Uptown Aces

Age Limit
Uptown Aces
Uptown Aces is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

About

Лансиран во 2014 година под сопственост на Deckmedia NV, Upton Aces е едно од двете онлајн казина отворени од Deckmedia. Мобилното казино Upton Aces нуди прекрасна колекција на игри и дарежливи бонуси. Нивната разновидна разновидност на слотови игри, видео покер и прогресивци го носи дизајнот на казино во стилот на Вегас директно на вашите прсти.

Games

Овозможено од игри во реално време (RTG), играчите на Uptown Aces уживаат во огромна колекција од преку 150 различни казино игри. Ова казино нуди над 20 уникатни игри на маса, видео покер игри, специјализирани казино игри, слот игри и прогресивци. За разлика од повеќето казина, игрите со дилери во живо не се достапни овде, но се надеваме дека RTG ќе додаде некои наскоро.

Withdrawals

Прифатените методи за повлекување дозволени овде вклучуваат жичен трансфер, чек, Neteller, Skrill, Eco Payz и Bitcoins. Ова значи дека не сите начини на депозит може да се удвојат како опции за повлекување. Исто така, постојат ограничувања за повлекување и такси прикачени на секој метод, од кои повеќето се на исто ниво со она што другите казина го наплаќаат за повлекување.

Languages

Официјалниот јазик што се користи во казиното Uptown Aces е англискиот и лесно можете да го препознаете ова кога се регистрирате. Дополнително, казиното има интуитивен интерфејс што им олеснува на играчите кои не разбираат англиски да имаат лесно време овде. Играчите кои не зборуваат англиски можат да комуницираат со тимот за поддршка користејќи онлајн преведувач.

Live Casino

Што се однесува до типовите на казино, можете да уживате во верзијата за инстант играње директно од вашиот прелистувач - најмногу се претпочита за онлајн игри. За играчите кои претпочитаат искуство со играње во движење, Uptown Ace Casino нуди и мобилна верзија. Нивното мобилно казино е компатибилно со повеќето паметни телефони од новата генерација на Android и Apple.

Promotions & Offers

Uptown Aces нуди бонуси или стимулации за своите играчи. Новите играчи имаат право на огромен бонус за добредојде проширен на 6 дела. Ниските ролки исто така се уверени за низок бонус за добредојде на Playthrough, кој може да ви донесе 100% бонус до 100 долари и промоции како бонуси за игри на маса и откупни комп поени.

Software

Некои казина работат со еден провајдер на софтвер, додека други работат со многу програмери од различни причини. Како што беше претходно нагласено, Казиното Upton Aces користи RTG софтвер, лидер во развојот на казино игри. Покрај огромната библиотека за игри, RTG е познат по своите разновидни опции за игри како што се инстант играње, мобилен, преземање, киосци и спортски книги.

Support

Постојат три главни начини на кои можете да добиете помош во Uptown Aces Casino: телефон, е-пошта и функцијата за разговор во живо. Од трите опции, функцијата за разговор во живо не е отворена за јавноста. Значи, ако треба да го контактирате тимот за поддршка преку разговор во живо, неопходно е прво да се регистрирате со нив.

Deposits

Секој играч што игра за вистински пари мора прво да направи депозит. Казиното Uptown Aces нуди голем број начини на депозит. Некои од најчесто користените методи за депонирање овде вклучуваат Visa, Mastercard, American Express, Skill, Neteller и Direct Money. Добри вести за сопствениците на крипто, Uptown Ace прифаќа биткоини.

Total score8.3
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (1)
Англиски
БонусиБонуси (5)
High Roller бонусБесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (1)
Американски долари
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (1)
ИгриИгри (7)
ЛиценциЛиценци (2)
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
American ExpressBitcoin
Bitcoin Cash
Credit Cards
Crypto
Debit Card
Direct Money
EcoPayz
Litecoin
MasterCardNeteller
Prepaid Cards
Quick Cash
SkrillVisa
СофтверСофтвер (1)