Slots Capital

Age Limit
Slots Capital
Slots Capital is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNeteller
Trusted by
Curacao

About

Slots Capital зазема минималистички пристап во сите нивни дизајни, а тоа го прави казиното погодно за корисниците и лесно за очи. Благодарение на овој уникатен стил, ова онлајн казино создаде прилично име за себе во коцкарската сцена низ годините. И како што сугерира името, повеќето од нивните игри се слотови.

Games

По вчитувањето на страницата, играчите добиваат пристап до стотици игри кои доаѓаат во шест категории. Слотовите се наоѓаат прилично на првото место на менито, а списокот на игри под него е ништо помалку од импресивен. Во казиното има и i-слотови, игри на маса, џекпот, видео покер и специјализиран дел во кој се сместени сопствени игри.

Withdrawals

Играњето е забавно, но освојувањето на тој мега џекпот е главната причина зошто луѓето посетуваат казина, нели? И ова казино го знае ова, премногу добро. Поради таа причина, тие имаат воспоставено финансиски системи за издавање исплати за само 48 часа по барањето. Достапните опции за повлекување вклучуваат Skrill, Neteller, ecoPayz, жични трансфери и чекови.

Languages

Кога станува збор за јазиците, се чини дека Slots Capital поддржува само англиски јазик. Тоа е голем удар за остатокот од светот, но казиното одлучи да се држи до јазикот што најдобро го знаат. На крајот на краиштата, редовните коцкари доаѓаат од ОК и Европа, кои имаат англиски како примарен или секундарен јазик.

Live Casino

Slots Capital работеше напорно за да обезбеди флексибилни опции за игри. Бидејќи повеќето играчи се на паметни телефони, страницата нуди апликации и за iPhone и за Android. Тие имаат и верзија за преземање за десктоп корисници кои сакаат да уживаат во беспрекорно искуство со игри. Сепак, играчите можат да се логираат и да играат токму таму во прелистувачот.

Promotions & Offers

Во обид да привлече нови играчи, казиното нуди неверојатни 277% бонус за добредојде за секој депозит од 20 долари или повеќе. И искрено, тоа е една од најдарежливите понуди на интернет. Тие исто така нудат неделни награди кои обично се однапред бонус, плус бесплатни чипови за казино.

Software

Казиното го користи Rival како примарен оператор, со добра причина. Тој е водечки провајдер на софтвер за онлајн игри, кој започна со работа во 2006 година. И нивната листа на слотови игри е штотуку надвор од овој свет.

Support

На онлајн казина им е потребен робустен систем за корисничка поддршка за сите негови играчи да бидат успешни во денешната арена за коцкање. И Slots Capital го сфаќа ова прашање многу сериозно. Тие нудат поддршка во живо 24/7, но корисниците секогаш можат да му испратат е-пошта на тимот и да чекаат приближно 24 часа за одговор.

Deposits

Slots Capital соработува со сите популарни опции за плаќање достапни за индустријата за коцкање. Visa и Mastercard се претпочитани опции за депозит овде, а потоа следат Skrill, Neteller, ecoPayz, EasyEFT и SID Instant EFT. Со овие опции, секој во светот може да депонира, освен ако не постојат законски ограничувања во неговиот или нејзиниот регион.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Италијански
Француски
Шпански
БонусиБонуси (4)
High Roller бонусБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (5)
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (4)
Германија
Соединети ДржавиФранција
Шпанија
ИгриИгри (8)
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (9)
American Express
EcoCard
EcoPayzMasterCardNeteller
Prepaid Cards
Skrill
Transfer Money
Visa
СофтверСофтвер (1)