YOJU Mobile Casino Преглед

Age Limit
YOJU
YOJU is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillVisaNeteller
Trusted by
Curacao
Total score7.6
Добрите
+ Чист и лесен интерфејс
+ Брз и сигурен депозит и повлекување
+ Дарежлив бонус за бесплатни вртења

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2020
ЈазициЈазици (4)
Јапонски
Англиски
Германски
Норвешки
БонусиБонуси (8)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојдеБонус за пријавувањеБонус кодови
ВИП бонус
Кешбек бонусНеделен бонус
ВалутиВалути (4)
Јапонски јен
Американски долари
Евра
Канадски долари
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (4)
Јапонија
Австралија
Канада
Норвешка
ИгриИгри (12)
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank transferBitcoin
Coinspaid
Credit Cards
Crypto
Debit CardEcoPayz
Interac
MuchBetter
Neosurf
Neteller
Siru Mobile
Skrill
SticPay
Venus Point
Visa
iDebit
СофтверСофтвер (45)
1x2GamingAmatic Industries
August Gaming
Authentic Gaming
BGAMING
Belatra
BetsoftBlueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Casino Technology
EGT Interactive
Edict (Merkur Gaming)Elk StudiosEndorphinaEvolution Gaming
Evoplay Entertainment
Ezugi
Felix Gaming
Fugaso
GameArtHabaneroIgrosoft
Iron Dog Studios
Leander GamesLuckyStreak
Mr. Slotty
NetEnt
Nolimit City
Platipus Gaming
Play'n GOPlaysonPlaytechPragmatic PlayQuickspinRed Tiger GamingRelax Gaming
Spinomenal
TVBET
Thunderkick
Tom Horn Enterprise
VIVO Gaming
Wazdan
Yggdrasil GamingiSoftBet

About

Онлајн казиното YOJU работи од 2020 година. Брендот функционира под раководство на компанијата Dama NV. Операторот работи на веб-страници за коцкање повеќе од 10 години и има големо искуство во организирање коцкарски активности. Компанијата е лиценцирана од Курасао 8048/JAZ2020-013 и е заведен во таа надлежност под број 152125.

Главната разлика помеѓу овој бренд и другите е неговата посветеност на најголема искреност и одговорно играње.

 • Важни информации (правила, политика за бонуси, итн.) не се сокриени на дното на страницата. Документите се ставаат во колоната на менито заедно со игрите, контактите и промоциите.
 • Секој играч може да постави ограничувања во личниот кабинет: за депозит, износ на облог, износ на загуба, време за разладување и само-исклучување.
 • Политиката за бонуси е кажано што е можно појасно.

Ова онлајн казино Австралија има свој универзум и е именувано по јоџи - малите чудовишта. Нејзината мисија е да им даде на посетителите радост на квалитетно коцкање.

YOJU

Games

Најдоброто онлајн казино YOJU нуди повеќе од 3.000 игри, а изборот се додава секоја недела. Библиотеката на брендот YOJU содржи производи од 60+ брендови на онлајн казино од целиот свет. Можете да играте:

 • Околу 3.000 pokies, од кои повеќето прифаќаат и криптовалути;
 • 300+ џекпот;
 • 300+ игри во казино во живо;
 • Околу 300 игри на маса, вклучувајќи 100+ варијации на рулет;
 • Исто така, можете да играте бинго, лотарии и други игри.

За брзо навигација низ производите за игри, користете ги менијата и филтрите. Во делот „Игри“ од менито ќе најдете категории како што се Нови, Популарни и повеќе. И ќе видите Категории, провајдери, филтри за валута на страницата над банерите на игрите.

Withdrawals

Границите за повлекување се од 20 до 4.000 AUD. Терминот зависи од избраниот систем на плаќање. Банкарските картички обично траат 3-5 дена, додека е-паричниците и криптовалутите ги обработуваат плаќањата веднаш. Казиното не наплаќа никакви провизии, но треба да ги земете предвид надоместоците за плаќање.

Bonuses

Казиното YOJU обезбедува обемна бонус програма, каде што ќе најдете традиционални и необични понуди.

Класичната понуда е бонус за добредојде, кој се состои од 4 дела:

 • Награда за 1 депозит - 100% + 120 FS.
 • Награда за вториот депозит - 50% + 50 FS.
 • 3 бонус за депозит - 35% + 50 FS.
 • Награда за 4-ти депозит - 120 FS.

Треба да депонирате минимум 20 AUD или 10 € за да го активирате. Исто така, треба да го обложите пакетот за добредојде во рок од 7 дена со облог од x40. Ве молиме проверете ја политиката за бонуси, која ги дава сите детали.

Невообичаена понуда е Newbie Lottery. Играчот добива „кристали“ за депозити, а овие кристали делуваат како лотарија. Посетителот може да освои до 500 AUD + 1700 FS со учество во Magic Journey.

Што друго нуди брендот YOJU:

 • Drue Tedective — потрага во која играчот се запознава со основните страници на казиното и добива промотивен код;
 • Ден на мајсторот на ролните - можете да подигнете 30, 70, 100 бесплатни вртења по депозит секоја среда;
 • Reel Hot Chili Party - награди за депозит во петок.

Languages

Веб-страницата работи во јапонски, норвешки, англиски и германски јазик.

Software

ЈОЈУ онлајн казино без депозитен бонус се заснова на платформата SoftSwiss. Тоа е високотехнолошки бренд кој поддржува огромен број производи за игри и може да се справи со голем проток на посетители. Тоа значи дека игрите овде одат без проблем, така што нема запирања на значајната игра.

YOJU онлајн казино Австралија вистински пари преземаат темелни безбедносни мерки. Брендот работи на SoftSwiss платформата позната по квалитетно обезбедување на аукции, спортски портали и размена на криптовалути. Сите овие проекти имаат огромен број посетители - а платформата обезбедува висока безбедност за секого.

Support

Онлајн казиното YOJU обезбедува поддршка на сите фронтови! Можете да контактирате со персоналот деноноќно преку следните канали за комуникација:

 • преку разговор во живо на веб-страницата;
 • преку е-пошта на support@yoju.casino;
 • формулар за повратни информации на страницата Контакти.

Исто така, препорачуваме да ги проверите нашите ЧПП за одговори на вообичаени прашања.

Deposits

Бонус за онлајн казино без депозит YOJU има удобни начини на плаќање за трансакции. Можете да користите:

 • Интернет системи за плаќање Skrill, Paysafecard итн.;
 • Мобилни плаќања како Сиру;
 • Онлајн банкарски трансфери;
 • Кредитни и дебитни картички;
 • Криптовалути преку Coinspad.

Лимитот за депозит за повеќето системи се движи од 10 AUD до 6.000. Трансферите се вршат веднаш, со нула такси.