Искуство со мобилни казино: Wild Fortune Преглед 2024

Wild FortuneResponsible Gambling
CASINORANK
7.5/10
БонусБонус $415 + 350 бесплатни вртења
3500+ игри
24/7 разговор во живо
Мазен интерфејс
Поддржано
Потврдено
Безбедно
3500+ игри
24/7 разговор во живо
Мазен интерфејс
Wild Fortune is not available in your country. Please try:
Matteo Rossi
ReviewerMatteo RossiReviewer
Fact CheckerHenrik JohanssonFact Checker
Bonuses

Bonuses

Зделките и промоциите во казиното Wild Fortune се единствени. Тие имаат многу дарежлив бонус за добредојде, каде што наградите се распоредуваат во три депозити.

 • Играчите на првиот бонус за депозит заработуваат 100% совпаѓање до 100 плус 100 бесплатни вртења
 • Играчите на вториот депозит заработуваат 70% до 100 плус 75 бесплатни вртења
 • Играчите на третиот депозит заработуваат 100% совпаѓање до 100

Други бонуси вклучуваат:

 • Среда Бесплатни вртења
 • Бонус за повторно вчитување викенд
 • Програма за лојалност
Депозит бонусДепозит бонус
+2
+0
Затвори
Games

Games

Има над 4.000 игри достапни во казиното лоби на Wild Fortune. Најдобро рангираните и новите провајдери на софтвер на пазарот, како што се Playtech, NetEnt, Yggdrasil и Pragmatic Play, ги напојуваат овие игри. Повеќето игри имаат демо верзија за играчите да ги истражуваат сите функции бесплатно пред да играат за вистински пари.

слотови

Во мобилното казино Wild Fortune, играчите можат да изберат над 1800 слот игри од водечките провајдери на софтвер во индустријата. Овие слотови нудат забавна игра со различни теми и бонус карактеристики. Играчите можат лесно да ги активираат бонусните функции за време на основната игра или да ја користат опцијата за купување, доколку е достапна. Некои од популарните слотови вклучуваат:

 • Книга на мртвите
 • Чили поп
 • Сметките на Piggy Bank
 • Замрзната кралица
 • Запалени ѕвона 20

Игри на маса

Игрите на маса се меѓу најстарите облици на коцкање во казина. Тие вклучуваат популарни игри со карти и игри на среќа, како рулет. Повеќето игри на маса доаѓаат со специјални облози кои им помагаат на играчите да ги зголемат своите шанси против дилерот. Тие се базирани на генератор на случаен број и се хостирани од виртуелни дилери. Најдобрите избори вклучуваат:

 • Блек Џек МХ
 • Блек Џек за еден дек
 • Европски рулет
 • Виртуелен рулет
 • Голема победа Baccarat

Игри во живо

Казината во живо го нудат истиот голем избор на игри на маса, но со дополнителна возбуда од справување со дилери во живо во реално време. Човечките крупии се домаќини на игри и имаат строги минимални и максимални барања за обложување. Играјќи игри во живо, уживајте во возбудливо искуство што не треба да се пропушти. Некои од живите дилери вклучуваат:

 • Молња рулет
 • Блек Џек ВИП
 • Фаќач на соништа
 • Блек Џек Класик
 • Брзина Бакара

Други игри

Покрај видео слотови, игри на маса и казино игри во живо, мобилното казино Wild Fortune содржи и многу видео покери и џекпот. Ако видео покерот се покаже како предизвик, играчите можат да пробаат некои од најдобрите игри со џекпот и да имаат шанса да добијат огромни исплати во едно вртење. Други игри во мобилното казино Wild Fortune вклучуваат:

 • Џокер покер
 • Американски покер В
 • 6+ покер
 • Фрост кралица Джакпот
 • Джакпот на Озвин

Software

Wild Fortune соработува само со најдоверливите софтверски брендови за да им донесе на своите играчи исклучително искуство со мобилни игри. Софтверскиот инженер создава одлични игри со редовни ажурирања, нови функции и подобра графика. Некои од достапните развивачи на софтвер се:

 • Црвен тигар
 • Playtech
 • Betsoft
 • Play'n GO
 • Плејсон
Payments

Payments

Апликацијата Wild Fortune Casino користи стандардни опции за депозити и повлекувања. Wild Fortune создава одличен прв впечаток со минимални депозити од 20 евра и максимални неделни повлекувања до 5.000 евра. Некои од популарните начини на плаќање вклучуваат:

 • Нетлер
 • Скрил
 • Неосурф
 • Виза
 • Доверливо

Deposits

Депонирањето средства на Wild Fortune е јасен процес. Прво, изберете го претпочитаниот начин на депозит во благајната на веб-локацијата, а потоа внесете ја сумата што сакате да ја депонирате. После тоа, следете ги деталните инструкции за да го завршите вашиот прв депозит. Депозитите често се брзи, без оглед на начинот на плаќање што ќе го изберете.

