Winorama

Age Limit
Winorama
Winorama is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

About

Мобилното казино Winorama беше лансирано во 2011 година откако група искусни играчи на казино забележаа дека неколку локации за игри на пазарот се доверливи. 

Тоа е платформа која им дава приоритет на потребите на играчите над профитот, доказ за неверојатните бонуси доделени на новите играчи. Дополнително, казиното им нуди на членовите уникатно искуство со мобилни игри благодарение на креативната маркетинг стратегија на раководството за работа со други казина за збогатување на искуството за играчите. 

Нашиот истражувачки тим темелно ја прегледа Винорама пред да ги состави деловите подолу. Дознајте ги придобивките од играњето во казиното Winorama на мобилен телефон, вклучувајќи популарни игри, бонуси за нови и искусни играчи, банкарски опции и многу повеќе.

Зошто да играте во мобилното казино Winorama

Играњето мобилно казино Winorama доаѓа со многу функции бидејќи страницата е ориентирана кон клиентите. Сите бонуси наведени на страницата за промоција имаат пријателски услови и услови. 

Колекцијата на игри е една од најсеопфатните што можете да ги најдете. Мобилните играчи можат да ја користат секоја одлика на казино на современите паметни телефони и да се обратат до грижата за клиентите доколку доживеат какви било проблеми кога играат игри на нивните преносни уреди. 

Сопствениците постојано бараат начини да го подобрат искуството на членовите и да слушаат повратни информации од нивните клиенти. Секој играч добива шанса да се приклучи на ВИП клубот во Винорама, каде што се добиваат ексклузивни бонуси и кодови за купони откако ќе соберат доволно поени за лојалност. 

Казино апликации Winorama

Веб-страницата Winorama е целосно оптимизирана за играње на мобилни телефони. Не откривме дека се спомнуваат апликации за преземање за телефони Andriod или iOS, што ни остава можност да играме игри во режим на инстант игра. 

Играчите користат телефонски прелистувачи за да ја отворат целната страница за мобилно казино Winorama кога го истражуваат казиното на мобилен телефон. После тоа, тие можат да отвораат игри во флеш режим и да уживаат во сеопфатното лоби составено од раководството.

Каде можам да играм казино за мобилни телефони Winorama

Казиното Winorama поддржува игри на преносни уреди со Android и iOS. Членовите не бараат апликации, што им овозможува да уживаат во брза и сигурна игра директно од прелистувачот. 

Ги тестиравме перформансите на игрите и откривме дека играчите добиваат соодветно искуство со играње на сите уреди. 

Може да користите широко користени брендови на паметни телефони како Samsung, iPhone и Huawei за да играте казино игри Winorama и да се префрлите на преносливи таблети или iPad кога сакате да играте на поголем екран.

Games

Мобилното казино Winorama обезбедува стотици игри и се грижи за играчите кои живеат во различни делови на светот. 

Работата со сигурни развивачи на игри му помага на казиното да биде во тек со променливите трендови во онлајн игрите. Дел од напорите да се одржат членовите среќни вклучува ажурирање на лобито секоја година. 

слотови

Слотови Winorama се супер-возбудливи и гарантирано ќе им дадат на играчите наплив на адреналин. Игрите со брзо темпо доаѓаат со уникатни теми и опции од 3 или 5 ролни. 

Наградите во играта им овозможуваат на играчите да отворат бонус круга откако ќе ги совпаднат симболите на повеќе ролни. Популарните наслови препорачани од играчите во оваа категорија вклучуваат: 

 • Бард напаѓачите
 • Божиќен спин
 • Бонбони макари
 • Клуб груб
 • Враќач на топла спин

Бинго и инстант игри

Ако сте љубител на Бинго или инстант игри, не треба да се грижите! Мобилното казино Winorama е диверзифицирано за да ги покрие сите видови играчи. 

Може да се упатите во лобито на играта и да кликнете на картичката Bingo & Instant Games. Можете да играте:

 • Тики Трет
 • Тркало на среќата
 • Бинго манија
 • Клуб Бинго
 • Октопопи

Игри со гребење

Winorama разбира дека класичните игри во казино не се доволни за да ги одржуваат членовите возбудени долго време. 

По ова, лобито содржи наслови насочени кон издвојување на казиното од конкурентски брендови. Можете да играте ексклузивни игри со гребење во лобито, како што се: 

 • Замок на тиква
 • Неверојатни лопати
 • Богатството на Кајшен
 • Небесна Љубов
 • Scratch 'n' Roll

Bonuses

Регистрирањето на Winorama отвора шанси за новите играчи да бараат награди. Бонусите за добредојде се начин на казино да ја направи страницата привлечна за почетниците кои бараат казино да се јават дома. 

