Royal Vegas Mobile Casino Преглед

Age Limit
Royal Vegas
Royal Vegas is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority
Total score7.9
Добрите
+ понудени игри во живо
+ eCOGRA сертифициран
+ Ексклузивни игри

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2000
ЈазициЈазици (9)
Јапонски
Англиски
Германски
Грчки
Норвешки
Португалски
Фински
Француски
Чешки
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спиновиБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (15)
Јапонски јен
Американски долари
Аргентински пезоси
Бразилски реали
Британски фунти стерлинг
Евра
Индиски рупии
Канадски долари
Мексикански пезоси
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Тајландски бах
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (8)
Бразил
Индија
Ирска
Канада
Нов Зеланд
Перу
Финска
Чиле
ИгриИгри (9)
ЛиценциЛиценци (2)
Malta Gaming Authority
The Alcohol and Gaming Commission of Ontario
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
СофтверСофтвер (3)

About

Казиното Ројал Вегас е онлајн установа која е дел од Fortune Lounge Group, која исто така поседува и неколку други онлајн казино вложувања, вклучително и Platinum Play и Sultans Casino. Започнато во 2000 година, казиното е лиценцирано од Малтешката комисија за коцкање и ревидирани од eCOGRA за да се осигура дека игрите се фер.

Games

Што се однесува до портфолиото на игри, казиното Royal Vegas може да се пофали со преку 700 најнови и висококвалитетни игри. Категориите вклучуваат онлајн слотови, игри на маса и карти, прогресивни џекпот, видео покер, па дури и игри со дилер во живо за вистинско казино искуство. Познатите имиња во казиното Ројал Вегас вклучуваат агент Џејн Блонд, Алјаска Фишинг, Авалон и Шест Акробати, итн.

Withdrawals

Во однос на повлекувањата, е-паричниците повторно се поддржани, а времето на трансакции се движи од 24 до 48 часа. Трансферите со картички траат од 2 до 5 дена, додека банкарските трансфери од 2 до 5 дена. Добитниците можат да се повлечат и преку чек, но тоа трае подолго: 7 до 28 дена. Има 24 часа на чекање и неделно ограничување за повлекување од 5000 долари.

Languages

Ова казино има огромна клиентела од различни региони во светот. За да им понуди на сите најдобро искуство со игри, тој е достапен на неколку меѓународни јазици, вклучувајќи англиски, шпански, шведски, португалски, француски, германски и фински меѓу другите популарни јазици. Префрлањето од еден јазик на друг е прилично едноставно во јазичното мени.

Promotions & Offers

Ова онлајн казино има програма за лојалност и бонус за добредојде до $1200. Покрај ова, постои бонус за депозит од 100% за првиот, вториот, третиот и четвртиот депозит, за износи до 300 долари. Има и други сезонски промоции, затоа посетете ја страницата со промоции за да дознаете повеќе.

Live Casino

За да бидете сигурни дека играчите ќе го добијат најдоброто онлајн казино искуство, постојат неколку канали за поддршка на клиентите за да ги решат проблемите со играчите и, исто така, да ги водат почетниците. Казиното има поддршка за разговор во живо 24/7 што гарантира непосредна повратна информација. Има и телефонска линија и дополнително е-маил адреса за понатамошна помош.

Software

Кога станува збор за давателите на игри, Royal Vegas не е поврзан со многу продавачи на казино софтвер, за разлика од повеќето онлајн казина. Ги има Microgaming и Evolution Gaming како даватели на софтвер за казино. Microgaming е познат по најдобрите онлајн игри, додека Evolution е познат по најдобрите игри со дилер во живо.

Support

Казиното Ројал Вегас е достапно во формат за преземање, како и во инстант играње и мобилни игри. Казиното е поддржано од различни уреди; десктоп, таблет и мобилен и е многу одговорен. Пред сè, платформите на Royal Vegas Casino се обезбедени со најновото шифрирање за да се осигура дека податоците на клиентите се секогаш безбедни.

Deposits

Банкарските методи на казиното Ројал Вегас се обемни. Играчите можат да изберат да депонираат средства преку е-паричници, вклучувајќи Neteller, Skrill, PayPal, Paysafe Card, Diners Club International, JCB, Maestro, EcoPayz, Trustly и така натаму. Поддржани се и кредитни и дебитни картички, како и банкарски трансфери. Минималниот износ на депозит во ова казино е 10 УСД.