Withdrawals

Повлекувањето на добивките кај Wild Fortune е исто така брзо и лесно. Изберете го претпочитаниот начин на повлекување во касата, а потоа внесете го износот за повлекување. Во зависност од избраната услуга за плаќање и износ, времето за повлекување може да биде неколку часа или до неколку дена. Затоа, секогаш читајте ги условите за плаќање за секој банкарски начин на оваа веб-страница за да ја изберете идеалната опција.

Глобална достапност

Глобална достапност

Земји

+99
+97
Затвори

Валути

Американски долариUSD
+5
+3
Затвори

Languages

Мобилното казино Wild Fortune е врвна дестинација за мобилните коцкари ширум светот. Мобилното казино направи се за да обезбеди играчите од секој агол на светот да уживаат во нивните игри. Постои опција корисниците да го променат јазикот на веб-локацијата на некој по сопствен избор. Можете да користите јазици како овие:

 • Англиски
 • фински
 • германски
 • француски
 • норвешки
+1
+-1
Затвори
Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Во однос на лиценците, Wild Fortune е регулирано од реномирани власти. Нивните акредитации покажуваат дека операторот е посветен на играчите да им даде безбедно и транспарентно искуство со мобилни игри.

Security

Во Wild Fortune , довербата и безбедноста се врвни приоритети. Казиното користи модерни технологии за шифрирање за да се осигура дека сите трансакции и лични информации се безбедни од љубопитните очи. Покрај SSL шифрирањето, оваа страница за игри користи нераскинливи заштитни ѕидови за да ги заштити своите оддалечени сервери.

Responsible Gaming

Покрај тоа, Wild Fortune сериозно го сфаќа одговорното играње и е посветено на промовирање безбедни практики. Апликацијата за игри нуди неколку алатки и ресурси за да им помогне на играчите да управуваат со нивните активности за игри и да играат одговорно. Некои алатки за одговорно играње на Wild Fortune вклучуваат лимити за депозит, периоди на истекување и опции за самоисклучување. Покрај тоа, операторот работи со организации како GamCare и Gamblers Anonymous за да обезбеди брза и професионална поддршка за проблеми со коцкање.

About

About

Wild Fortune е мобилно казино лансирано во 2020 година. Тоа е во сопственост на N1 Interactive Limited, основана компанија iGaming која управува со преку 20 брендови на казина. Wild Fortune работи легално во различни земји под лиценца за малтешки игри. Играчите од целиот свет имаат високо мислење за Wild Fortune. Дебитираше на пазарот за мобилни игри во 2020 година и нуди одлична колекција на казино игри и дилери во живо. Водечките компании во индустријата како NetEnt и Microgaming обезбедуваат игри во мобилното казино Wild Fortune.

Казиното Wild Fortune има добиено лиценци за коцкање од органот за игри на среќа во Малта. За оние кои сакаат да играат во движење, казиното Wild Fortune има одлична апликација достапна за уредите со iOS и Android. За да дознаете повеќе за мобилното казино Wild Fortune, вклучувајќи детали за сите негови возбудливи игри и услуги, прочитајте понатаму.

Зошто да играте Wild Fortune Mobile Casino

Wild Fortune се позиционираше како врвно мобилно казино со одлично лоби и одлични карактеристики. Тие обезбедуваат широк спектар на игри, вклучувајќи слотови и игри на маса, сите развиени од индустриски гиганти.

Мобилното казино Wild Fortune е омилено меѓу играчите поради неговите фантастични бонуси и разумните барања за обложување, кои се достапни и за новите и за искусни играчи. Играчите на десктоп компјутери или мобилни уреди можат да пристапат до нивните омилени игри користејќи веб-прелистувач. Едно од најдобрите места за коцкање е ова мобилно казино.

