VBET

Age Limit
VBET
VBET is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionCuracao

About

Онлајн казиното Vbet е давател на игри со кој управува Vivaro Limited. Основана во 2008 година, Vbet е лиценциран од Органот за игри на среќа на Малта, Комисијата за коцкање на ОК и владите на Франција и Курасао. Илјадници игри и настани се достапни на клиентите од целиот свет преку ова онлајн казино.

Games

Слотови, видео покер, рулет, глупости, бинго, блек џек, бакара и други игри на маса се достапни од Vbet. Обложувањето на различни спортови е исто така додадено на нивната листа на типови игри. Клиентите ќе најдат популарни игри како Hitman, Jurassic Jackpot, Soccer Safari, Prime Property и Rapid Reels кога играат со овој давател на казино.

Withdrawals

Опциите за повлекување на Vbet се поограничени од опциите за депозит. Клиентите можат да користат само Visa и Mastercard, Skrill, Neteller, Ecopayz, MuchBetter и paysafecard. Како и со условите за депозит, не се применуваат дополнителни трошоци за трансакциите за повлекување. Повлекувањата може да потраат до пет работни дена за да се рефлектираат на сметката.

Languages

Јазиците достапни со Vbet вклучуваат англиски, арапски, германски, јапонски, кинески, корејски, шведски, руски, украински, турски, португалски, ерменски и шпански. Оваа листа на опции се должи на опсегот на области во кои е достапен Vbet. Треба да се напомене дека на клиентите сепак може да им се одбие пристапот, дури и ако се од поврзаните региони.

Live Casino

Клиентите на Vbet можат да уживаат во казино игрите и како тип на казино за инстант играње, кој нуди онлајн коцкање во живо и како мобилна апликација за игри. За инстант игра, клиентите можат да користат десктоп системи како Windows и Mac, за целосно искуство на онлајн казино. За мобилната апликација, клиентите можат да пристапат до неа преку уредите со Android или Apple.

Promotions & Offers

Vbet нуди стандардни промотивни понуди како што се бонуси за депозит и добредојде, готовина и бесплатни вртења, за сите нови клиенти. Исто така, бесплатните облози за спортско обложување и осигурување на акумулатор (ACCA) се достапни кога се обложувате со ова онлајн казино. Во текот на годината, промоциите и бонусите ќе се менуваат, но уникатни понуди се достапни во секое време.

Software

Microgaming и Isoftbet се двата водечки софтверски провајдери што ги користи Vbet, кои исто така се две од најголемите компании во индустријата. Заедно со нив, игрите од големите компании како Betsoft, Evolution Gaming, NextGen Gaming и Elk Studios се исто така инкорпорирани во опциите за игри на Vbet.

Support

Vbet нуди посветена поддршка на своите клиенти во форма на разговор во живо, телефонски повик и е-пошта. Овие опции за поддршка се достапни 24/7. Важно е да се нагласи дека, иако е достапна лична поддршка, веб-локацијата Vbet обезбедува ограничени детали во многу категории, но тие нудат основна листа на често поставувани прашања (ЧПП).

Deposits

Методите што Vbet ги прифаќа за депозити на сметка се Skrill, Neteller, Ecopayz, paysafecard, MuchBetter, Safecharge, Wirecard и Trustly, како и неколку други помалку користени опции како UnionPay и Payoneer. Клиентите исто така можат да ги финансираат своите сметки со депозити на Visa и Mastercard. Не се наплаќаат дополнителни трошоци за ниту еден од начините на депозит.

Total score7.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2003
ЈазициЈазици (15)
Јапонски
Англиски
Арапски
Германски
Грузиски
Ерменски
Кинески
Корејски
Португалски
Руски
Турски
Украински
Фарси
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (5)
High Roller бонусБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонусКешбек бонус
ВалутиВалути (11)
Американски долари
Грузиски лари
Евра
Казахстански тенгес
Кинески јуани
Мексикански пезоси
Полски злоти
Руски рубли
Турски лири
Украински гривни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (10)
Аргентина
Бразил
Гана
Индија
Малезија
Обединето Кралство
Перу
Турција
Украина
Чиле
ИгриИгри (51)
Live Bet on Poker
Baccarat AGQ Vegas
CS:GO
Dota 2
Golden Wealth Baccarat
League of Legends
Live Mega Wheel
MMA
Pai Gow
Rainbow Six Siege
Rocket League
Soiree Blackjack
StarCraft 2
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
БингоБлек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Возење велосипед
Голф
Евровизија
Зимски спортови
Кено
Кошарка
Крепс
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
РулетСик Бо
Сквош
Слотови
Снукер
Стреличарство
Телевизија
Тенис
Формула 1
Фудбал
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (4)
Методи за депозитМетоди за депозит (68)
ATM
Accent Pay
AirPay
ApcoPay
AstroPay
AstroPay Direct
Banco do Brasil
Bank Wire Transfer
Bank transfer
Bill Payment
Bradesco
CAIXA
Cashlib
Credit Cards
Crypto
Cubits
Debit Card
EPRO
EasyPay
EcoPayz
EnterCash
Entropay
Fast Bank Transfer
Hipay
Interac
Jeton
Moneta
MoneySafe
MuchBetter
Multibanco
Neteller
OKPay
Otopay
Pago efectivo
Papaya Card
Pay2
Pay4Fun
PayKasa
PayKwik
PayPal
PayU
Payeer
Paysafe Card
Perfect Money
Pix
Prepaid Cards
PugglePay
QIWI
Santander
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
SticPay
Swedbank
Ticket Premium
Todito Cash
Transferencia Bancaria Local
Triopay
TrustPay
UPayCard
UnionPay
Visa
Voucher
WeChat Pay
WebMoney
Yandex Money
dotpay
ePay
СофтверСофтвер (37)
1x2Gaming
Betconstruct
Betsoft
Booming Games
Casino Technology
Cryptologic (WagerLogic)
EGT Interactive
Edict (Merkur Gaming)Elk StudiosEndorphinaEvolution Gaming
Eye Motion
EzugiGameArtGenesis Gaming
Genii
Habanero
Iron Dog Studios
Join Games
Microgaming
Mr. Slotty
Multislot
NetEntNextGen Gaming
OMI Gaming
Oryx Gaming
PariPlay
PlaysonPragmatic PlayRed Rake GamingRed Tiger Gaming
Spigo
Tom Horn Gaming
Wazdan
World Match
ZEUS PLAYiSoftBet