Slots Heaven

Age Limit
Slots Heaven
Slots Heaven is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

About

Slots Heaven е подружница на Mansion Group која е развиена за да таргетира конкретен дел од пазарот со автоматите за игри на среќа. Сепак, иако тоа беше намерата, таа оттогаш се прошири за да вклучи повеќе општи казино игри покрај слотови - иако ова сè уште е нивниот фокус.

Games

Како што покажува името, главниот фокус на Slots Heave е на слот игрите. Тие вклучуваат, но не се ограничени на, Ѕвездите будење, островот Јура и Флинстонс. Исто така, достапни се многу редовни казино игри, како што се разни видови рулет и 24 различни варијации на Блек Џек. Понуден е и видео покер.

Withdrawals

Корисниците кои играат на Slots Heaven имаат можност да ги повлечат своите пари преку низа традиционални и поиновативни и напредни опции. Кредитните и дебитните картички се најчестиот облик на повлекување, но играчите можат да се одлучат и за банкарски трансфер или преку е-паричник како што е Skrill. Достапен е и интернет банкарски трансфер.

Languages

Англискиот е примарен јазик на Slots Heaven и единствениот оперативен јазик на веб-страницата. Англискиот е исто така единствениот јазик што се нуди во опциите за поддршка и затоа се препорачува само за оние кои имаат цврсто разбирање на англискиот јазик. Можно е преводите да бидат достапни во иднина.

Live Casino

Покрај слотовите што може да се играат на веб-локацијата, има и многу други опции за уживање на играчите. Достапни се игри на маса како што се глупости и текила покер, а играчите исто така имаат можност да играат во казино во живо, како и видео покер.

Promotions & Offers

Slots Heaven, како и повеќето онлајн казина, им нуди на своите играчи низа различни бонуси и промоции. По секој почетен депозит, Slots Heaveн им нуди на играчите 40 бесплатни вртења за користење на мобилното казино. Тие, исто така, ќе одговараат на 100 проценти од вашиот депозит до вредност од сто фунти или евра.

Software

Софтверот што се користи на Slots Heaven во голема мера се потпира на софтверот Playtech кој се користи за сите платформи под чадорот на Madison Group. Големината за преземање е 90,4 MB, а барањата за преземање се 1GB RAM со резолуција од 1280×800 или повисока. За да работи, исто така, бара Flash Player 11.3 или понова верзија.

Support

Според прописите, постојат голем број опции за поддршка достапни за играчите. Најлесен начин да контактирате со тимот е преку адресата на е-пошта наведена на страницата за поддршка на веб-локацијата. Има и бесплатен телефонски број за оние што се јавуваат од Обединетото Кралство и меѓународен број за оние во други земји.

Deposits

Како и голем избор на слот игри, Slots Heaven нуди и широк спектар на најнови и најиновативни опции за депозит. Тие вклучуваат, но не се ограничени на, банкарски трансфер, дебитна картичка, кредитна картичка и инстант банкарство. Можно е и депонирање со помош на е-паричник или при-пејд картичка.

Total score7.6
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2013
ЈазициЈазици (1)
Англиски
БонусиБонуси (5)
High Roller бонусReload бонусБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (13)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Хонг Конг долари
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (1)
ИгриИгри (8)
ЛиценциЛиценци (2)
Gibraltar Regulatory Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (22)
4B
Boku
Citadel Internet Bank
Credit CardsDebit CardEcoPayz
Entropay
Euro6000
Laser
Maestro
NetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Solo
Switch
Visa
Visa Delta
Visa Electron
WebMoney
instaDebit
СофтверСофтвер (1)