Spinit

Age Limit
Spinit
Spinit is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling Commission

About

Основано во 2016 година, Spinit Mobile Casino е смело онлајн казино кое е иновативно и возбудливо. Целта на Genesis Global, која го води казиното, беше да создаде место каде што играчот е во срцето на она што го прави. Казиното Spinit Mobile оттогаш стана место каде се играат најдобрите слот игри.

Games

Spinit Mobile Casino става голем акцент на слот игрите, со над илјада, вклучувајќи Starburst, Jurassic Park и Gonzo's Quest. Иако Spinit се концентрира на слотови, сè уште има игри на маса за казино за играње. Блек Џек, казино покер, рулет и бакара се достапни. Видео покер може да се игра и на Spinit Mobile Casino.

Withdrawals

Играчите можат да се повлечат користејќи низа методи. Повлекувањата може да се направат преку Sofort, ECO Card, Visa Electron, Visa, Skrill, paysafecard, Neteller, Mastercard, Maestro, GiroPay и Entropay. Минималниот износ што играчите можат да го повлечат е 20 фунти, со максимум 5500 фунти неделно. Повлекувањата на е-паричник се моментални, но на други начини се потребни три до четири работни дена.

Languages

Spinit Mobile Casino поддржува различни јазици, така што играчите од различни земји можат да пристапат до игрите. Шведски, норвешки, фински и англиски се поддржани на Spinit Mobile Casino. Овие јазици се достапни во различни верзии на страницата, без разлика дали се десктоп или мобилни и им даваат можност на гејмерите да играат на различни јазици.

Live Casino

Spinit Mobile Casino е совршено за играчи кои сакаат игри во движење. Достапно е за десктоп, како и за мобилна верзија на страницата. Играчите можат да ја користат веб-локацијата и да играат игри директно преку прелистувачот на нивните мобилни уреди. За корисниците на iOS, тогаш апликацијата Spinit Mobile Casino може да се преземе.

Promotions & Offers

Понудата за добредојде кога играчите се регистрираат во Spinit Mobile Casino е неверојатни 1000 фунти во бонус готовина и двесте бесплатни вртења. Бонусите за добредојде се достапни на првите четири депозити. Во првите десет дена од членството се нудат бесплатни вртења. На многу важни спинери (ВИП) им се обезбедуваат ексклузивни промоции и понуди за враќање на готовина.

Software

Spinit Mobile Casino користи софтвер од некои од најдобрите провајдери во индустријата. Ова им дава можност на гејмерите да играат некои од најдобрите казино игри. Провајдерите на софтвер вклучуваат NetEnt, NYX Gaming Group, Evolution Gaming и Quickspin. Extreme Gaming и Lucky Streak ги обезбедуваат игрите во живо што се нудат во Spinit Mobile Casino.

Support

Разговорот во живо е достапен на мобилната верзија, како и онлајн. Има опција за услуги на клиентите 24/7 за играчите, доколку им треба каква било помош. Без разлика дали играчите сакаат да стапат во контакт преку е-пошта или телефон, тие ќе можат да разговараат со агент за услуги на клиентите во релативно краток временски рок.

Deposits

Депозитите може да се направат преку низа методи. Играчите можат да депонираат готовина користејќи Sofort, ECO Card, Visa Electron, Visa, Skrill, paysafecard, Neteller, Mastercard, Maestro, GiroPay и Entropay. Минималниот износ што може да се депонира е 10 фунти, а максимумот што играчите можат да го депонираат е 5000 фунти, на сите начини на плаќање.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2016
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (4)
Reload бонусБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (19)
Јужноафрикански ранд
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Венецуелски боливари
Дански круни
Евра
Израелски нови шекели
Канадски долари
Кинески јуани
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Руски рубли
Хрватски куни
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (24)
Јордан
Јужна Африка
Бугарија
Венецуела
Германија
Египет
Етиопија
Камерун
Канада
Катар
Кенија
Мексико
Мороко
Нигерија
Норвешка
Обединето Кралство
Оман
Перу
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Тунис
Хрватски
Швајцарија
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (2)
Malta Gaming Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (30)
AstroPay
Boku
Credit CardsDebit Card
ECOBANQ
EasyEFT
EcoPayz
EnterCash
Entropay
Euteller
GiroPay
Interac
Jeton
Maestro
MasterCardNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Sofort
Sofortuberwaisung
Ticket Premium
Trustly
Visa
Visa Electron
Zimpler
iDEAL
iDebit
instaDebit
СофтверСофтвер (15)