Slots Magic

Age Limit
Slots Magic
Slots Magic is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Slots Magic Casino, претходно познато како Jackpot Party Casino, е модерно онлајн казино познато по разновидните игри со слотови. Нивниот нов дизајн на веб-локација и теми несомнено ќе му се допаднат на секој играч, а исто така и игрите. Покрај прогресивните џекпот, Slots Magic нуди и различни игри на маса и покер.

Games

Slots Magic е познат по слотови игри. Ова казино е дизајнирано за играчи кои сакаат игри со слотови. Нуди над 200 различни видови слотови. Делот за рулет е исто така доста привлечен, со сите варијанти на рулет кои се прикажани овде. Игрите на маса, видео покерот и игрите со дилер во живо се додаваат на разновидноста понудена овде.

Withdrawals

На играчите на Slots Magic им се служат различни методи за повлекување. Некои прифатени методи за повлекување вклучуваат жичен трансфер, виза, Neteller, Skrill и PayPal меѓу другите. Секој метод на повлекување има свои индивидуални ограничувања. За повлекувања, казиното бара некој да ги користи начините на плаќање што ги користел за да направи депозит, освен ако не е поинаку наведено.

Languages

Казиното нуди импресивен број јазици, над 20, од различни делови на светот. Така, играчите се уверени во пријатно искуство со играње. Некои од јазиците што се поддржани овде вклучуваат полски, унгарски, хрватски, турски, грчки и сите други меѓународни јазици. Така, играчите уживаат во слободата да играат на јазик што добро го разбираат.

Live Casino

Играчите овде уживаат деноноќни услуги за поддршка. Играчите можат да стигнат до тимот за поддршка преку е-пошта, телефон и разговор во живо. Исто така, можно е да се решат некои проблеми со повикување на одговорите споделени во делот ЧПП. Имено, колку што казиното нуди услуги за поддршка на сите јазици, некои јазици можеби нема да бидат достапни цел ден.

Promotions & Offers

Slots Magic ги охрабрува своите играчи преку дарежливи бонуси. Новите играчи се добредојдени со 100% бонус и бесплатни вртења во рок од пет дена откако ќе го направат нивниот прв депозит. Редовните играчи се послужуваат со кутија за подароци, која се појавува од време на време. Достигнувањето на ВИП-статусот доаѓа со поголеми бонуси за секоја играна игра.

Software

Разновидноста на игрите на Slots Magic е овозможена со инкорпорирање на различни провајдери на казино софтвер. Познати програмери како што се Williams Interactive (WMS), SkillOnNet, Amaya, NetEnt, Cryptologic и NextGen Gaming го напојуваат ова казино. Имено, повеќето игри се напојуваат со WMS и сите трансакции со казино се обработуваат со користење на SkillOnNet.

Support

Slots Magic им дава можност на играчите да ги играат своите омилени игри на прелистувачи на компјутер или паметни телефони, користејќи го режимот за инстант игра. Сепак, сè уште нема верзија за преземање за корисниците на Android или iOS. Казиното нуди и многу игри со дилери во живо, но нивните понуди на овој дел се ограничени на игри со бакара, рулет и блек џек.

Deposits

Депозитите може да се направат со помош на Visa, Skrill, Neteller, Euteller и Postepay, меѓу другите опции за електронски трансфер на пари. На играчите овде им се служат повеќе од 30 уникатни опции за депозит. Во повеќето случаи, депозитите во готовина се обработуваат во рок од десет минути. Сепак, ограничувањата на износот на депозитот зависат од избраните методи за депонирање.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2014
ЈазициЈазици (20)
Англиски
Бугарски
Германски
Грчки
Дански
Италијански
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словенски
Турски
Унгарски
Фински
Француски
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (11)
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Руски рубли
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (12)
Јужна Африка
Бугарија
Данска
Канада
Кипар
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Русија
Хрватски
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (9)
ЛиценциЛиценци (5)
DGOJ Spain
Danish Gambling Authority
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (40)
AGMO
Abaqoos
Baloto
Bancontact/Mister Cash
BankLink
Boleto
ClickandBuy
Credit CardsDebit Card
EPS
Entropay
Euteller
FundSend
GiroPay
Gluepay
Lottomaticard
MasterCard
Moneta
Multibanco
Neosurf
Neteller
Nordea
POLi
Paysafe Card
Przelewy24
PugglePay
QIWI
Skrill
Sofortuberwaisung
Speedcard
Teleingreso
TrustPay
Ukash
UseMyBank
Visa
WebMoney
eKonto
ePay.bg
ewire
iDEAL
СофтверСофтвер (6)
Amaya (Chartwell)
Big Time Gaming
NetEntNextGen Gaming
SkillOnNet
WMS (Williams Interactive)