Unibet Mobile Casino Преглед

Age Limit
Unibet
Unibet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Unibet првпат го имаше своето деби во светот на коцкањето во 1997 година како компанија за телефонски обложувалници. Тие брзо се префрлија на онлајн обложување и за кратко време ги раширија своите крилја во други области за коцкање како бинго, покер и онлајн казино. За оние кои претпочитаат коцкање во движење, има посветени мобилни апликации.

Играјте од апликацијата Казино или веб-локацијата за мобилни телефони

Unibet казиното и спортските книги имаат одлични мобилни карактеристики. Веб-страницата на казиното е достапна без напор преку мобилни телефони и таблети. Не е важно на кој оперативен систем работи вашиот уред. 

Тоа е затоа што Unibet казино игрите имаат основни HTML5 спецификации. Тоа значи дека можете веднаш да ги репродуцирате преку флеш плеери вградени во вашите мобилни прелистувачи Safari, Chrome или Mozilla Firefox. 

Веб-страницата ви овозможува да преминете од мобилен во десктоп режим од вашиот мобилен интерфејс. Во второто, страницата им овозможува на корисниците попростран поглед. Освен тоа, мобилната веб-страница има функции за зумирање за да им овозможи на корисниците да добијат јасен преглед на она што го нуди. 

Unibet нуди апликација за преземање доколку сте заинтересирани за дополнителна забава додека сте во движење. Возбудено, постојат различни апликации за различни игри. За да пристапите до нив, само кликнете на опцијата за казино. 

Опцијата за апликации е веднаш до делот за промоции на врвот на страницата. Постои апликација за спорт, апликација за казино и апликација за покер. За уредите со iOS, апликацијата е достапна од App Store.

Играчите со мобилни уреди со Android имаат веб-адреса преку која може да се преземе апликацијата. Предностите на апликацијата Unibet вклучуваат поедноставна навигација, функционалност на филтерот и побрз пат до прелистување игри.

Games

Казиното Unibet се гордее со добар опсег на игри оптимизирани за мобилни телефони. Од апликацијата или мобилната веб-страница, играчите имаат добро распространети игри. 

Со кликнување на делот на играта, веб-локацијата и апликацијата на казиното, преку неговите алгоритми, ги носат на вашиот екран најдобрите опции. Во овој ексклузивен дел за избор на Unibet, опциите вклучуваат Bingo Kid, Slingo Berserk, Sweet Alchemy и Gemix. Други категории на игри достапни преку мобилни уреди вклучуваат. 

Мобилни слотови

Мобилната апликација Unibet има над 150 опции. Starburst на NetEnt и Gonzo's Quest се меѓу најдобрите избори овде. 

Достапна е низа други извонредни 3D графики компатибилни со уреди со Android и iOS. Тие вклучуваат Viking Runecraft, Cubes2, Blender Blast и Pollen Party. За прогресивни џекпот, Мега Мула и Мега Форчн се на врвот на листата. 

Мобилни игри со гребење

Од мобилниот интерфејс на Unibet, играчите имаат шанса да гребат и да откријат атрактивни награди. Со 18 натпревари, врвните избори овде вклучуваат; Panda Gold 10.000, 7 Piggies 5.000, Scatch Platinum и Shave the Brad.

Withdrawals

Политиката за повлекување применета во Unibet предвидува методите што се користат за да се направи вашиот првичен депозит да стане ваш стандарден начин за повлекување. Сепак, некој може да биде принуден да добие алтернатива ако опцијата за повлекување не биде прифатена во нивната земја. Времето на обработка за повлекување е ограничено на 24 часа за проверка на идентитетот.

Languages

Unibet ги диверзифицираше своите јазични опции и ова може да биде една од причините поради која ужива значителна база на клиенти. Веб-страницата може да се преведе на главните јазици како англиски, шпански, француски, португалски, германски, грчки чешки, дански, хрватски, шведски и турски меѓу другите. Овде е прифатена и повеќејазична поддршка за корисници.

Promotions & Offers

Има многу дарежливи понуди во Unibet. Најимпресивните аспекти на нивните готовински понуди вклучуваат бонус за добредојде од 200 GBP и други редовни промоции како четврток возбудувања, пад на готовина во среда, недела Фундеј и готовински картички базирани на блек џек. Unibet исто така нуди серија дневни турнири како дел од својот разновиден избор на промоции.

Live Casino

Казиното во живо на Unibet ја носи акцијата на екранот на вашиот мобилен телефон. Додека делот е достапен од веб-локацијата, тој се подобрува на мобилната апликација. 

Функционалноста на филтерот и побрзиот пристап до дилерите во живо се другите предности на играњето игри со дилери во живо преку апликацијата. Многубројните достапни игри доаѓаат во различни подкатегории.

  • Рулет во живо - Рулет лоби, Unibet Roulette Exclusive и Lightning Roulette. 
  • Блек Џек- Блек Џек лоби, Unibet Блек Џек А и Б.
  • Покер во живо - Texas Hold'em, покер со три карти и Ultimate Texas Hold'em.

Software

Unibet опслужува разновиден софтвер за онлајн игри, од кои повеќето се главните тегови на развојот на казино игри. Вообичаените осомничени NetEnt и Microgaming се добро застапени овде, а други некои играчи. Софтверот во прелистувачот го прави лесно да се игра која било игра овде, додека мобилните апликации ретко разочаруваат што се однесува до корисничкото искуство.

Support

На играчите на Unibet им е дозволено да стигнат до тимот за поддршка на два главни начини - деноноќна телефонска линија и функција за разговор во живо. Функцијата за разговор во живо е веројатно најдобриот начин да стапите во контакт. Поддршката за е-пошта е исто така достапна, иако може да биде малку побавна од другите две опции.

Deposits

Овде се дозволени различни опции за депозит, со популарни методи за депозит во казино, како што се жични трансфери, глобален кредит, дебитни картички и е-паричници што се добро претставени овде. Колку може да се депонира? Нема ограничување за тоа колку може да се депонира на нивната сметка на Unibet. Ако ви треба ограничување, секогаш можете да го имате со контактирање на поддршката.

Total score9.0
Добрите
+ Доверлив од 1997 година
+ Легендарна спортска книга
+ Наградувано казино

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1997
ЈазициЈазици (17)
Англиски
Германски
Грчки
Дански
Естонски
Италијански
Литвански
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Унгарски
Фински
Француски
Чешки
Шпански
БонусиБонуси (6)
High Roller бонусReload бонус
Бесплатни облози
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (16)
Latvian lati
Lithuanian litai
Американски долари
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Романски леу
Унгарски форинти
Хрватски куни
Чешки круни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (14)
Австралија
Белгија
Германија
Грција
Данска
Италија
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Полска
Романија
Унгарија
Финска
Шведска
ИгриИгри (55)
Azuree Blackjack
CS:GO
Dota 2
Dragon Tiger
French Roulette Gold
Greyhounds
League of Legends
Live Immersive Roulette
Live Texas Holdem Bonus
MMA
Rainbow Six Siege
StarCraft 2
UFC
Valorant
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
БингоБлек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
ПокерПокер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
РулетСлотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (10)
AAMS Italy
Belgian Gaming Commission
Danish Gambling Authority
Greek Gaming Commission
Hungary Gambling Supervision Department
Malta Gaming Authority
Official National Gaming Office
Poland Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (12)
Bank Wire Transfer
Credit CardsDebit Card
Maestro
MasterCardNetellerPaysafe CardSkrill
Swish
Ukash
Visa
Visa Electron
СофтверСофтвер (14)