Може да добиете повеќе бонуси кога ќе се запознаете со казиното. Списокот подолу ги прикажува достапните бонуси и награди што им се нудат на членовите:

 • Бесплатен бонус за регистрација без депозит од 7 долари 
 • До 200 $ бонус за депозит за добредојде
 • 15% бонус за повторно вчитување на избраните плаќања со е-паричник
 • Ексклузивни ВИП награди

Условот за обложување за сите достапни бонуси е 50x. Можете да ги прегледате сите услови за бонус според T&C.

Languages

Мобилното казино Winorama е достапно во повеќе земји. Затоа, раководството се обидува да им понуди на играчите погодност за прилагодување на страницата за игри на нивниот локален јазик. 

Играчите користат паѓачка листа за да го префрлат стандардниот јазик на претпочитаниот јазик. Јазичните опции вклучуваат: 

 • Англиски
 • француски
 • шпански
 • германски
 • португалски

Валути

Работата со играчи низ различни земји бара казиното да прифати повеќе валути. Некои начини на плаќање се оптимизирани за работа со одредени валути.

Играчите можат да ја постават претпочитаната валута кога се регистрираат. Ги имавме следниве опции при трансакцијата со касиерот:

 • евра
 • американски долари
 • ГБП
 • AUD
 • CAD

Software

Современите развивачи на софтвер објавуваат игри секоја година. Winorama има за цел да пласира нови игри со тоа што ќе ги наведе во посебна категорија означена на врвот на страницата со игри, со што ќе им олесни на новите играчи да ги пронајдат и да ги тестираат своите вештини на свежо објавени наслови. 

Следниве развивачи на игри обезбедуваат игри на Winorama: 

 • iSoftbet
 • Леандер
 • Анакатех

Support

Мобилните играчи кои имаат проблеми кога играат во Winorama добиваат помош од професионален тим експерти чија задача е да ги вратат членовите на вистинскиот пат. Тие се достапни 24/7. 

Постои обемна секција со ЧПП што опфаќа многу области. Можете да контактирате со тимот за поддршка преку: 

 • Разговор во живо
 • Е-пошта (support@winorama.com)
 • Телефон (+357 220 077 92)

Како ги оценуваме Winorama Mobile и нивната апликација за казино

Винорама е искусен мобилен оператор на казино со оглед на специјалните награди резервирани за новите членови. 

Работите се подобруваат само кога играте во лобито и повторно ја вчитувате вашата сметка. Автоматското влегување во ВИП програмата ви овозможува да барате ексклузивни бонуси и да имате корист од други поволности, како што е персонализирано управување со сметки. 

Поддршка на повеќе валути, вклучително и крипто монети како Биткоин, поставува Winorama е мобилно казино кое е подготвено за иднината на онлајн игрите. 

Ги поддржуваме бонусите на ова казино и ги повикуваме новите играчи да ги искористат предностите на бонусите наведени на страницата со промоции. 

Не заборавајте секогаш да се коцкате одговорно.

Deposits

Благодарение на повеќе опции за банкарство, финансирањето на вашата сметка во Winorama трае неколку минути. Покрај тоа, ова мобилно казино е меѓу ретките кои прифатија плаќања со криптовалути, а во исто време ги задржаа фиат валутите. 

Следниве опции се достапни при трансакции со благајната на Winorama на мобилен:

 • TrustPay
 • MasterCard/Visa
 • Нетлер
 • TrustPay
 • CashLib
Total score7.7
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2011
ЈазициЈазици (13)
Јапонски
Англиски
Германски
Италијански
Норвешки
Португалски
Руски
Тајландски
Фински
Француски
Холандски
Чешки
Шведски
БонусиБонуси (1)
Бонус за пријавување
ВалутиВалути (11)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Мексикански пезоси
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Тајландски бах
Чилеански пезоси
Видови поддршкаВидови поддршка (1)
Е-пошта за поддршка
ДржавиДржави (17)
Јапонија
Јужна Африка
Австрија
Бразил
Данска
Ирска
Италија
Канада
Мексико
Перу
Португалија
Словачка
Словенија
Финска
Чешка
Чиле
Швајцарија
ИгриИгри (2)
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (9)
Cashlib
Coinspaid
Jeton
MasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe CardSkrillVisa
СофтверСофтвер (2)