5x3 совршен за вашето мобилно казино отколку на десктоп компјутерите и лаптопите.

Бонус карактеристики на пеколната кујна на Гордон Ремзи

Видео слотот Hell's Kitchen доаѓа со шест бонус функции кои се повеќе од она што ќе го најдете на повеќето онлајн слотови. Прво, случајните дивини ги заменуваат повеќето симболи на линијата за плаќање. Оваа функција по случаен избор го активира основното вртење на играта каде што познатиот готвач ќе фрла чинии, тенџериња и ножеви на макарите и ќе ги претвори во Wilds. Играчите можат да добијат пет до седум дивини и да создадат прекрасни победи.

Потоа, играчите можат да ја отклучат функцијата Team Challenge Free Spins со приземјување на три или повеќе распрснувачи на сите ролни на средината (ролна 3). Добивањето три или четири симболи ќе ви додели 10 или 15 бонус вртења, соодветно.

Интересно е тоа што играчите мора да изберат да бидат во синиот или црвениот тим. Откако ќе изберете тим, ќе добиете множител 2x или 3x на секој бонус спин. Можете исто така да ја освоите функцијата Тим дивини, каде што по случаен избор се додаваат три до осум дивини.

И на крај, функцијата „Гордон-ова бонус игра“ ве запишува во играта „Бирај и кликни бонус“ секогаш кога вашиот тим ќе победи. Овде, ќе добиете до 15 менија за избор, при што секое мени нуди три возбудливи награди. Играчите можат да добијат 2x или 3x мултипликатор и случајна парична награда од 5x, 3x или 2x вашиот првичен влог. Оваа функција продолжува додека не отплеткате три крста. Значи, не ги избирајте тие.

Пеколната варијанса на кујната на Гордон Ремзи, RTP и максимални облози

Hell's Kitchen има просечен RTP од 96,07% со мала до средна варијанса. Ова значи дека играчите може да очекуваат мали, чести победи кои можат да достигнат до 1000 пати повеќе од нивниот вкупен влог. Во меѓувреме, играчите можат да ставаат облози со само 0,20 долари и максимум 400 долари по спин. Ако Лејди Лак се насмее, можете да ја земете максималната награда од 400.000,00 долари што ви го менува животот.

Последните мисли за пеколната кујна на Гордон Ремзи

NetEnt е познат по своите добро дизајнирани онлајн слотови преполни со можности за победа. Па, тие не оставаат ништо на случајноста во овој случај, благодарение на случајно активираните Wilds кои можат да понудат пристојни исплати.

Функцијата Team Challenge Free Spins исто така одлично го множи вашиот првичен влог до 5x. Запомнете, сепак, максималната победа не е голема. Но, ако ви се допаѓа оригиналната ТВ серија, Пеколната кујна е вашата игра.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
За

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
undefined is not available in your country. Please try:

Најнови вести

Нурнете во светот на бегството од Тарков, кој чука со срцето: Водич за преживување
2024-06-06

Нурнете во светот на бегството од Тарков, кој чука со срцето: Водич за преживување

Вести