StarCasino

Age Limit
StarCasino
StarCasino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card

За StarCasino

Овој Mobile Casino е основан во undefined и е додаден на mobilecasinorank-mk.com во 22.03.2022 . Врз основа на целокупното искуство на играчите на мобилните казино, StarCasino добива 8 од 10. Факторите што играат во оваа оцена вклучуваат броеви и видови на мобилни игри, бонуси, опции за плаќање , и повеќе.

Мобилни игри понудени на StarCasino

StarCasino нуди добро познати игри како што се Видео Покер, Бакара, Блек Џек, Онлајн обложување, Покер , како и возбудливи бонуси. Овој Mobile Casino им служи на љубителите на Mobile Casino кои трагаат по популарни, возбудливи игри.

Софтвери достапни на StarCasino

Зад игрите што ги нуди StarCasino стојат некои од најомилените производители во индустријата. StarCasino обезбедува игри направени од производители како што се Realistic Games, BlaBlaBla Studios, WMS (Williams Interactive), 1x2Gaming, NextGen Gaming , меѓу другите.

Прифатени методи на депонирање на StarCasino

Со оглед на тоа што ова казино е популарно во земји како што се , ова Mobile Casino им одговара на играчите кои сакаат да користат популарни начини на плаќање како што се Visa и PayPal.

Меѓутоа, ако претпочитате да користите поинаков метод, StarCasino исто така ги поздравува играчите кои користат MasterCard, Visa, Skrill, Paysafe Card, Neteller и повеќе.

Зошто да играте во StarCasino ?

Многу обожаватели на Mobile Casino избираат да играат во StarCasino поради неговиот фокус на непречено користење на мобилниот телефон. Овој Mobile Casino има и импресивна колекција на мобилни игри.

Кога ќе го посетите CasinoRank, не мора да се грижите за безбедноста. Внимателно го оценуваме секој поединец, лиценциран Mobile Casino , за да можете лесно да уживате во вашата игра на мир. StarCasino е безбедна опција за секој што е во потрага по добар Mobile Casino-Искуство.

Доколку се појават какви било несигурности или прашања во врска со одговорното играње, подолу играчите ќе најдат некои информации кои добро се знаат.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

ЈазициЈазици (1)
Италијански
БонусиБонуси (6)
Бесплатни спиновиБонус без депозитБонус за добредојдеБонус за пријавување
ВИП бонус
Депозит бонус
ВалутиВалути (1)
Евра
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (1)
Италија
ИгриИгри (9)
ЛиценциЛиценци (1)
AAMS Italy
Методи за депозитМетоди за депозит (8)
СофтверСофтвер (71)
1x2Gaming2 By 2 Gaming
Adoptit Publishing
Ainsworth Gaming Technology
Amaya (Chartwell)
Aristocrat
Asylum Labs
Authentic Gaming
BallyBarcrest Games
Betdigital
Betgames
Big Time Gaming
BlaBlaBla StudiosBlueprint Gaming
Booming Games
Casino Technology
Chance Interactive
Cozy Gaming
Crazy Tooth Studio
EGT Interactive
Elk StudiosEndorphina
Fantasma Games
Felt Gaming
Fortune Factory Studios
FoxiumFuga GamingGameArt
Games Labs
Games Warehouse
Gamevy
Genesis Gaming
Genii
Habanero
High 5 Games
Join Games
Just For The Win
Kalamba Games
Lightning Box
Live 5 Gaming
MetaGU
NextGen Gaming
Old Skool Studios
PariPlay
PearFiction
Plank Gaming
Play'n GOPlayson
Portomaso Gaming
Pragmatic Play
Probability
Push GamingQuickspinRabcatRealistic GamesRed Rake Gaming
SUNFOX Games
SYNOT Game
Shuffle Master
Side City Studios
Spieldev
Spike Games
Stakelogic
Sthlm Gaming
Stormcraft Studios
Tom Horn Gaming
Touchstone Games
WMS (Williams Interactive)
Wazdan
ZITRO Games