Spin Casino

Age Limit
Spin Casino
Spin Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthoritySwedish Gambling Authority

About

Казиното Spin е во партнерство со Betway Ltd. Казиното нуди над 400 игри за избор. Нивната веб-страница е разнобојна добро поставена и е дизајнирана да создаде аура на забава и возбуда веднаш штом некој ќе ја посети. Тој е лесен за користење и ги обезбедува сите важни информации на прв поглед.

Games

Казиното Spin нуди голем избор на игри преку нивната платформа за инстант играње, како и нивната верзија на казино за мобилни телефони. За оние кои уживаат во слотови, има многу различни варијанти за избор, кои вклучуваат класици, џекпот и видео покер. Игрите на маса вклучуваат Блек Џек и Рулет и има многу казино акција во живо.

Withdrawals

Играчите сакаат да имаат опции за повлекување на своите пари и Spin Casino обезбедува многу од нив. Тие вклучуваат директен банкарски трансфер, Кликнете и купите, , Payz, Skrill, Neteller, Paypal, Visa и Mastercard. Нормално, истиот метод што се користи за депонирање ќе се користи и за повлекувања. Во спротивно играчите ќе мора да дадат алтернатива.

Languages

Во моментов се чини дека Spin Casino е достапно само на англиски јазик. Ова може да биде затоа што има многу земји на кои им е забрането да играат во ова казино. Ако на играчот му е дозволено да игра во казиното, ќе му треба одредено познавање на англискиот јазик за да ја разбере страницата.

Live Casino

Спин Казино ги вложи сите напори за да обезбеди добра поддршка и услуги за клиентите на своите клиенти. Има разговор во живо до кој може да се пристапи директно од страницата. За оние кои претпочитаат да користат е-пошта, тогаш можат да ја контактираат поддршката на овој начин. Веб-страницата обезбедува и телефонски број за оние кои го претпочитаат ова.

Promotions & Offers

Бонус за добредојде е големата промоција понудена од Spin Casino. Таа е поделена на три понуди, врз основа на првите три депозити. На првиот депозит, има 100% совпаѓање до 250 фунти. Вториот депозит нуди совпаѓање од 25% до 250 фунти, а третиот депозит нуди совпаѓање од 50% до 500 фунти.

Software

Spin Casino користи провајдери на софтвер со врвен квалитет за да ги напојува игрите на нивната локација. Главната што ја користат за нивната мобилна верзија е Microgaming, Ова е провајдер на софтвер кој не е познат само по одличните теми и неверојатната графика, туку и по производството на некои многу профитабилни прогресивни џекпот слотови.

Support

Казиното Spin не само што има многу возбудлива платформа за инстант играње за нивните казино игри, туку има и многу обемна мобилна верзија до која може лесно да се пристапи со повеќето стандардни мобилни уреди. За оние кои уживаат во живо играње казино акција, ова онлајн казино нуди неколку одлични селекции во оваа категорија.

Deposits

Со казино како ова што нуди толку широк избор на игри, сосема е природно тие да се погрижат да има многу избори за депозити. Депозитите може да се направат преку Visa, Mastercard, Paypal, Neteller, Skrill, Paysafe, Entropay, Payz, Click и Buy, а се прифаќаат и директни банкарски трансфери.

Total score7.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (14)
Јапонски
Англиски
Арапски
Германски
Корејски
Латвиски
Норвешки
Португалски
Руски
Тајландски
Турски
Фински
Француски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (15)
Јапонски јен
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Тајландски бах
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (9)
Бразил
Индија
Ирска
Канада
Мексико
Нов Зеланд
Перу
Чиле
Шведска
ИгриИгри (10)
ЛиценциЛиценци (5)
Dirección General de Juegos y Sorteos Mexico
Kahnawake Gaming Commission
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
The Alcohol and Gaming Commission of Ontario
Методи за депозитМетоди за депозит (18)
AstroPay
Bank transferBitcoinCredit Cards
Crypto
Debit CardEcoPayz
Interac
MasterCard
MuchBetter
NetellerPaysafe Card
QR Code
Skrill
Trustly
Visa
Visa Electron
iDebit
СофтверСофтвер (3)