Vegas Hero Mobile Casino Преглед

Age Limit
Vegas Hero
Vegas Hero is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission
Total score8.0
Добрите
+ Пријателски за мобилни телефони
+ Разговор во живо
+ Широк избор на казина во живо

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (1)
Англиски
БонусиБонуси (5)
Reload бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (24)
Јужноафрикански ранд
Американски долари
Бахреински динари
Британски фунти стерлинг
Бугарски лева
Венецуелски боливари
Грузиски лари
Дански круни
Евра
Канадски долари
Катарски риали
Кинески јуани
Кувајски динари
Мексикански пезоси
Нигериски наири
Новозеландски долари
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Руски рубли
Судиски ријали
Турски лири
Унгарски форинти
Хрватски куни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (24)
Јордан
Јужна Африка
Бугарија
Венецуела
Германија
Египет
Етиопија
Камерун
Канада
Катар
Кенија
Мексико
Мороко
Нигерија
Норвешка
Обединето Кралство
Оман
Перу
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Тунис
Хрватски
Швајцарија
ИгриИгри (11)
ЛиценциЛиценци (2)
Malta Gaming Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (25)
AstroPay
Boku
Credit CardsDebit Card
ECOBANQ
EasyEFT
EcoPayz
Entropay
Euteller
GiroPay
Interac
Jeton
Maestro
MasterCardNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofort
Trustly
Visa
Visa Electron
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (15)

About

Вегас Херо Казиното е управувано од Genesis Global Limited; компанија со седиште во малата островска држава Малта. Тој е регулиран од властите за коцкање во ОК и има различни игри за избор. Неговиот фокус е на интерактивни игри, нудејќи му на корисникот искуство „херој“, со одличното играње.

Games

Vegas Hero нуди низа игри, и на нивната десктоп и на мобилна верзија. Од најновите слот-игри до извонредните искуства на казино во живо, има нешто да го скокоткате секој вкус на коцкање. Игрите на маса понудени во Vegas Hero вклучуваат и американски и европски, рулет, блек џек, разни видови покер и бакара.

Withdrawals

Играчите мора да имаат апсолутен минимум од £10 на нивната сметка пред да можат да започнат да обработуваат повлекување; ова важи за сите методи. Како и кај депозитите, повлекувањата се достапни преку признати дебитни и кредитни картички, како и низа различни е-паричници и мобилни плаќања, како што е Skrill.

Languages

Оперативниот јазик во Vegas Hero Mobile Casino е англискиот, и ова се однесува и на игрите и на јазикот што го користи тимот за поддршка. Иако е можно да се играат игрите користејќи англиски како втор јазик, играчите мора да бидат свесни дека нема да се нуди никаква поддршка освен на англиски јазик.

Promotions & Offers

Кога се пријавувате во казиното, играчите можат да ги искористат предностите на промоција која вклучува 50 бесплатни вртења и до 200 фунти дополнителни пари. Играчите можат да уживаат во дополнителни 25 проценти, до вредност од 100 фунти, кога играат во вторник, а има и бонус за добредојде во казино во живо.

Live Casino

Нема опција за преземање за Vegas Hero, но сите функционалности се добро дизајнирани да работат на мобилни уреди. Екранот реагира и брзо, при што се пријавени минимални проблеми. Vegas Hero нуди казино во живо, како и други опции, како што се слотови, игри на маса, џекпот и рулет.

Software

Лансиран во декември 2017 година, Vegas Hero го користи најновиот софтвер за своето мобилно казино, за да го понуди најдоброто корисничко искуство. Без разлика дали играчите сакаат да користат iPhone, Android или таблет, технологијата што реагира лесно се прилагодува за да одговара на која било големина на екранот. Не е потребно преземање, само најавете се и изберете од 1300-те игри.

Support

Да стапите во контакт со Vegas Hero е брз и јасен процес, користејќи ја страницата за контакт со нас која е достапна на веб-страницата. Најбрзиот начин е несомнено користењето на функционалноста за разговор во живо, но играчите исто така можат да се јават на корисната телефонска линија за услуги на клиентите или да испратат е-пошта.

Deposits

Опциите за депозити се секогаш составен дел од искуството на онлајн казиното, а Вегас Херојот лесно го совлада. Нема минимален износ на депозит, а играчите можат да поставуваат пари преку дебитна или кредитна картичка. Други опции за плаќање вклучуваат мобилни плаќања и е-паричници како што се Skrill, Neteller и ecoPayz.