Апликации за казино Wild Fortune

Wild Fortune има посветена мобилна апликација за казино за играчи на iOS и Android. Играчите можат лесно да ја инсталираат апликацијата од Google Play или Apple Store. Веб-страницата на казиното е оптимизирана за непречено играње на мобилните веб-прелистувачи. Сите функции се набиени за да одговараат на кој било мобилен уред. Играчите можат да пристапат до сите карактеристики на компјутерот, вклучувајќи бонуси, начини на плаќање, јазици и поддршка за корисници.

Каде можам да играм Wild Fortune Mobile Casino

Без преземање домашни апликации, клиентите може да доживеат возбудлива сензација кога и каде сакаат. Можете да ја посетите веб-страницата на Wild Fortune од вашиот iPhone, iPad или паметен телефон или таблет со Android. Сајтот автоматски ќе се приспособи за да одговара на големината на вашиот екран. Мобилните прелистувачи кои се ажурирани и компатибилни со HTML5 се сè што ви треба.

Кратки факти

Година на основање: 2020

Account

Како што се очекуваше, создавањето сметка на Wild Fortune е брзо и лесно. Посетете го mobilecasinorank-mk.com користејќи кој било ажуриран прелистувач на вашиот телефон и кликнете „Регистрирај се“ пред да дадете општи информации како име, адреса на е-пошта и датум на раѓање.

Support

Користејќи бројни канали, играчите можат брзо да стапат во контакт со тимот за поддршка на Wild Fortune. Тие работат неуморно за да обезбедат играчите да имаат непречена сесија за игри. Да претпоставиме дека имате какви било предизвици додека играте во ова казино. Во тој случај, можете да контактирате со поддршката во секое време преку разговор во живо или е-пошта. Покрај тоа, тие обезбедуваат веб-страница за ЧПП каде што можете да најдете одговори на најчестите прашања.

Зошто го оценуваме Wild Fortune Mobile Casino и неговата апликација за казино?

Wild Fortune е релативно ново казино погодно за мобилни телефони, лансирано во 2020 година. Се позиционираше како место каде што се користат мобилни гејмери кои бараат богати и разновидни казино лоби. Во него се сместени преку 3.000 казино игри и дилери во живо од врвни провајдери. Игрите беспрекорно се вчитуваат на мобилните прелистувачи и апликацијата Wild Fortune. Играчите можат лесно да ги најдат своите омилени наслови благодарение на поставените опции за филтрирање и пребарување. Веб-страницата има модерен распоред и кориснички интерфејс.

Покрај тоа, играчите можат да ги искористат предностите на пристојните понуди за бонуси на Wild Fortune Casino. Казиното е легален субјект за игри во сопственост на NI Interactive Limited и лиценциран и регулиран од страна на Malta Gaming Authority. Тој нуди повеќе банкарски опции и валути за да ги направи трансакциите поудобни.

Додека се коцкате, не заборавајте да го правите тоа одговорно.

Tips & Tricks

За да го подобриме вашето искуство со мобилни казино игри на Wild Fortune , подготвивме неколку вредни совети за вас: * Одредете буџет пред да започнете да играте на Wild Fortune и држете се до него. * Побарајте ги сите бонуси или промоции понудени од Wild Fortune . * Играјте само игри со кои сте запознаени или уживате во играњето. * Секогаш играјте одговорно и не ги бркајте вашите загуби.

Promotions & Offers

Можно е да ги искористите различните интересни бонуси и промоции на Wild Fortune . Специјалните понуди во ова мобилно казино ќе ги забавуваат играчите. Но, треба да знаете дека зделките на Wild Fortune подлежат на одредби и услови. Кога одлучувате дали да прифатите некоја понуда, важно е внимателно да ги прочитате условите за бонусот, бидејќи може да има специфични барања што треба да ги исполните пред да можете да го повлечете бонусот.

About the author
Matteo Rossi
Matteo Rossi
About

Од срцето на Рим, Матео Роси издлаби ниша како суштински рецензент на MobileCasinoRank. Спојувајќи го италијанскиот шмек со прецизна прецизност, рецензиите на Матео го осветлуваат светот на онлајн казиното, обезбедувајќи играчите да се движат со сигурност во мобилниот простор.

Send email
More posts by Matteo Rossi