William Hill

Age Limit
William Hill
William Hill is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

About

Брендот Вилијам Хил е добро етаблиран како обложувалница во Обединетото Кралство. Со експлозијата на мобилните игри, Вилијам Хил одлучи дека треба да добие дел од пазарот и го разви своето големо мобилно казино. Има широк избор на игри кои одговараат и на сериозните и на случајните играчи.

Games

Онлајн казиното на Вилијам Хил нуди низа игри за играчите да уживаат. Тие вклучуваат, но не се ограничени на, игри со карти, игри на маса, џекпот и слотови. Достапни се сите класици како Блек Џек и Покер, како и оние кои имаат помодерно чувство за играње.

Withdrawals

Играчите можат брзо и лесно да се повлечат на онлајн казиното Вилијам Хил. Повлечете ги парите директно во банка со детали за дебитна или кредитна картичка. Алтернативно, играчите можат да извадат пари со помош на е-паричник или со барање парите да се префрлат на нивната PayPal сметка со неколку кликања.

Languages

Стандардната поставка на страницата и апликацијата Вилијам Хил е англиски. Сепак, ова може да се смени на различни локални јазици во зависност од мајчиниот јазик на корисникот. Други јазици вклучуваат јапонски, шведски, француски и германски. Јазикот може да се промени со избирање на иконата во горниот десен агол на екранот.

Live Casino

Онлајн казиното Вилијам Хил е поделено на три главни типа; сите имаат апликација која може да се преземе одделно една од друга. Трите различни казина се стандардното казино, казиното во живо и казиното во Вегас. Играчите можат да пристапат до сите овие преку нивниот веб-прелистувач без никакви преземања.

Promotions & Offers

Исто како и со многу други онлајн мобилни казина, Вилијам Хил не нуди никакви конкретни бонуси. Сепак, луѓето можат да ги искористат предностите на општите промоции кои се отворени за сите што играат со Вилијам Хил онлајн; ова вклучува мобилни и десктоп. Една од најдобрите понуди е дарежливиот бонус за добредојде.

Software

Апликацијата, која е достапна за преземање, е компатибилна со голем број паметни телефони, вклучувајќи и iPhone и Android. Апликацијата работи и со таблети и фаблети. Апликацијата за казино за iOS е 95,6 MB, а казиното во живо е многу помало со 29,1 MB. Сепак, може да се репродуцира во интернет прелистувач.

Support

Контактирањето со тимот во онлајн казиното на Вилијам Хил е брзо и лесно. Наједноставниот начин е да ја користите функцијата за разговор во живо, која е достапна 24 часа на ден, седум дена во неделата. Можете исто така да се јавите на линијата за помош наведена на веб-локацијата, да му испратите е-пошта на тимот или да го пополните формуларот за повратни информации.

Deposits

Луѓето можат да депонираат пари на различни начини; најбрзото и наједноставното од нив е да додадете готовина со кредитна или дебитна картичка. Луѓето исто така можат да испраќаат пари со помош на е-паричник или PayPal. Секоја опција за депозит има различно поставено ограничување, чии детали се на нивната веб-страница.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1998
ЈазициЈазици (7)
Јапонски
Англиски
Германски
Италијански
Полски
Француски
Шведски
БонусиБонуси (5)
High Roller бонусReload бонусБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (11)
Јапонски јен
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Сингапурски долари
Хонг Конг долари
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (7)
Јапонија
Германија
Ирска
Канада
Обединето Кралство
Швајцарија
Шведска
ИгриИгри (35)
All Bets Blackjack
First Person Baccarat
French Roulette Gold
Live Macau Squeeze Baccarat William Hill
Live Texas Holdem Bonus
Macau Squeeze Baccarat
Pai Gow
Soiree Blackjack
UFC
Бакара
Бејзбол
БингоБлек Џек
Бокс
Видео Покер
Голф
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСик БоСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (4)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (90)
ATM Online
Abaqoos
Alfa Bank
Alfa Click
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bank Wire Transfer
Bank transfer
BankLink
Bitcoin
Boku
Boleto
Carte Bleue
China Union Pay
Credit Cards
Crypto
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EasyPay
EcoPayz
Entropay
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
HSBC
Instant Banking
Litecoin
Lobanet
Maestro
MasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
MoneySafe
Multibanco
MyCitadel
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
Otopay
PAGOFACIL
PayKasa
PayKwik
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Paysec THB
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
Przelewy24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Santander
Sberbank Online
Sepa
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Ticket Premium
Todito Cash
TrustPay
Trustly
UTEL
UnionPay
Vimo Wallet
Visa
Wallet One
WeChat Pay
WebMoney
Webpay (by Neteller)
Yandex Money
eKonto
ePay
ePay.bg
iDEAL
moneta.ru
oxxo
СофтверСофтвер (14)